Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetesen mennyire normális a...

7 hetesen mennyire normális a kúszás,hasról hátra fordulás?

Figyelt kérdés

Múlt héten kezdett el kúszni hátrafelé a kislányom.

2 hetesen fordult először hasról hátra, azóta folyamatosan csinálja.

Vasárnap le tettük a szőnyegre,kis pokrócra,és megfordult,kicsit beütötte a buksiját is a szekrénybe,de nem volt vészes.

4400 gramm 54 cm született.

Kisfiam is nagy súllyal született,ő 4,5 hónaposan ült fel magától,illetve 2 hetesen fordult hasról hátra.

Tegnap voltunk vizsgálaton,de nem a mi orvosunknál, azt mondta hogy nagyon erős baba. Illetve még 3 orvos rajta kívül, mert mikor megszületett,2 hetet voltunk kórházba, gyulladás végett, és mindig más orvos jött



2022. jan. 18. 06:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Én elvinném egy dévényeshez.

Ez iszonyú korai


Nekem 3 honaposan fordult meg most, és a gyerekorvos is meg a védőnő is egyöntetűen mondta ez korai. Lehet feszesek az izmai, vagy ilyesmi állhat a háttérben.


Én nem mondanám normálisnak 🤷‍♀️

2022. jan. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Normális. Van baba, aki hamarabb mozog, min t ahogy a könyv írja. Felesleges kínoztatni Dévényesekkel. A legidősebb lányom is ilyen volt, 9 hónaposan már önállóan ment. Nem volt emiatt vele s3emmi probléma. Miért nem az orvosoknak hiszel?
2022. jan. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Mielőbb lássa szakember (nevelési tanácsadóban van ingyenes lehetőség, de be kell jelentkezni, illetve ha van rá anyagi lehetőségetek, akkor a legjobb-leggyorsabb egy dévényes volna), sajnos ha ennyire korán csinál ilyen dolgokat, akkor annak oka van, általában feszes izomzat.
2022. jan. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Túl korai. Idő kell nem véletlenül ezeknek, a Túl sok edzés is káros ugyebár.
2022. jan. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
Akinek feszes az izomzata, az nehezen tud mozogni. Fejlettebb az átlagnál, ez nem baj.
2022. jan. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

Egy izgő.mozgó babával mit csinálna egy Dévényes? Lekötözi? Eltöri kezét-lábát, hogy ne tudjon mozogni? Örülj, hogy u

ilyen fejlett a babád.

2022. jan. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Átfordulni ilyen idősen akkor szoktak, ha a háta feszes az izomzat miatt homorít. Izomtónus-eloszláshoz értő orvos, dévényes, stb. kell.
2022. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Majd most engem is jól lepontoznak, de az én kisfiam 3 hetesen fordult hasról hátra. Nincs feszes izomzata és semmi baj sincs. Most lesz 4 hónapos és hátról hasra is megfordult. Látta több orvos, baba gyógytornász és mindenki azt mondta hogy teljesen rendben van, valószínű előbb rájött hogy hogyan kell csinálni. Szóval nem feltétlenül jelez bajt mint ahogy itt sokan mondják de mindenképp vidd el szakemberhez, hogy megnyugodj.
2022. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én nyugodt vagyok,mivel kisfiam is hamar hasról hátra fordult,és hamar felült,kezdett el járni,beszélni, jó ez nem tartozik ide,de sokkal fejlettebb volt a kortársainál. Az orvosok csak annyit mondtak, hogy nagyon erős baba, mert kézinél fogva emelték fel stb stb.
2022. jan. 18. 15:52
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha te ennyire halál nyugodt vagy és felesleges bármit is mondanunk, mert te csak ezt fújod, akkor minek írsz ki kérdést?!
2022. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!