Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásos kérdés!...

Hozzátáplálásos kérdés! Lehet, hogy én nem értem mikor - mit kell adni a babának?

Figyelt kérdés

Talán hosszú leszek, de megpróbálom érthetően összefoglalni a kérdésemet és a problémámat.

Lányom 6 hónapos, pár hete kezdtem el nála a hozzátáplálást mert a szopizás már kevésnek bizonyult, estére éhes maradt, nehezen aludt el és fel is ébredt éjszaka. Előszőr tápszer kiegészítésre gondoltam, de a cumisüveget nem fogadja el, így nem erőltettem tovább. A doktornőnk javaslatára elkezdtem adni a zöldséget, gyümölcsöt a szopizások mellett. Mondta, hogy nyugodtan gyorsítsak a tempón,nem kell kivárnom az előírt lassú egy-két kanalas kostolgatást, hogy ne éhezzen a baba. És itt jön a problémám! Megpróbáltam tájékozódni a hozzátáplálás felől, de mindenhol más infót találok, nem igazodok el. Először is azt javasolják, hogy ha meg akarom tartani a szoptatást akkor minden szopi után adjak neki hol gyümölcsöt hol zöldséget. Délelőtt tízóraira gyümölcsöt, ebédre főzeléket valami gyümölcs vagy zöldség hozzáadásával. Uzsonnára lehet megint gyümölcs esetleg tejpép, stb. Na ez így mind szép és jó, de nem tömhetem meg a lányom egyből napi 3 étkezéssel, hogy estére is jól lakjon! Azt meg sehol nem olvasom, hogy vacsorára főzelék! Mindenhol azt írják, hogy a reggeli és esti szopi az utolsó ami elmarad. Előszőr a javaslat szerint a tízóraival érdemes kezdeni. De ha ezt követem akkor ugyanúgy éhen marad estére. Ha meg napi több alkalommal kap a tejen kívűl mást akkor meg nem tartom be a fokozatosságot.

Sajnos most ott tartunk, hogy össze vissza etetem szegénykémet, mindig akkor kap gyümölcsöt vagy főzit amikor éhesnek látom. Tegnap pl. csak délután 4-kor kapott a szopin kívűl mást. Ez így nem lesz jó, őt is zavarja gondolom de én sem tudom, hogy ebből mikor lesz rendszer.

Ismeri már: alma, őszibarack, krumpli, répa, sütőtök. Most tervezem a körtét bevezetni.

Még abban segítsetek, hogy ezekből milyen főzit és gyümölcskeveréket adjak neki? És mit adhatok neki ezeken kívűl még? És a legfontosabb, hogy mikor? Mitől fog jóllakni éjszakára?


2010. szept. 9. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Éjszakára adj neki tejpépet, az eltelíti a kis pocakját, és jól fog aludni.

Nyugodtan adj neki rendszeresen enni, csak keveset, ki fogja utána szívni a cicidet is, az én fiam mindig megette a főzeléken kívül az adagját is, pedig sosem szopi után kapta a főzeléket, mindig előtte.

Csináld úgy, hogy először a tízórai. AZt add neki mindig fixen egy időben, kapjon gyümölcsöt, aztán cicit.

Aztán jöhet az ebéd, ugyanígy. Aztán az uzsonna. Vacsira már most adhatod neki a tejpépet, aztán kis játék, fürdés, és lefekvés előtt szopi.

És így tovább, fokozatosan.

Én így csináltam, és 13 hónapos korára váltottuk ki az étkezéseket, még 11 hónaposan is napi 3-4 alkalommal szopizott.

Most 14 hónapos, és pár napja már nincs cici.

2010. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tejpépektől fog jóllakni éjszakára. A én gyerekem is éhenkórász volt, este kapott tejpépet, aztán kicsit később szopi, és alvás reggelig. Aztán hogy a többit hogy csinálod, majd kialakul, ne aggódj, még bőven ráérsz. Ha már jól alszik éjjel, lesz időd kigondolni a többit is... :)

Ha bejön a tejpépes variáció, utána kezdheted a tízórai kiváltásával, később az ebéd vagy az uzsi. Hogy mit mivel érdemes keverni, az a baba ízlésétől is függ. Kezdetnek elég azokat variálni, amit kipróbáltál már.

2010. szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Több dolog is eszembe jutott, hogy végül hogyan csinálod, egyedül a Te döntésed de érdemes megfontolni:

- az éjszakai ébredés nem biztos hogy éhség miatt van. Fél évesen jelentős mozgásfejlődési ugrás előtt állnak, ilyenkor hajtja őket valami, és ettől van olyan baba, aki éjjel nem alszik akkor is, ha addig jól aludt.

-új ételt este nem célszerű bevezetni, mert ha valahogy nem bírja (pl. bántja a pociját), akkor éjjel akad majd ki

-hogy mikor adod, azt is meg kell fontolni: ha szopi után adod, akkor lassabban váltódik majd ki a szopi, ha előbb eteted és utána szoptatod, akkor hamarabb

-nekem van olyan barátnőm, aki esténként adja a főzeléket (amit már megkóstolt a baba korábban)


Itt nincsenek kőbe vésett szabályok. Én sem egyformán csináltam a két gyermekemnél.

A másodiknál teljesen igény szerint szoptattam, és fokozatosan odaültettem a családi evésekhez, és ott annyit evett, amennyi jól esett neki.

Egy éves múlt, mindent eszik (amit kap), és mellette szintén igény szerint szopik napi 4-8x általában, de a tejmennyiség már lényegesen lecsökkent. Szóval vele nem is volt olyan, hogy "kiváltottam" egy szopit, hanem "bevezettem az étkezéseket", a szopi meg majd szép lassan elmarad...

2010. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én is emiatt kezdtem el, amikor 5,5 hónapos volt.

első héten tízóraira gyümölcsöt kapott, almát és a 2. héten barackot. a 3. héten már adtam neki este, lefekvés előtt, majd cicivel alszik el. de így is ébred és szopizik is éjjel, tehát éhes a lelkem. úgy egy hét múlva kezdtem adni neki a tejpépet, de csak gyümölccsel eszi meg, ugyanúgy ébred. most akarok sinlacot venni, jobb ötletem már nincs.

az én fiam sajnos sem a krumplis, sem a répás dolgokat nem eszi meg, így főzeléket még nemigen eszik, inkább gyümölcsöket. én minden olyan keveréket megetetek vele, amit én is megennék. pl. alma-barack- alma-körte, körte-barack, alma-krumpli, krumpli-répa, alma-tök, krumpli-tök. minden gyümölcsöt keverek tejpéppel is vacsorára.

újdonságot pedig tényleg csak délelőtt adj, hogy ha baja lenne a pocaknak, az ne éjjel derüljön ki.

2010. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kezd tisztulni a kép. Az esti tejpép az tuti, a többit meg majd meglátom.
2010. szept. 9. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy éhség miatt ébred fel.

Kisfiam 6,5 hónapos, sosem aludta át az éjszakát, de az elmúlt napokban, rengeteget ébred éjszaka. Ciciben van tej, mégis csak annyira kell neki, hogy megnyugodjon.

Ilyenkor már mozgolódnak a fogacskák, amik gyakori ébredést okoznak.

Én elsőként uzsonnára adtam neki gyümölcsöt, és majd két hét elteltével kezdtük el a tízórait is, ami nálunk tejpép. Két szoptatás között kap mindig, így nem zavarodik bele, hogy akkor most mi is van.


Eleinte én is úgy gondoltam, hogy azért ébred, mert éhes. Estére adtam neki tejpépet, majd mindkét cicit kiszívta, de így is ugyanúgy felébredt. Úgyhogy itt nem erről van szó.


Mindenkinek más válik be, próbálgasd, de véleményem szerint a foga van a dologban, vagy egyéb okok (állítólag ilyenkor már a napi eseményeket is újra átélik), amit etetéssel nem lehet csillapítani!


Kitartás! Nemsokára :D jobb lesz... :))

2010. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!