Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire kell figyelni és meddig?

Mire kell figyelni és meddig?

Figyelt kérdés
Leesett 5 hónapos babám az ágyról (kb 40 centi magas). Rögtön felsírt de pár másodperc alatt megnyugtattam. Viselkedésében nem vettem észre semmi olyasmit ami aggodalomra adna okot. Fizikálisan se látok rajta semmi változást. Olyan mint máskor. Mire kell figyelnem és meddig ha esetleg baj lenne?
2022. jan. 26. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fejét láthatólag beütötte, vagy esetleg sejthető? A sírása eltért a korábbiaktól? Mire esett, szőnyegre, padlóra, kőre?

Legalább 72 óráig figyeljétek alaposan, van-e a megszokott viselkedésében változás. Hányás, aluszékonyság, étvágytalanság esetén rögtön vigyétek be a körzetes kórházba.

Ha láthatóan beütötte a fejét, én egy ilyen pici babát a biztonság kedvéért mindenképp elvinnék legalább a gyerekorvoshoz, de az 100%, hogy mindentől függetlenül telefonálnék neki, vagy az ügyeletnek, ha más nem, megnyugatásért.

Nem tudom, hol és hogy alszik nálatok a kicsi, mikor a mi gyerekünk ütötte be a fejét úgy, hogy figyelnünk kellett, abban a 3 napban köztünk aludt (amúgy külön szobában, a saját ágyában szokott).

2022. jan. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szőnyegre esett és azon is volt egy takaró “ledobta”. Az esés pillanatát nem láttam de a hangbol meg pozícióból ítélve nem közvetlenül fejére esett. Úgy sírt mikor pl az oltást kapja
2022. jan. 26. 11:53
 3/5 A kérdező kommentje:
De oltás után is ugyan ilyen gyorsan nyugszik meg
2022. jan. 26. 11:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó, valószínű az ijedtség nagyobb volt, de hívd fel a rendelőt, és az orvosra hagyatkozz, hogy hogyan tovább! Valószínű nem lesz semmi baja, de jobb félni, mint megijedni.
2022. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2022. jan. 26. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!