Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most már tegyünk pontot a...

Most már tegyünk pontot a dolog végére! Anyukák akik használnak, vagy használtak borostyán láncot tényleg veszélyes lehet? És használt valamit?

Figyelt kérdés
Mindenfélét olvasok és teljesen összezavarodtam. Kinek higgyek?
2010. szept. 9. 20:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Én 14 hetesen tettem a nyakába,mikor kijött az első foga,és 4 napig csak sírt!Megkapta és azóta nem max nyűgös a fogainál!

És sose nyúzta,tépte!Van hogy játszik vele,meg bakapja a szájába,és ott tartja,de bármi mással is ezt csinálja!És abban alszik abban fürdik,csak babauszira vesszük le!tehát több mint 6 hónapja van rajta!

2010. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mindig lesznek, akik ellene vannak, és olyanok is, akik mellette. Hogy használ-e, az a babától függ. Ez ugyanolyan, mint pl. egy gyógynövényes gyógyszer, az is valakinek semmit nem használ, valaki meg teljesen rendbe jön tőle. Ártani semmiképp sem árt, nyugodtan kipróbálhatod, aztán ha úgy látod, hogy nem érzi jobban magát tőle, akkor legfeljebb leveszed.
2010. szept. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem veszélyes!!!Nem értem mért fulladna meg tőle.A babám se piszkálta sosem na meg nem hosszú h esetleg a nyakára csavarodna!!Vegyél nyugodtan:)
2010. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Amit itt írnak,attól nem leszel okosabb!

Egy gyerekorvos barátnőm találkozott olyan esettel,amikor a baba keze hátul beakadt a lácba,és megfojtotta magát. Ezért ő senkinek nem ajánlja. Lehet,hogy sok gyerek közül csak egy ilyen fordul elő,de szerinte nem éri meg kockáztatni. AYz pedig,hogy használ,inkább csak bebeszélés. Régen sem kaptak ilyen láncot a gyerekek,sőt ma is csak nagyon kevesen,és ők is átvészelik,néha egész símán a fogzást.

Az viszont igaz,hogy még felnőtteknek sem ajánlák az állandó viselését,mert allergiát okoz,amit nem is tudnak gyógyítani.

Annak hiszel,akinek akarsz egyébként.

2010. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

4 hetes kora óta van a babámon! most 15 hós...8 foga van ,egyiknél se volt nyűgös,nem volt éjszakázás,stb...most hogy jön a 9-10-11-12. egyszerre már kell Osanit-ot is adnom,de az éjszakák ugyanolyanok

Soha nem volt semmi gond vele,mert megszokta hogy ott van...nem akarja levenni,néha fogdozza de semmi...

2010. szept. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16 hónapos a gyerekem. Éjjel soha nincsen rajta, mostanában már nappal sem. De sokat hordta egyébként, és semmi gond nem volt a fogzással. Most 11 foga van, egy kis nyálzást leszámítva, egyik sem okozott gondott
2010. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
1 éves a lányom! 8 hetes kora óta hordja. Csak fürdésnél veszem le! Éjszaka is rajt van! Nekünk eddig használt, igaz hogy csak négy foga van a lányomnak! De eddig nem volt nagy szenvedés!Minél korábban adja rá valaki a babára, annál jobban megszokja és fel se tűnik neki hogy ott van4 Egy-kétszer fordult elő hogy a szájába vette! De csak úgy mint a többi játékot!
2010. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mind a két gyerekemre ráadtam, egyiknek sem használt. De azt nem tudom elképzelni, hogyan tudná magát megfojtani vele. Ennek ellenére én lebeszélek mindenkit, felesleges pénzkidobásnak érzem.
2010. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 9 hós a babám, ma este már rajta a lánc. Nem bírtam tovább az éjjszakázást és neki sem tesz jót, hogy rosszul alszik és nem piheni ki magát. Ezért döntöttem a használata mellett. Nagyon félek még mindig, a légzésfigyelőt bekapcsoltam és azt hiszem egy pár napig egy szobába alszunk. Azt amúgy nem tudom elképzelni, hogy hogy akadt be hátul a saját keze annak a babának aki megfulladt tőle, ahhoz igen csak ki kell magát csavarnia. Mennyi idős volt az a gyermek? Még kissebb, ugye?
2010. szept. 9. 21:48
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekünk érezhetően használt, pedig nem voltam a hívei közt. Meglepett a válasz, hogy saját kezével fojtotta meg magát lánccal a pici! Nem mondom, hogy nem hiszem, de furi.

Mi sose vesszük le, mindig a ruha alatt van, nem piszkálja (csak az 1. hetekben), gumis szalagra van fűzve. Sosincs felügyelet nélkül a pici.

Eddig még nem hallottam rémtörténeteket se róla, nemhogy ténylegeset! Ami veszélyes, azt betiltják...

2010. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!