Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A homeopátiás gyógyszerkészítm...

A homeopátiás gyógyszerkészítmények valóban használnak szülésnél? Akik használtak ilyet, azok válaszát várom!

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ajánlotta, mert neki segített szülésnél. Egy fénymásolatot kaptam tőle, hogy a 8. hónaptól miből és mennyit érdemes bevenni, s szülés előtt is 10 percenként, a vajúdás alatt. ás is szedett ilyeneket s mennyire volt hatásos. Ismerősöm 4 kg-os babát szült gátmetszés nélkül, természetes úton,s 6 órán belül megvolt a baba. Szerinte a gyógyszerkészítmény segített.
2010. nov. 14. 13:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Igen, én is ennek köszönhetem, hogy 5 óra alatt minden megvolt: vajúdás, szülés. Pontosan akkor szültem, amikorra ki voltam írva. 4 kilós fiam született 52 centivel, bár ez nálunk család vonás. :) Sima hüvelyi szülés volt, aznap este már guggoltam. :) És a gyógyszerész sógornőm is sorra számol be a homeopátiás szülés sikeréről.
2010. nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Én is szedtem végig a 36. héttől, bár a szülés alatt nem. Nekem a szülésznőm mondta, hogy ő ezekkel "dolgozik", és szeretné, ha szedném. Elmagyarázta, hogy nem a fájdalmat fogja csökkenteni, arra ne is várjak, hanem lerövidíti a vajúdást kb. a felére. Szülés előtt, amikor már eléggé izgultam, megkérdezte, hogy szedtem-e, és mikor mondtam, hogy igen, azt felelte, hogy jól van, akkor nem lesz gond. Nagyjából 3 órát vajúdtam, és a kitolás 20 perc volt. Én hiszek benne, hogy sokat segített. Pár órával a szülés után mindent úgy tudtam csinálni, mintha nem is szültem volna. Örök élmény marad a szülés, nem félek a következőtől sem.

barátnőm első babánál nem szedte, 17 órát vajúdott, másodiknál igen, ott csak 6-ot. Ő is esküszik rá.

Szép szülést Neked!

2010. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, de leírnátok nekem, miket kell szedni? Én 30 hetes kismama vagyok, első szülésem lesz, és nagyon érdekelne, hogy milyen homeopátiás szerekkel tudnám a szülést egy picit megkönnyíteni. Köszönöm előre is!
2010. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
2010. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

+ még egy ilyet:

[link]

2010. nov. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm!!!!! És mégegyszer bocsi, hogy kérdésre kérdéssel válaszoltam, de úgy láttam, Ti tudtok nekem ebben segíteni. Köszönöm a választ, a kérdezőnek pedig könnyű szülést kívánok!
2010. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Én is szedtem, sajnos nem hatott. Nem tágultam semmit, végül császároztak...pedig bíztam a homeós bogyókban. De ki kell próbálni, ártani nem fog, és hátha neked használ.
2010. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én linkeltem.

Igen, sajnos nem mindenkinél hatnak, de érdemes kipróbálni, ártani nem árthat.

Nekem vajúdás közben adták, 4 és fél óra alatt megszültem, 15 perc volt a kitolás.

2010. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Pár fontosság a szülésre:

32. héttől Ezt a 34-36.héttől is el lehet kezdeni, de akkor már naponta kell csinálni!

Gátmasszázs, Az esti fürdés után 3-5 percen át kell masszírozni a hüvelybemenet és a gát környékét Ha egy órára gondolsz, akkor a 10 és 2 óra közötti U alakú szakaszt kell masszírozni.

A DM boltban a WELEDA márkájú gátmasszírozó olaj nagyon jó.


36. héttől

Elkezdjük a homeopátiás szereket szopogatni, melyek a méhszáj tágulását segítik elő.

Caulophyllum C30 ezt úgy kell szedni, hogy a

36. héten heti 1X5 golyó (hét 4. napja)

37. héten heti 2x5 golyó (a hét 2. és 5. napja)

38. héten heti 3x5 golyó (a hét 2. 4. 6. napja)

39. héten heti 4x5 golyó (a hét 1. 3. 5. 7. napja)

40. héten heti 5x5 golyó (a hét 1. 3. 4. 5. 7. napja)

41.héttől pedig naponta 5 golyó

Persze a napokat megváltoztathatod, ez csak ajánlat, a lényeg, hogy a heti adagot elosztva bevegyed.


Cimicifuga C30 szülőszobára!

Mikor megindulnak a fájások, a vajúdás és rendszeres fájások vannak, és nem hat a Caulophyllum, akkor ezt kell szedni, negyed óránként 5 golyót.


Málnalevéltea

Naponta 1-2 x 1 vagy 2 csészével meginni ez segít felpuhítani a méhszájat. (fél –1 litert) Ízlés szerint lehet ízesíteni.


Szülés után pedig az Arnica Montana CH30-at kell szedni 2-4 napig, napi 2x5 golyót. Ez segíti a sebgyógyulást. (császár és sima szülés után is jó.)


Ezt az útmutatót a szülésre kaptam a szülésznőtől. A szülőszobán a vajúdásnál nekem elég volt a Caulophyllum is, sőt nagyon is hatott!

első babám így 3óra alatt lett meg, 4kg volt, a második, aki csak 2.8kg volt mindössze 45perc alatt kipottyant!

Könnyű szülést kivánok!

2010. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

A kérdésemre kérdezőnek üzenem, hogy nekem a következőket ajánlották:

terhesség 8. hónapjában:

-hatás az izmokra s a hajszálerekre:

Arnica 9 ch, napi 5 golyócska

-szorongás szülés előtt

Gelsemium 15 ch, napi 5 golyócska


Egy héttel szülés előtt:

-méhnyak merevsége és görcsös fájdalom a terhesség végén s után (méhgörcs) napi 5 golyó


A szüléskor

2010. nov. 14. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!