Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden foga így meg fogja...

Minden foga így meg fogja viselni, mire kinő? Lesz majd szünet, vagy folyamatosan várhatóak a fogacskák?

Figyelt kérdés

Eddig 2 van kint, most a felső 2-őt várjuk, már hetek óta piros és duzzadt az ínye és éjjel többször sírva ébred. Annyira sajnálom már. A többi is várhatóan ennyire fájdalmas lesz neki?

7,5 hós


2010. szept. 9. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamat a rágófogak, és szemfogak kibújása jobban megviselte, mint az első fogacskák (a metszőfogak) kibújása. Úgyhogy számíthatsz rá, hogy később is fájdalmas lesz majd egyik-másik fogacska. Viszont segíthetsz neki elviselhetőbbé tenni a fogzás időszakát.

Használtok pl. ecsetelőt a kis inyére? Nekünk a sima gyógyszertári készítmény vált be legjobban, amit a gyerekorvos írt fel. Ez jóval olcsóbb is mint a vény nélkül kapható egyéb (márkás pl. Dentinox) foginyecsetelők.

Ezenkívül ha nem idegenkedsz a homeopátiától, nekünk még az is nagyon bejött. Chamomilla CH9 ill. CH15-öt használtunk, de ez nem mindegyik babánál válik be. Emellett még számos más homeopátiás szer van fogzásra. Olvasgass a neten a jellemzők alapján a te babádhoz melyik illik legjobban, és szerintem próbáljátok ki, hátha az segít.

Tipp:

[link]

[link]

2010. szept. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szépen összefoglalta az első válaszoló!


Az én fiamat is nagyon megviseli a fogzás, 8 hósan kezdődött nálunk. Ilyenkor mindig úgy legyengült az immunrendszere, hogy sokszor a fogzás mellé még takonykórt is összeszedett, emiatt még nyűgösebb volt. Nehéz időszak, túl kell élni, és ahogy az első írta, keresni-keresni, hogy nálatok mi válik be. Nekünk sajnos a homeós bogyók egyáltalán nem váltak be, a dentinox hozott ideiglenes megoldást, de ezt sem lehet ész nélkül használni.

MÁr csak négy fogat várunk, de eddig mi mindegyikkel megszenvedtünk.


Remélem NÁlatok könnyebb lesz, sok kitartást!

2010. szept. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy megviseli a babádat a fogzás. Az én lányomnak két hullámban bújtak ki a fogai, először szinte két-három hét alatt az alsó felső négy fogacska, most nemrégiben pedig a következő négyes bújt ki, szintén kb két hét alatt. A két fogzási időszak között eltelt kb 6 hónap. Hála Istennek, őt egyáltalán nem viselte meg egyetlen fogacska kibújása sem.
2010. szept. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Masszírozd neki ott
2016. okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!