Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebredhet azert ejjel többször...

Ebredhet azert ejjel többször cicizni mert nappal nem lakik jol?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7,5 honapos. Probalok neki minnel tobb "rendes" kajat adni de nem igazán eszik mennyisegeket. Jobb napokon 1 etkezesre meg eszik mondjuk egy fel uveg bebietelt. De pl sos/zöldséges kajakat nem igazan szereti es csak par kanallal eszik utana szeretne cicizni. ( 1 nap kb meg 2-3x van cici). Ezert gondolok arra h talan nem lakik jol nappal es azert ebred ennyiszer? Vagy esetleg fogacskak ? (Vagy mind2) 1 foga mar kint van, de 1 hete kb jelentkezett nala hoemelkedes es elég nyugos is volt ezert gondolom h jonnek a masik fogak is.

Eleg furcsa nekem mert 7 hetes koratol kb 5 honapos koraig vegig aludta az ejjelt. De most 1-2 honapja sokszor ebred van h orenkent , de 3x minimum es csak cicivel lehet vissza altatni..


2022. febr. 1. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem kezdődhetett el a szeparációs szorongás? :)
2022. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeimből kiindulva nem sok köze volt ezekhez . Fogzás előtt után,vacsorával ,vacsora nélkül sorolhatnám számtalanszor kel.
2022. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2es: Nem tudom hogy ez az e már 😅 nappal ha pl kimegyek onnan ahol o van es nem lat akkor sir. De ha pl az apukaja jatszik vele tokre nem erdekli h en hol vagytok 😂 de ugy amugy nem lehet egyedul hagyni (biztossagba persze) mert nem jatszik el magaba kell neki a tarsasag😇
2022. febr. 1. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Az én kislányom 11 hónapos, ő is sokat kel úgy 6-7 hónapos kora óta. Ennek több oka lehet, de igazából nem lehet pontosan tudni, hogy miért.

1. Éhség/szomjúság. Ez is lehet egy ok, de ezt könnyű megállapítani például a súlynövekedésből. Illetve abból, hogy szopizik/eszik is rendesen, vagy inkább csak visszaalváshoz kell neki a cici. Nálunk az utóbbi inkább.

2. Szeparációs szorongás. Létszámellenőrzést tart, hogy anya biztosan megvan-e. Ha már felkelt, akkor jól jön egy kis cici, hogy megnyugodjon.

3. Fogzás. Éjszaka általában rosszabb, többször felkelti.

4. Mozgásfejlődés. A napközben őt érő sok inger ilyenkor dolgozódik fel. Ha például megtanul ülni, akkor ez a "tudás" álmában is dolgozik, nem tud nyugodtan aludni, felül, mocorog stb. Ez egy ilyen intenzív időszak, és lesz is még egy darabig.


Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de rengeteg oka lehet még.

2022. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kajarészre: szépen egyesével vezetted be az ételeket? A "sós zöldséges kaják" alatt mit értesz? Nem lehet, hogy abban van olyasmi, ami nem igazán ízlik még neki, és azért akar inkább szopni utána/helyette? Másfél hónap alatt nekem kicsit gyorsnak tűnik,hogy már csak max 2-3-szor szopik, milyen tempóban váltottad ki az étkezéseket?

Vagy korábban kezdted a hozzátáplálást, mint 6 hónap? Mert akkor bocsi :)

2022. febr. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak addig ebredt a fiam ejjel, amig cicizett. 17 honaposan valasztottam le, akkor mar folyton konfort cicizett volna, jo sokszor keltunk.
2022. febr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5os: igen egyesevek adtam neki mindent. Zoldsegek sos dolgok alatt krumplit, repat, csirkemellet ertek. Tehat minden ami nem édes. 5,5 honaposan kezdtuk kb a ht-t :) nem tudom h gyors e h 2-3 szopik 1 nap en azt hittem ez inkabb soknak számít meg😆😆 lattam mas anyukat instan h az o gyereke mar csak reggel es este kap tapszert .

(Sajnos eleggr ragorcsolok erre a ht temara es hasonlitgatom mas gyerekekehez es tudom h ezt nem szabad)

2022. febr. 2. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!