Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba utál hason...

5 hónapos baba utál hason lenni, atfordul hasra, de maximum 5 percet van el és üvölt. Napi többször lerakom pedig a játszószőnyegre. Dévényes látta, azt mondta nincs gond. Hogy tanul így meg mászni? Mennyire erőltessem neki a hason levést?

Figyelt kérdés
2022. jan. 1. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Úgy tudom napi pár perc és lassan növelni. Erősődnek szépen majd a hátizmok. Fektesd a hasadra pl. Erőltetni azért ne. Nehogy fájjon neki.
2022. jan. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ne erőltesd, mert így a rossz élmény fog hozzá kapcsolódni és nem fog magától szívesen hasrafordulni. Tedd hasra a mellkasodon úgy, hogy te hanyatt fekszel, játssz vele így, énekelj neki, de ezt se kell pár percnél tovább naponta :)
2022. jan. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és a fennmaradó időben a játszószőnyegen a hátán legyen, hogy tudjon rugdalózni, kezét, lábát használni, nézelődni. 2es voltam
2022. jan. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy többször lerakod a szőnyegre tök jó. Biztosan szépen a maga ütemében kialakul az a mászás.
2022. jan. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök tipikus, hogy hasra tud fordulni, vissza nem, és ordít, hogy fordítsd vissza. Én bíznék a baba ösztöneiben, és nem hagynám sírni hason. Legyen karban sokat, attól is erősödik a háta. Lehet, hogy a hasaltatástól gyorsabban vagy valami, de minek rohanni? Hidd el, meg fog tanulni mászni így is. Kúszás helyett ugyanolyan jó, ha hempereg.
2022. jan. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is utált hason lenni, pár másodperc után ordított. Olyannyira, hogy megtanult inkább hasról hátra fordulni, és azonnal visszafordult amint hason volt. Így kézben cipeltem, néztük a virágokat, a hűttőmágneseket, a képeket a falon, és figyeltem rá hogy tartsa magától a felsőtestét, így szépen erősödött van háta. Pár hét után már nem zavarta a hasalás.
2022. jan. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Bízom benne
2022. jan. 2. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!