Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Költözködés nagyon megbolygatj...

Költözködés nagyon megbolygatja 1 éves fiam alvását, aki egyébként is rosszalvó? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Hamarosan költözünk és feltétlenül szeretnék fiam el- ill. átalvási szokásain változtatni, azt remélem ez most épp jó alkalom, hogy belevágjunk. Még sosem aludta át az éjszakát, és sajnos jó pár hónapja a nagyágyban alszik velem vagy az apjával, de ez már nekünk kezd zavaró lenni amiatt, hogy egymásra semmi időnk. Persze tudom mi rontottuk el, de ez volt az egyszerűbb megoldás mindenkinek az éjjeli gyors visszaalvásra. Éjjel már nem szopizik, de többször ébred. Tudni kell, hogy születésétől kezdve egy örökmozgó, nyughatatlan kis manó, rengeteget sírt mindig is és nagyon gyors a mozgásfejlődése.

A kérdésem az lenne, mi az amire feltétlenül figyeljünk oda az új házban, hogy esélyt adjunk egy mindenki számára elfogadhatóbb szokás kialakításában?


2010. szept. 10. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem így csináld. Nyílván nem kell kínozni a gyereket, hogy berakod, aztán üvölt, de majd elalszik amikor kifáradt. Had aludjon el este veletek, de amikor elaludt, vigyétek át az ő saját szobájába. Amikor felébred, és sír, vidd vissza hozzátok, aludjon el veletek, de utána vissza a szobájába. Egy kis idő után meg fogja szokni, hogy az ő szobájában ébred, és már nem fog gondot okozni neki, mert megtanulja és megszokja, hogy ott kell és ott szokott aludni. Nálunk legalábbis bevált ez a módszer. Szerintem egy próbát megér.
2010. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, amikor felébred éjszaka, pár nap után próbáld meg visszafektetni a saját ágyába, simogasd a hátát, hátha visszaalszik ott is, és nem kell bevinni hozzátok. De ha látod, hogy nem fog visszaaludni (mert ha mégis, az pár másodperc alatt úgyis kiderül), akkor inkább vidd át hozzátok. Nem jó ha sokáig hagyod sírni, mert még jobban kimegy az álom a szeméből, és nehezebben fog tudni visszaaludni.
2010. szept. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az elsővel. Ne tedd magatok közé,mert akkor nem fog soha egyedül elaludni. Azonnal tedd a kiságyába,és megszokja,hogy ott aludjon el. Amikor lefekteted,akkor foglalkozz vele egy kicsit: símogatás,mese,puszi stb. és hagyd magára,akkor is ha sír! Éjjel pedig kapjon teát,vagy amit iszik,ha szomjas.

Néhány nap nyűglődés után megszokja az ágyában alvást.

4 gyerekes anyuka

2010. szept. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Kedves kérdező. Hallgass nyugodtan a négy gyerekes anyukára, és hallgasd ahogy üvölt a babád. Azért tanácsoltam azt neked amit, mint mondtam, mert nálunk bevált.
2010. szept. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez gyerekfüggő is biztos kinek mi válik be. Nálunk sosem sikerült az ágyában elaltatni simogatással, énekléssel, toporzékolva kart mindig kimenekülni, pedig tényleg nem akartuk, hogy átszokjon. Veszek az ágya mellé egy szivacsot, aztán majd meglátjuk. Már nagyon izgulok, nem egyszerű eset a fiam...
2010. szept. 10. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!