Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt más is ilyen nehéz...

Volt más is ilyen nehéz helyzetben? Állandó költözködés terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sajnos albérletben lakunk. Először váltottunk lakást azért, mert túl kicsi lett volna hármunknak, utána ahova költöztünk, azt eladták, 2 héttel rá, hogy beköltöztünk, most meg sajnos kisebb fizetési nehézségekbe ütköztünk, és felmondták a szerződésünket. Most átmenetileg lakunk egy ismerős lakásában, de itt csak január 28-ig lehetünk. Addigra gondolom találunk albérletet.

Ami igazából idegesít az egészben, az az, hogy a 3. védőnőhöz fogok kerülni. Gondolom nem igazán nézik jó szemmel. A mostaninak még nem is szóltam, hogy ne keressen az előző lakásban, mert nem talál meg. Dokit már nem fogok váltani, ott max nem mondom meg, hogy elköltöztünk. Nem magánorvos, sztk-s, hivatalosan lakcím szerint oda tartozok. Kórházba is úgy gondoltam, hogy oda fogok menni szülni, ahova lakcím szerint tartozok, ezen már nem akarok variálni. De a védőnőnek muszáj lesz szólnom, nehogy gond legyen belőle.

Járt már valaki így? Annyira idegesít a helyzet. Pláne az, hogy két hónap múlva szülök, és nincs egyelőre fix otthonunk.


2011. jan. 5. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy nem könnyű,én ezen végigmentem 4 éve!Egy terhesség alatt,ami "csak" 9 hónap,7-szer költöztem!!!! Szted?!:) de semmi probléma nem volt a védőnői szolgálattal,mindíg jött egy másik!Persze próbáljatok valami fix helyet találni,mert babával költözködni nem a leg optimálisabb:)

Sok sikert,és nyugalom:)

2011. jan. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem én, hanem egy barátnőmék költöznek állandóan, a lánya februárban lesz 2 éves.

Először Bp egyik kerületéből egy másik kerületbe költöztek 1 év után. Aztán fél év múlva egy teljesen más városba 180 km-re. Ott laknak fél éve (egyébként babát is vár, 28 hetes), és már a 3. albérletben vannak.

A védőnőknek ehhez semmi köze, akinek tartozol, oda el kell menni és kész. Emiatt senki nem fog titeket lenézni vagy bármi, ne aggódj.

2011. jan. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi is ilyen koltozosok vagyunk.

Valahogy mindig ugy jon ki a lepes, hogy koltozkodunk.

Elso gyerek kulfoldon szuletett, hamar vallaltuk a masodik babat. Anyagilag viszonylag jol alltunk, ugy dontottunk, hogy a masodik baba szuletese elott Magyarorszagra koltozunk egy evre, majd vissza.

7. honapban voltunk, amikor megvolt a kulfoldrol hazakoltozes, de nem lett kesz a haz, igy bo ket honapra anyoseknal huztuk meg magunkat, de jartunk haza a szuleimhez is (350 km), tehat ingaztunk. Majd szules elott 2 hettel koltoztunk be az elvileg vegleges helyunkre.

Bo fel ev utan ugy dontottunk, hogy visszakoltozunk kulfoldre, mert anyagilag megsem volt eleg stabil a helyzet, a ferjem ki is ment, dolgozni kezdett. O mindent elokeszit, utana megyunk majd a ket gyerekkel par honap mulva.

En viszont nem akartam addig 2 gyerekkel egyedul kuksolni a 120 nm-es hazban, vallalva egyedul a ket gyereket, a kerti munkat, kifizetni havi 100ezret minimum csak azert, hogy beledogoljek kozben a haz miatti munkaba, raadasul tenyleg egyedul lettunk volna ejjel, nappal.

Ugyhogy kikoltoztunk, 3 honapon at ingaztunk: 1 honap en szuleimnel,1 honap ferjem szuleinel, stb. Majd most egy honapig kulfoldon vagyunk, meglatogattuk a ferjemet, egyutt karacsonyoztunk, kovetkezik ujabb 3-4 honap ingazas.

Es meg elottunk lesz nyar elejen egy ujabb kulfoldre koltozes. Ha ez osszejon, akkor en felegetem az osszes borondot, ez biztos, es egy evig en nem megyek SEHOVA.

Erdekes, hogy a gyerekek viszont nagyon elvezik. Kicsik, ovi nincs, suli nincs, bolcsi nincs, tehat nem kell alkalmazkodnunk. A vedono, gyerekorvos kepben van, hogy mi ingazunk, nagyon kedvesek, itt is, ott is, kulfoldon is vihetem oket ellenorzesre.

2011. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!