Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az mit jelent ha egy gyermek...

Az mit jelent ha egy gyermek nyitott hátgerinccel születik?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fókuszt láttad? Nem tudom hogy milyen súlyos lehet az állapot,nekem volt férjemnek volt nyitott gerince,de neki nem nagyon látszott csak egy picit a járásán.A szívem belesajdult szegény kislány látványába.Összeteszem a két kezem hogy egészséges gyermekünk van.
2008. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, a nevéből ítélve nem jóra gondolok.

14 éves vagyok, túl kicsi

Az azt jelenti, hogy látszik a gerince?

2008. dec. 15. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem latszik,de nem folyonos hanem megszakad egy pontban.Pl.aki balesetben eltori a gerincet az lebenul mert megserul a gerincvelo.
2008. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Nyitott gerinc általában az ágyéki szkaszon szokott lenni (tehát nem a hátin ) . A súlyosság attól függ, hogy mi érintett, tehát csak a csigolya nem csontosodott össze, a gerincen lévő hártya is nyitott-e vagy sem, illetve, hogy a gerinc kitüremkedik-e vagy sem.

Ha csak a csigolya nyitott az nem gond, rengeteg embernek van és nem is tud róla. Ha a gerincvelő is érintett akkor szülés után rögtön műtét. Későbbiekben lehet gond a mozgató és érző funkciókkal, széklet-, vizelettartással stb.

Ha a gerincveló teljesen kinnt van, akkor fertőzés miatt nem szoktak sokáig élni :(

Ezt a rendellenességet szépen tudják szűrni terhesség alatt.

2008. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak esetek amikor megsem tudjak kiszurni,ugy mint a Down kort,pedig azt is nezik.En lattam egy olyan esetet a teveben amikor a kislanynak hianyzott mind a ket keze,olyan furcsan ossze volt gombolyodve a mamaja hasaban hogy nem vettek eszre az ultrahangon.
2008. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
12. és 20. héten csinálnak vérvételt, 30 ezer Ft-ért, az 99 %. Nem kötelező, de én megcsináltattam, mert állítólag a kötelező vizsgálatokon tényleg lehet, hogy nem veszik észre. Ha időben kiderült volna, én biztos elvetetem. Az utcánkban van egy kislány, aki nyitott hátgerinccel született, 8 műtétje volt, de így is alig tud menni. Nagyon sokat szenved szegényke. Persze biztos vannak enyhébb esetek is, de én nem vállalnám.
2008. dec. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én végig bőgtem a Fókuszt. Ahogy az 1. válaszoló is írta, összetettem a két kezem, hogy nekem egészséges gyerekem született. A Fókuszban lévő kislányról azt mondták, hogy nem fog tudni járni soha, ezért kell a 4. emeleti lakásunkat is lecserélni. Hogy szenvedett az a kislány, és az az anyuka. Ellenségemnek sem kívánom!
2008. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én túlélő vagyok e téren... Én is azzal születtem hál' istennek meg lehetett műteni, de ha olyan ideget nyom a kinövés, akkor én értelmileg fogyatékos lennék...Szerencsém volt de szörnyű azt látni ami van a fókuszban pl. a kisgyerekek akinek gyűjtenek, értelmes kamasz vagyok de ez lehetett volna máshogy is.
2011. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!