Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért születik több kisfiú,...

Miért születik több kisfiú, mint kislány?

Figyelt kérdés
Nem tudom, országosan is így van-e, de az biztos, hogy a környezetemben szinte mindenhol kisfiú születik. Nekem úgy tűnik, sokkal több kisfiú született az elmúlt két-három évben, mint kislány.
2011. aug. 16. 12:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Tavaly szültem, abban az évben szinte csak fiú született a környezetemben,idén is nagyon sok fiú született...én sem tudom miért van ez:)

Ja és nekem is fiam van:)

2011. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nálunk meg szinte minden ismerősnek kislánya született. Na majd összehozzuk a két csapatot, ha itt lesz az ideje! :)
2011. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben is mindenkinek fia született. Nekem is. Én is gondolkodtam már rajta.
2011. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nekem is fiam van (6,5 hós9, de a környezetemben mindenhol lányok vannak. Pl. 2. uncsijai 1 éves, 9,5 hónapos.

A szomszédban vele egykorú, pár nap híján kislány, s a b.nőmnek egyiknek 14 hós, másiknak 1éves, s 3.-nak 2 nappal fiatalabb a lánya, mint a kisfiam.

2011. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
a mi környezetünkben is több a fiú.a játszótéren van olyan,hogy tíz fiú is van,lány egy sem.aztán lehet,hogy csak a lányos anyukák délután járnak játszira
2011. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2 barátnőmnek 2-2 kicsi lánya van, nekem is. Viszont a kórházban 4 fiúcskával voltunk egy szobában :)
2011. aug. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ennek genetikai okai vannak.

Több kisfiú születik, mert a fiúk halálozási aránya nagyobb, mint a lányoké.

Egészen kisgyermek korig több a kisfiú, majd egyre inkább a lányok, majd nők felé tolódik el az egyensúly.

Ezt leírni főleg azért szörnyű, mert nekem is kisfiam van, és nemrég majdnem elveszítettük a 34 éves apját, de nem hiszem, hogy mióta erről tanultam (10 éve), ez megváltozott volna.

2011. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Hát a mi környezetünkben meg csak lány. De tényleg. Kb. 8 lány született most közvetlen környezetünkben. Én ezt arra fogtam, hogy mivel én nagyon kislányt szerettem volna, és fiam lett, így mindenkinek lánya lett, hogy engem idegesítsenek... :D
2011. aug. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azt gondolnám, ma már, a modern orvostudományok korában nem halandóbbak a kisfiúk sem, mint a lányok. Semmilyen statisztikát nem olvastam erről, talán csak régebben volt úgy.
2011. aug. 16. 12:36
 10/20 anonim ***** válasza:
Hát, én pont fordítva tapasztaltam.Nagymamámnak 2 lánya van, anyunak is, keresztanyámnak egy.Unokatesóimnak ( közülük kettőnek) 3 lánya, és egy fia van.Amikor a lányom született, az újszülött osztályon alig volt fiú.Pedig tele volt az osztály, bejött egy hidegfront, és sorra hozták a szülő nőket.Tesómnak most fog születni a 3. keresztlánya. Két barátnőmnek 2 lánya van, szóval errefelé a lány sokkal gyakoribb, a fiú ritkább.
2011. aug. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!