Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónap a két babóca közőtt...

18 hónap a két babóca közőtt hogy túlélhető? Ki hogy bírta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Durván 18 hónap lesz a két Babócám között és ugyan eddig nem aggódtam, de most pár napja elkezdtem gondolkozni.. 36 hetes vagyok és már ez a babavárásom sem annyira egyszerű, mint az előző (egyértelmű hiszen akkor nem csüngött rajtam egy másik pindurka), de most kicsit tartok tőle, hogy fogom bírni két pici babával. Esetleg akinél szintén kicsi a korkülönbség tudna tanácsot adni, vagy esetleg leírná, hogyan vészelte át az első időket?

Hogyan készüljek vajon erre?

Mellesleg, én szerettem volna kis korkülönbséget igen és eddig tényleg pozitív voltam, de most beijedtem..



2022. febr. 6. 03:15
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Jókor ijedsz be.

Babóca, pindurka...Uram segíts, és ezek szaporodnak.

2022. febr. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Remélem azért te nem szaporodsz!

Köszi a hasznos választ! :)

2022. febr. 6. 04:05
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

23 hónap van köztük. Nem volt annyira vészes az eleje, pedig pont a covid első hullámának elején született, így a nagyszülők hónapokig nem jöttek.

Kislányom szerencsére nyugodt, csendesebb típus, így megértette, hogy ha a kistesó alszik, akkor nem kiabálunk futkosunk. Férjem átvette a nagyobb fürdetését, esti altatását és éjjel ő kelt hozzá (4 éves és a mai napig ritka az átaludt éjszaka). Sokszor elvitte játszóterezni.

De másfél évet voltam itthon a két gyerekkel egyszerre, ez bizony embert próbáló. Nekem főleg a nappali altatások voltak nehezek, legfőképp mikor a kicsi 2x aludt a nagy 1x (volt fél év mikor 1x sem), szinte egész nap altattam vagy aludt valaki, és megoldani, hogy amíg az egyiket altatom a másik ellegyen. Meg azért mindig volt valamelyiknek valami gondja, plusz főzés, háztartás, magamra semmi idő nem volt. Szóval nehéz volt. Most 4 es 2 évesek, kicsit könnyebb, örülök azért, hogy az első időszakon túl vagyunk.

2022. febr. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

19 hónap van köztük.


Nekem nem sikerült leválasztani a magyot, úgyhogy tandem szoptattam.

Ez a része inkább fejben volt megterhelő.


Volt ez az a naggyal, ezért fejlesztésre vittük 8 hónappal később.


Egyébként amíg a kicsi csak fekszik és nem változtat helyet, addig egész könnyű.


Utána a nagy nehezebben veszi, hogy a kicsi a dolgaihoz nyúl.


Most 2 èv után viszont tök jó.. annyira, hohy mégis be merjük vállalni a 3. Gyereket.


( 3-4-et szerettünk volna kis korkülönbséggel, de a kicsi1 èves korában visszakoztam.. nagyon soknak éreztem a 2 gYereket is)

2022. febr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk 24 hó és 17 hó a korkülönbség a három között. Mindkétszer akkor volt egy nehéz időszak, amikor a nagyobb dackorszakos volt. Meg nehéz volt megszokni hogy amikor egyszerre sírnak, csak egyhez tudok menni, a másikat így hagyni kell sírni, ez eleinte nagyon frusztrált.
2022. febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Valaszoltam egy hasonló kerdesre, szoval bemasolom azt ide:)


13 hónap van nálunk. Első babával nekem borzasztó volt a terhesség, minden létező tünet jelen volt. A szülés viszont annál könnyebb szerencsére, mert negyed óra alatt meglett a kislányom. 2800 g 48 cm. Picike volt nagyon, 36. hetre született.


Második terhesség szöges ellentéte volt az elsőnek, aminek nagyon örültem, mert egy pici baba mellett folyamatosan szédülni, hányni, semmit nem csináni képtelenség lett volna. Vagyis nyilván nem, de rohadtul megnehezítette volna a dolgokat. Második baba 38. heten szuletett, csaszar lett vegul, 3100 g 50 cm lett.


Eleinte nagyon nehéz volt, foleg az első 5 honap, mert osszevissza volt minden. Az egyik gyerek aludt, a masik epp orditott stb. A kicsi jó ha aludt 1 orat egyhuzamban, szoval en nagyon kikeszultem. Egy hetre lebetegedtem, de nagyon durvan, soha eletemben olyan beteh meg nem voltam. Valószínű a kimerultseg miatt volt, en annak tudom be. Ekkor a ferjem kivett par nap szabadsagot, aztan valtotta ot anyukam. Egyebkent a babak nagyon cukik voltak, a nagyobbik mindig simizte, puszilgatta a picit, nagyon ovatos volt vele.


Marciusban lesz 2 eves a kisebb, a nagy meg most lett 3. Most érzem azt, hogy elég nagyok mar, tudnak szepen együtt jatszani. Az alvasuk ossze van hangolva. Persze szoktak vitatkozni, de mivel mar a kicsi is beszel már es igy, hogy tudnak kommunikalni, sokkal jobban megerti a nagy is őt nyilván. Egy éve peldaul nagyon sok volt a veszekedes, mert a kicsi kezdett jarni, elboritotta a tornyot, amit a testvere epitett, elvette a játékokat es nagy ilyenkor volt, hogy megutotte sajnos. Oszinten szolva nekünk nagyon bejott ez a kis korkülönbség ugy erezzuk, szoval elkepzelheto, hogy most varunk par évet még, aztan bevallalunk meg két picurt hasonlo korkulonbseggel, meglatjuk😊

2022. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk is 13 hónap van és a legjobb döntésünk volt, hogy nem vártunk sokat köztük. Iszonyú gyorsan összenőttek, gyakorlatilag mióta kúszni kezdett 5 hónaposan a kicsi, szétválaszthatatlanok. Az eleje amúgy semmi extra nem volt, gyorsan belesimult a kicsi a nagy napirendjébe, simán volt időm magamra is meg a házimunkára is. A dackorszak már nehezebb, mert egyszerre hisztiznek sokszor a semmin, de amikor nyugi van, akkor annyira jól elvannak együtt, hogy kb semmi dolgom. Szeptemberben kezdi a kicsi az ovit, ha beszokott, elkezdünk gyúrni a harmadikra és nagyon remélem, hogy a negyedik is hasonlóan gyorsan megfogan majd. 🥰
2022. febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat! Akkor ezekből erőt merítve nem parázom túl a dolgokat. Bonyolultabb lesz, de talán nem lehetetlen!

Akkor már csak azon meditálok, hogy a kicsi még egy pár hetet bent maradjon! 😁

Mindenkinek tényleg nagy hála!

2022. febr. 6. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!