Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinaljak, hogy ez a...

Mit csinaljak, hogy ez a szornyu feltes abba maradjon?

Figyelt kérdés
Kerlek ne nevessetek ki de mar nem tudom normalisan elni az eletem. Mar nem tudok mit kezdjek magammal, iszonyatosan feltem a kisfiam attol, hogy valami baj eri es en nem tudok majd segiteni rajta. Felek, hogy betornek a hazunkba es elviszik, felek, hogy engem valami baleset er es mi lesz ha szegenykem majd sir meg sir es senki nem halja meg en meg ajultan fekszem. Tudom szornyen hangzik de mar megorulok. Tegnap ejjel 1 oraig oriztem, most sem tudok lefekudni mert mi van ha mondjuk valaki be akar torni es ha alszom akkor hogyan vedem meg. Igy keszenletbe ebren meghallom es gyorsan tudom hivni a rendorseget. Nem tudom, hogyan tudnam eluzni ezeket a gondolatokat. Foleg ha jon az este akkor nagyon rossz. Nappal nincsen gondom, neha eszembe jut es feltem de estefele mar-mar remes a helyzet. :( Valaki volt meg igy? :(
2010. szept. 10. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mennyi idős a pici?

Lehet, hogy nálad ilyen a szülés utáni depresszió megnyilvánulása.

Ha nem tudsz ezzel egyedül megbírkózni, pl. racionális gondolkodással nem tudod legyőzni ezeket a félelemeidet, akkor mindenképpen kérj pszichológustól segítséget. Nem szégyen az. Egyszer én is voltam, és sokat segített, csak beszélgettünk egy jót.

2010. szept. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyedul neveled, csak ketten vagytok? Mennyi idos a pici?
2010. szept. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem eleinte az volt a rögeszmém hogy nem vesz levegőt,hiába van légzésfigylőnk,nem mertem aludni.MIkor a férjem éjszakás volt,akkor anyu itt aludt úgy voltam nyugodt.Néztem mindig nem e beteg szegénykém stb..Most attól félek hogy ha velem történik valami,ki veszi észre ha ketten vagyunk itthon?Főleg most hogy mennem kell majd 2 hét múlva kórházba egy mütét miatt,jöttek elő ezek az érzések.Bár nálam nem olyan erősen mint nálad,meg valahogy mindig elterelem a figyelmem róla.Muszáj összeszedni magad,a baba és saját magad miatt is.Ha nagyon nem megy akkor én is beszélnék egy orvossal.
2010. szept. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos én is hasonló vagyok, igaz nem ennyire.

Én is féltem őket,néha nekem is jönnek a mi van ha.....gondolatok, de olyankor nekiállok valaminek, hogy eltereljem őket.

Most nehezebb, mert jön a kis tesó napokon belül, és császározni fognak:((((((((((((((((((((((Na most megint nagyon nehéz, mert féleeeeek a műtéttől nagyon,és attól is hogy viseli a kisebbik.A nagyobb már elvan,kamasz.

Nem könnyű de próbálj lazítani, mert hosszú távon egyikőtöknek sem jó ez.Kikészíted magadat, és ha már megérti a kicsit is.

2010. szept. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon durva amit érzel, hidd el nem normális. Én is nagyon féltem, mikor hazajöttünk a kórházból kb 4 napig nem ettem, feszült voltam, azon paráztam mi lesz ha náthás lesz, én is figyeltem vesz-e levegőt, és persze láttam, hogy néha nem, akkor meg nem tudtam aludni. szörnyű volt, de aztán elmúlt. persze most is féltem (6hetes), nem viszem bevásárolni nehogy elkapjon valamit az emberek között, utálom ha látogatják, mert hátha beteg valaki, vagy olyan mintha bántanák, pedig csak szeretgetik. De akkor is idegenek... szoval ez is túlzás kicsit amit én érzek, de amit te, az nagyon -nagyon nem normális, hidd el. valószínű tényleg a depresszió tört ki rajtad. Az jár ilyen irracionális félelmekkel, szorongásokkal. Minél előbb kérj szakszerű segítséget, hidd el utána sokkal-sokkal jobb lesz mindkettőtöknek, csak idő kell a gyógyuláshoz.

Voltam én is depresszios és pánikbeteg régebben, tudom miről beszélek. Az ember észre sem veszi és belesüllyed. Fel kell időben fedezni, és gyorsan segítséget kérni.

2010. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


ezt a kérdést én tettem fel! Azóta már egyre kevesebbet jut ez eszembe, lefoglalom magam, ha csinálok valamit nem erre gondolok, és nem lyutnak eszembe ezek a bolond gondolatok, máson agyalok:)

pl.

Minden nap főzök, eltervezem melyik nap mi legyen a kaja!

Délelőtt délután kiviszem a gyereket, ha esik is, vagy esőkabát gumicsizma, vagy babakocsi esővédő!

Hetente bemegyünk pestre csavargunk sétálunk nézelődünk!

Teszveszezem, kinőtt ruháit eladom, veszek újakat neki abból a pénzből, meg amit nem hordunk nem használunk is lefényképezem felrakom böngészek a teszveszen! Lakást rendezgetem át, szekrényeket pakolok lomolok:) ezek lekötnek, és nem jár a bolond gondolatokon az eszem! Mindent vasalok este miután elaludt a gyerek, így megint estevnem ezen jár az eszem, ha megvfelvan a gyerek vele játszom olvasok neki, így abszolut nincs unalmas percem! Próbáldd ki, a teszveszezés izgalmas és leköt meg a házimunka is! Vegyél edit magadon mozfuljatok ki, és meglátod 1-2 hét múlva csak mosolyogsz rajta milyen bolondd voltàl!

2010. szept. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mennyi ideje szültél? Nekem ez szülés utáni deprssziónak tűnik, ami nem a tipikus lehangoltság, hanem a túlféltő formája. Ha meg tudod oldani, menj el pszichológushoz, jó lesz beszélgetni vele, biztosan tud neked segíteni. Ha van olyan barátnőd, akiben megbízol, vele is beszélgethetsz, de ha súlyosbodik az állapotod és zavarja a mindennapjaidat, keress fel szakembert! Nem azért mondom, mert én épp az vagyok (csak most gyeden), hanem mert sajnos elég súlyossá válhat, amit később nehezebb kezelni. Ha a visszatérő negatív gondolatok nem múlnak el úgy sem, h. mást csinálsz, nem tudod lekötni magad, az már szerintem abba a kategóriába tartozik, amikor érdemes segítségért folyamodni. Jobbulást kívánok, üdv!
2010. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok lanyok, elnezest, hogy ilyen kesore reagalok, este atjott a baratnom (11-ig melozott es melo utan atjott egy kicsit hozzank). Delott meg elmentunk egy nagyot setalni. 7 honapos a kisfiam. 3-an elunk: Ferjem, kisfiam es en. A ferjem sokszor nincs itthon napokig a munkaja miatt. Ilyenkor nagyon rossz, mint pl tegnap is. Ilyenkor jon a felem amirol a 09:25-os valaszado is irt, hogy mi lesz ha en meghalok es ajultan fekszek a picim meg addig szomjazik vagy eppen senki nem talal ra, senki nem segit rajta. Ettol teljesen megorulok. Ha az ablakot nyitva hagyom, hogy hatha valaki meghalja, hogy sir akkor meg attol felek, hogy valaki bemaszik es bantani fog minket. :( Ugyhogy nem egyszeru. Ha a ferjem itthon van velunk akkor nem annyira rossz mert van egy kis biztonsagi erzesem de neha felriadok akkor is ejjel es nem birok visszaaludni a gondolatoktol. A ferejem szerint tulzasba viszem de ha mondom neki, hogy lehet orvosi segitsegre lenne szuksegem kinevet es annyit mond, hogy ez majd elmulik csak tul reagalom. Napkozben elhessegetem a gondolatokat, sokat setalunk igy nincs gond, emberek kozott is vagyunk csak az estek szornyuek. Baratnom sem er ra a mindig, 11-ig melozik szegeny, igy is sokat segit, ha nagyon felek atjon de neki is ott a parja, az elete es jobb lenne neki is mondjuk bulizni menni mint velem kuksolni mert felek. :( Nem is tudom sokszor, hogyan halalhatnam meg neki. Nagyszulok messze vannak, kulfoldon elunk. Nagyon koszonom a sok valaszt es megertest. Ha nem valtozik akkor rakerdek a vedonotol hova kell ilyen esetbe fordulni itt kulfoldon, megprobalok egy kicsit uralkodni magamon de ha nem megy akkor segitseget fogok kerni, csak kivancsi voltam, hogy mas is van-e/volt-e igy vagy egyedul vagyyok. Koszonom megegyszer mindenkinek!
2010. szept. 11. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!