Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben másabb egy kisfiú?

Miben másabb egy kisfiú?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Úgy alakult, hogy kislányból kisfiúnk lesz, vagyis a 20héten megtudtuk, hogy bizony nem kislányunk lesz hanem 100% ban biztos kisfiúnk. Agyban át kell állnom, páromnak sikerült már az első percben, nekem pár nap csalódottság után, bizony muszáj átállnom hogy a rózsaszín rózsás szoba helyett valószínűleg egy kék kisautós kell majd. Nagyon lányra számítottam pár cuki csajos dolgot is vettem már, persze mondta a doki hogy nem 100% hogy kislány, de ő most azt mondja hogy 60%, hát nem jott be ... szóval értem én, hogy egy fiú más, és itt most nem a külső dolgokra lennék kíváncsi, hogy a lába között mi van, tudom azt a különbségeket. Csak, szeretném nagyon várni a kisfiam, ha már így alakult, csak nem tudom magam elképzelni fiús anyaként. Mit lehet egy fiúval csinálni? A lanyoknak szép haja van, csini rucikba lehet öltöztetni, babázni lehet velük. Az hogy nekem az édesanyámmal a kapcsolatom igen mély, úgy vártam, hogy legyen egy lányom nekem is, akinek olyan a kapcsolata velem,mint nekem az anyukámmal. A fiúk olyan rosszaságok. Bementem a boltba és unalmas ruhákat látok magam előtt szürke kék és zöld... a csajoknak sokkal többminden van. Főleg olyanok írjanak akiknek esetleg kisfiúk van, vagy lányuk is és fiúk is :) nagyon várom, de beparáztam,hogy mit fogok csinálni fius anyakent.. :) azok a válaszok egyaltalan nem erdekelnel hogy "nem mindegy micsoda, csak egeszseges legyen" , "neked minek gyerek"... már más felületen megkaptam, holott várom nagyon, csak nem így készültem.



2022. febr. 11. 12:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
Követem, ugyanez a szitu itt is🤗 Nagyon várjuk és szeretjük a kisfiunk de nálunk mindenhol kislány van és ugyanez a kérdés foglalkoztat milyen fiús anyukanak lenni🤗
2022. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem van egy majdnem 10 éves fiam és egy 17 hónapos lányom.

A fiam egy áldott jó baba volt (evett, aludt), aztán nyugis, magában eljátszó, semmi kárt nem csináló kisgyerek. Most persze már kiskamasz korba került, szemtelenkedik, visszabeszél időnként, de most is abszolút kezelhető. A lányom babaként szintén nyugis volt (szerencsére nagyon jó alvó mindkettő), na de kisgyereknek már most egészen más, mint a fiam volt. Akaratos, hisztis (az az igazi földön fetrengős, amit a fiam sosem csinált), meg nem áll egész nap, rombol, önveszélyes, a hajam hullik ki tőle estére. Ja és nem tűri egyáltalán a frizura készítést, azonnal szedi ki a csatot, hajgumit. A kettő közül a lány a sokkal nagyobb rosszcsont, ez egyértelmű.

A ruhák. Igen, ez tény, hogy fiúknak kisebb a kínálat, de egyáltalán nem lehetetlen menő módon öltöztetni őket sem.

Mindkét gyerekemet imádom, teljesen más karakterek, de ez nem a nemüktől függ.

2022. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A színeket a felnőtt emberek csoportosítják nem szerint. Nincs olyan, hogy lányos-fiús szín. Szerintem ne korlátozd le magad ebben :)

Nekem kisfiam van, én nagyon örültem. A fiúk nem rosszasságok, csak sokkal mozgékonyabbak, kíváncsibbak, mint a lányok. Ha ezeket az igényeit kielégíted, akkor nem lesz gond. Rengeteg mászás, kúszás, sarazás vár rátok ♡, újra gyerek lehetsz vele :) egy kisfiú is szokott papás-mamás játszani és főzőcskézni - ezeket szintén a felnőttek kategorizálják lányos játéknak, nem azok. A gyerekek (legyen fiú, vagy lány) azt játszák, amit tapasztalnak, ami köröttük van. Be lehet vonni őket a takarításba, főzésbe, ugyanúgy mint egy kislányt. Rajtad múlik, milyen lesz ez a kisfiú :) nem kell a szomszéd asszony fiához hasonlítani, te fogod nevelni!

2022. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kisfiam van, de szerintem amiket írsz, azokban pont nincs jelentősége (ezt megnyugtatásképp írom). Tehát vehetsz neki akármilyen babaruhát, rajtad kívül nem látja senki az elején, az orvosokat meg nem izgatja. Én is vettem mindenféle állatkás, színes, mintás ruhát, mert aranyos volt. A fiamnak tök mindegy. Később se muszáj kéket venni, vehetsz mintásat, semleges színűeket, vagy amit akarsz.

Az, hogy felnőtt korában milyen lesz, azt ennyire előre nem tudhatod, de kicsiként még lehet bújós, kisfiam is olyan, mint egy kiscica, bújik, hízeleg, kifejezetten igényli, hogy szeretgessük. A szomszédunknak kislánya van, egyidősek, szoktak együtt játszani, és általában ugyanazt játszák még. Szóval ne aggódj, megértem, hogy csalódtál, de amikor már ott lesz veled, akkor nem lesznek ilyen érzéseid és úgyis oda meg vissza leszel tőle.

2022. febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

“Mit fogok csinálni fiús anyaként?”

Pont ugyanazt mint lányos anyaként, csak más lesz a színvilág.

2022. febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is és lányom is van. Babaként semmi különbség nincs köztük, később meg, hogy mit lehet velük játszani, az attól függ, hogy ők mit szeretnek. Mindkét gyerekem szokott babázni, focizni, autózni, legozni, ugyanúgy szeretnek kirándulni, programozni stb is. A fiúkat is fel lehet öltöztetni szép ruhákba, sőt! A fiam ráadásul sokkal anyásabb és általában mindenhol így van, hogy a fiúk az anyjukhoz jobban ragaszkodnak.

Mi ez a rosszaság dolog? Hisztizni mindegyik tud...

2022. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt :) 2 hét volt hozzászoktatni magam.


Ami nehezebb:

Normális, nem unalmas ruhát találni, de vannak csinosak! Csak nagyon kell kutatni. Nemrég találtam egy olyat amin szabályosan egy tájkép van festve, (fenyves, kemping, zöld az egész, csodaszép).

Meg kell tanulni hogy milyen gépnek mi a neve, nem minden dömper meg markoló sajnos.

Nem tudsz annyit csajoskodni vele, hajbavalót választani, kiegészítőket stb.


Amiben jobb:

Sokkal könnyebb pelenkázni, tapasztalatom alapján kevésbbé hisztiznek, mester leszel dínó fajtákban és nem kell Elsának öltöztetni farsangkor.


A fiúk, mindig kicsit "szerelmesek" az anyukájukba, ha jól neveled, akkor vele is belsőséges lesz a viszonyod ugyanúgy. Hátránya hogy ha neki családja lesz, akkor lehet hogy te leszel a háttérbe szorított nagymama, de ez nem most lesz, és lehet nem így lesz.

Nem kell aggódj hogy teherbe esik (max hogy teherbe ejt), nem kell féltsd tiniként a nemierőszaktól annyira, és fehér férfiként hacsak nem fordul fel fenekestől a világ, sokkal több lehetősége lesz sajnos.

Majd mikor a te nagyfiad hazajön az egyetemről, vagy a másik városból ahonnan hazalátogat, lehajol, és ad egy puszit, ha megházasodik vele táncolhatsz az esküvőjén...


Rengeteg dolog van ami boldogságot okoz.


Persze lehet, hogy se gyereke nem lesz, se meg nem látogat, se esküvője nem lesz, se semmi. De attól még a gyereked és szeretni fogod.

2022. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Van mindkettő, ha csak a fiú lenne teljesen nyugodt, csendes életünk lenne, ha csak a lány, akkor valószínűleg már öngyilkos lettem volna...

A fiúval sokkal több mindent lehet csinálni, a lánnyal semmit, mert minden miatt hisztizik

2022. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
52%
Ez ilyen kétesélyes vagy lány, vagy fiú, esetleg kanaszkorában meggondolja magát és lány akar lenni. A ruhák valóban unalmasabbak a fiú részlegen és 10 évig hallgathatod a pókember-batman-dinó témákat, de minden szülő odavan a saját gyerekéért, mindegy a neme. Felnőttként én jobban szeretek férfiakkal beszélgetni, jobb fejek sokszor.
2022. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell rájuk sablont húzni. Én (nő) gyerekként soha nem babáztam, nem vettem fel szoknyát, nem lehetett megcsinálni a hajam. Fociztam, autóztam, szóval kifoghatsz egy ilyen lányt is. Nekem fiam van, nyugis, szófagodó. Nekem egyébként is jobban passzolnak az autómárkák, mint a barbi.

Az ismeretségi körünkben van mindenféle lányból és fiúból is. Van mindenre-felmászós kislány, ugyanilyen kisfiú, aki mindenhonnan le kell szedni, mert fél perc alatt mindenen fent van. Hisztis, nyüszítős. Van nyugodt kisfiú, nyugodt kislány.

Attól, hogy egy gyerek fiú vagy lány, még nem lesz sablon rózsaszín hercegnő vagy rugdosós kisautó mániás.

2022. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!