Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nyelven kéne beszélnünk...

Milyen nyelven kéne beszélnünk a gyerekhez?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni. Áprilisban születik a kisfiunk. Én magyar vagyok, angolul beszélek ezen kívül. Az én ágamrol a nagyszülők illetve apukám ellettarsa és keresztanyukam aki sokszor fogja, látni a kicsit csak magyarul beszélnek. Párom svéd, közös beszélt nyelvünk az angol. Az ő anyukaja viszont csak svedul beszél tehát ha jön látogatni vagy mo utazunk majd ki, nyilván svedul fog beszélni a gyerekhez. Fogalmam sincs mi lenne a jó megoldás 😂 Beszélgetünk mi hozzá szuleikent angolul ha már egymás között is úgy beszélünk de ettől még anyukám magyarul fog hozzá szólni (ideiglenesen nála lakunk még pár hónapig), keresztanyam szintén, szóval elég tanacstalanok vagyunk. Van itt olyan aki szintén hasonló szituban volt?
2022. febr. 11. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki az anyanyelvén, és közösen az angolt (mivel ez a közös nyelvetek). Én biztos megadnám ezt a 3 nyelvet a gyerekemnek, ha tehetném. Csak nyerhet vele.
2022. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azaz mi is a, saját nyelvükön beszéljünk hozzá? Nyilván ha együtt vagyunk akkor angolul de mivel ő dolgozni fog meg anyum is relatíve leszek vele egyedül sokat akkor nem hiszem hogy átall az agyam angolra.. Igen az biztos hogy nagyon jó lesz neki a jövőben ez a, tudás és azt is tudom hogy a több nyelvű babák később kezdenek el beszélni mert több mindent kell memorizalniuk, ez nem baj🤗
2022. febr. 11. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Én magyarul beszélnék hozzá amikor csak velem van, a férjemnek mondanám, hogy ő a saját anyanyelvén beszéljen hozzá, ha egyedül vannak, amikor hárman vagyunk, akkor meg angolul. Az én pereputtyom beszéljen magyarul, a férjemé meg az ő nyelvükön.😁
2022. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy az első írja. Mindenki a sajátján, társaságban angolul.

De úgyis ki fog alakulni.

2022. febr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Emlékszem rád meg a kérdéseidre kérdező, remélem minden oké veled/veletek? :D

Az én férjem dán, talán válaszoltam is 1 kérdésedre, nekünk idő közben megszületett a fiunk, mikor együtt vagyunk, angolul beszélünk egymással és hozzá is, mikor valaki egyedül van vele, az anyanyelvén, nagyszülők az anyanyelvén.

Én alapvetően nyelvi végzettségű vagyok, és az angolt tanítani is akarom neki majd aktívan, szerencsére nagyon jól beszéljük a férjemmel.

Most még könnyebb, de majd lehet keverni fogja a nyelveket fiatalon, de hát ez ilyen biznisz. :)

2022. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Anyanyelven mindenki..



Te nem fogod tudni olyan jól megtanítani angolul, hogy az legyen az anyanyelve, ahogy a férjed sem, bàrmennyire jól beszélitek. Persze meg dog tabulni angolul is, de nem anyanyelvi szinten.


Te magyarul beszélsz és a te rokonaid magyarul


A férjed svédül, a rokonai svédül, ha együtt beszéltek lehet angolul.



Nem törvényszerű, hogy nagyon későn kezd.

Pl unokatesóméknál igaz a szülők magyarok, de 3 éves korára a bölcsiből azon a szinten megtanult németül is, mint a kortársai, magyarul pedig az átlagnál jobban beszélt màr.

2022. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
A lányom 3 nyelvű. Én csak magyarul beszélek vele, apja csak olaszul. Kanadában élünk, ő már iskolás, az angol a fő nyelve, de én továbbra is kizárólag magyarul beszélek vele, habár beszélek angolul és olaszul is. Ha társaságban vagyunk, akkor angolul beszélünk, vagy épp a társaság nyelvétől függően.
2022. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, tényleg sokat segitettetek🥰

5-ös, gratulalok akkor a babahoz már 🥰 Köszönjük megvagyunk, nem épp leanyalom a terhessegem de kitartok hősiesen 😂

6os,igen abszolút igazad van, természetesen s én sem a párom nem perfekt felső fokon beszéljük az angolt 😂

2022. febr. 11. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!