Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos CSAK anyatejes...

7 hónapos CSAK anyatejes babátok mit eszik egy nap? A kisfiam 7 hónapos és szinte csak a cicit akarja.5hónaposan kezdem a hozzátáplálást de valahogy csak szopizni akar folyton. Hogy lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit adsz neki még? Ha ízetlen,amit kap,akkor ne csodálkozz,hogy nem eszik. A csak szopi már nem elég ilyenkorú babának. Adj neki először főzeléket,utána szopit.
2010. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Banán, barack, finom kajákkal kezdjetek. Ha rákap, már kevesebbet szopik utána, csökken a tej mennyisége, és elindul a kör... Vegyél pár üveges ételt, azt próbáld meg utánozni, nekünk bejöttek.

Ne akkor kínáld, mikor már nagyon éhes, hanem csak úgy 2 szopi közt. Így több türelme van.

2010. szept. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Igaza van az elsőnek!

Nem elég csak egy sima főtt répa, picit fűszerezni kell, hogy legyen íze. Kis só, hagyma, fokhagyma, kis olaj mehet bele.

2010. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bébiételt és desszerteket adtam Neki. Halasat is, húsosat is, tejpépet is, de a cicin köt ki mindig. Milyen ételsorrend lenne a legjobb?
2010. szept. 11. 09:57
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
az én lányom imádja a sütőtököt! főzve almával, vagy megsütöm és kis anyatejjel pépesítem. Üvegesbe nem szerette. Viszont nagyon édes szívesen eszi. Viszont ne füszerezd. Pl.a sót 1 éves koráig nem árt kerülni.
2010. szept. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem igen akarta elfogadni a hozzátáplálást még ennyi idősen. 1-2 kanálnál többet nem volt hajlandó enni. Kb 9 hónaposan evett már többet. Az hozott javulást, hogy nem kanállal etetem, hanem falatkákat kapott a kezemből, vagy ő csipegette fel. Pl. puha répát, párolt almakockákat, banánfalatkákat, főtt tésztát. Neki ez jobban tetszett, többet evett így, mint a pépekből kanállal. Ma már két és fél éves és nagyon jó evő kislány, mindent megeszik, kanállal pedig már azért nem tudom etetni, mert mindent "egyedül" akar.

Esetleg nézd meg ezt, bár nekem ez kicsit "túl alter", de a hagyományos pépekkel,kanalazással is lehet próbálkozni mellette. Előbb - utóbb pedig rákap majd a baba az evésre.


[link]

[link]

2010. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

Lehet sót adni 1éves kor alatt is.

5hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, a védőnő is elmondta,hogy pici só v. cukor mehet, mert különben nem fogja megenni a főzelékeket. Kipróbáltam így is, úgy is. Igaza lett! Egyébként az üveges kajákba sokkal több fűszert tesznek, mint mi az itthon készítettbe.

Az univeres bolognai például annyira túl van ízesítve, hogy a fiam rosszul lett tőle!!

2010. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyit eszik az üveges kajcsiból? Nem lehet,hogy szomjas marad és csak "iszik"? Szerintem ez is elképzelhető.
2010. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van amikor megeszik 1 üveggel is ebédre, de van hogy csak felet. A tea nem mindig kell Neki utána. De van hogy napokig nem akarja megenni a főzeléket sem és a bébidesszertet sem. Ezért nem értem az egészet. Fogai még nincsenek, tehát mást nem is adhatok.
2010. szept. 11. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!