Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hónapos baba fürdetése...

3-4 hónapos baba fürdetése két naponta?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm mesélte, hogy náluk így alakult ki már egy ideje, hogy nem naponta hanem minden másnap fürdetik a babát.

Azokon a napokon amikor nincs fürcsi akkor kb abban az időben amikor a fürdés lenne van egy pelus csere az esti szopi előtt meg pizsamába öltöztetés. Ez normális? Szerinte mivel nincs nyár nem izzad, ilyen picin nem mozog annyit hogy összekoszolja magát.


2022. febr. 14. 07:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%
A napi, esti rutin nem a fürdetésen múlik. Emiatt ne aggódj. A babák sokkal rugalmasabbak, mint gondolnánk. Később is elég a napi fürdetés bevezetése. Ha szeret fürdeni nem lesz gond,ha nem szeret így is úgy is trükközni" kell.
2022. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerekorvos is kifejezetten javasolta, hogy ne fürdessem minden nap, mert nagyon kiszáradt miatta a bőre (amúgy az enyém is)
2022. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 6 hós lesz, eddig kétnaponta fürdettük. Most a hozzátáplálással úgy összekoszolja magát, hogy áttérünk a napira. Macerás nálunk a fürdés, bár a baba szeteti. De nem lefekvés előtt szoktuk, hanem délután.
2022. febr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
42%

Elvileg ez most az ajánlás, a kórházban is azt mondják, hogy ne fürdessük naponta, de én nem tartom be, csak annyiban, hogy egyik nap sima vízben fürdik, a másik nap meg teszünk bele fürdetőt. Az fürdés ideje is eltérő, mert a sima vízbe csak belebuggyantjuk, átmossuk a kényes részeket, másnap meg van egy kis játék is a vízben.

Én magamból indultam ki, hogy ha egész nap pelusba ürítenék nagyon nem esne jól fürdés nélkül lefeküdni. A száraz bőrre meg ott a testápoló meg az olaj.

Szerintem mindenki úgy csinálja ahogy akarja, meg persze az ajánlás is mindenhol más. Angliában a nővéremnek pl. azt mondták, hogy heti egyszer fürdessen. Na az már tényleg nagyon fura nekem.

2022. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
81%

Januári a fiam, amint bejött a melegebb idő áttértünk a napi fürdetésre, előtte 2 naponta volt csak. Sőt az első 2-3 hónapban sima vízben fürdött, nem használtunk fürdetőt.

Semmi, de semmi különbség nem volt a fürdős és nem fürdős esték közt.

2022. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!