Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hónapos baba fürdetése...

3-4 hónapos baba fürdetése két naponta?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm mesélte, hogy náluk így alakult ki már egy ideje, hogy nem naponta hanem minden másnap fürdetik a babát.

Azokon a napokon amikor nincs fürcsi akkor kb abban az időben amikor a fürdés lenne van egy pelus csere az esti szopi előtt meg pizsamába öltöztetés. Ez normális? Szerinte mivel nincs nyár nem izzad, ilyen picin nem mozog annyit hogy összekoszolja magát.


2022. febr. 14. 07:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Miért ne lenne normális? Teljesen igaza van abban,hogy egy 3-4 hónapos baba még nem izzad,nem koszolódik,így alapjáraton simán lehet 2 naponta fürdetni.Csecsemőket nem szokás naponta,maximum már mikor a napi rutint próbálod kialakítani,de ha nekik így is ment akkor miért is lenne vele probléma..


Amúgy is az ő gyereke,ha bármelyikünk szerint nem az most bele fogsz állni,hogy már pedig fürdesse naponta a gyerekét vagy mi? Miféle barátnők járnak fel ide b*szki,kb kibeszélitek,hogy ki mit csinál otthon,ha nektek valami nem tetszik.. :D

2022. febr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Azt csinál a gyerekével amit akar. Ha nekik így megfelel, hát jó.

Én személy szerint nem tudnám elképzelni, hogy ne fürdessem minden nap, dehát ezek mi vagyunk.

2022. febr. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha neki ez normális, neked miért fáj? Nem a te gyerekedről van szó.


Amíg nem kúszik/mászik nem lesz koszos. Miben izzadna le, a fekvésben?


Nekem 4 hónapos a lányom. Mondjuk én minden nap fürdetem, de nem azert mert kell, vagy mert van mit lemosni róla, hanem azert mert ez az esti rutinunk része. Ha más máshogy hangolja rá a gyerekét, hát szíve joga.

2022. febr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 6 hónapos és a kezdetektől 2 naponta fürdetjük.

Ha már tud ülni, mászni akkor rá térünk a mindennapos fürdésre . Addigis elégnek érzem 2 naponta.

2022. febr. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Mi akkor kezdtük naponta fürdetni, mikor már láthatóan élvezte a pancsolást. Nem emlékszem mikor. Viszont most két éves és nem dől össze a világ ha esetleg kimarad egy mert nincs kedve vagy mi látjuk úgy, hogy túl nyűgös már egy fürdéshez.
2022. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Én csak azért fürdetem naponta mert igényli. Nagyon szeret pancsolni és könnyen elalszik. Amúgy nem tesz jót a bőrének, bűntudatom is van miatta. A kérdésed kicsit kotnyelesnek tűnik ne haragudj. Miért ne lenne normális?
2022. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kétnaponta fürdetünk. A mindennapi fürdéstől a krémezés és a jó minőségű fürdető (bioderma) ellenére is nagyon száraz volt a bőre.

Ha sokat bukik, azt nedves törölközővel szoktam letörölni, így az sem okoz gondot, hogy bebüdösödne.

Majd ha már mocorog, akkor fürdik naponta.

2022. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bocsánat ha hülyén hangzott a kérdésem, igen nyilván az ő gyereke csak minden csapból a napi rutin kialakításának fontossága folyik ezért furcsállottam, hogy így tesznek, de mindenki úgy tesz ahogy neki megfelel:)
2022. febr. 14. 09:11
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kifejezetten a gyermekorvos javasolta, hogy ne fürdessem naponta, mert nagyon kikezdi a száraz, érzékeny bőrét. Fiatal doktornőnk van, tisztában van az új ajánlásokkal, és ellentétben a régebbi nézetekkel, ma már nem javasolják a mindennapi fürdetést fél évnél fiatalabb babáknál. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy nincs semmilyen tisztálkodás (értsd pl. popsi mosás) azokon a napokon, ami ugyanúgy a napi rutin része lehet.
2022. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"csak minden csapból a napi rutin kialakításának fontossága folyik ezért furcsállottam, hogy így tesznek,"

Akkor most képzeld el, hogy az ő rutinjuk úgy fog kialakulni, hogy kétnaponta fürdetnek. Na bumm.

2022. febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!