Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tudnia egy 1 hónapos...

Mit kell tudnia egy 1 hónapos babának?Többi lent!??

Figyelt kérdés

3 hetes lett tegnap a babám hétfőn megyünk az egyhónapos státuszra.

Felvannak sorolva dolgok amiket tudni kell már a babának.


1.Hason fekve emeli fejét forgatja?-Igen


2.Egyforma gyakorisággal mozgatja e végtagjait?

-Néha nem


3.Nyugodt állapotban erős hangra összerezzen?

-Nem.Hiába csörgök a füle mellett.


4.Erős fényre hunyorog?

Nem.De látja a fény és a sötétség külömbségét úgy vettem észre.


5.Alkalomtól függően megváltozik e a sírás módja?

-2.fajta sírása van mikor éhes,vagy mikor azt szeretné,hogy felvegyék.De inkább már csak akkor sír mikor éhes.


6.Evéssel,ringatással megnyugtatható?

-Igen.Ha éhes mondjuk akkor csak kajával.


7.Megfelelően eszik?

-Hálistennek igen.


8.Kezd rendszer kialakulni a napirendbe?

-Igen.


Aggódom,hogy nem hall a babám mert ha beszélek is hozzá nem néz rám pedig nagyon sokat beszélek hozzá.Igazabából kb 3x ha rám nézett eddig mindig körém néz csak.Mikor sétálgatunk a kezembe "nézelődik" de aggódom,hogy nem néz rám és nem reagál hangokra.Napközbe kajálások után fent van 1-1,5órát utánna alszik.Este is szépen alszik csak enni kell fel utánna alszik is.


Nektek,hogy néz ki a napirendetek egy 1hónapos babával?Kialakulhat még neki,hogy rám néz és reagálni fog a hangokra?Nagyon aggódom a kis babámért.


2022. febr. 14. 18:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem volt hallásvizsgálata a kórházban?
2022. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem sajnos.Kovidosan voltunk bent és semmilyen vizsgálatot nem csináltak meg neki a vérvételen kivűl.Majd 1hónapos korába kell mennünk a vizsgálatra.
2022. febr. 14. 18:31
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

1 hónaposan napirend?! 🤣

Nálunk 3 hónaposan volt ez a kérdés, mert az első 3 hónapban esznek alszanak, amikor eszükbe jut.

3 hónapig nem beszélünk napirendröl.


Egyébként a kórházban kellett legyen hallásvizsgálat.

Az én lányom 4 hónapos.

2022. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod hogy egy 1 hónapos baba még nem tudja felvenni a szemkontaktust így semmiképp sem fog tudatosan rád nézni maximum véletlenül?!!
2022. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 flora08 ***** válasza:
100%
Mi izgultunk, mert a kisfiunk születése után elvégezték ugyan a hallásvizsgálatot, de hazaküldtek azzal, hogy nem sikerült, 6-8 hetes korában kérjek neki időpontot az audiológiára. Nem érdekelték a zajok, nem rezzent össze semmire sem. A vizsgálaton végül minden rendben találtak. Ő pl. egyhónaposan nem tudta forgatni a fejét hason, üvöltött, ha hasra fordítottuk. Nagy küzdelem volt. Most 16 hetes, már nagyon ügyesen felemeli a fejét és a felsőtestét, tartja is egész sokáig, sokat fejlődött. Már kéthónapos elmúlt, mire rám nézett, úgy értem, hogy engem nézett mondjuk pelenkázáskor, addig csak és kizárólag a fejét elfordítva, balra. Tápszeres, így nagyjából ugyanannyi idő telt el az evések között, és szinte majdnem mindig ugyanannyit evett, de vagy bealudt három órára, vagy üvöltött ugyanannyit, főleg esténként, mikor fájt a hasa. A fürdés időpontja lett először fix.
2022. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

3# Írtam fentebb,hogy nem csináltak neki se hallás vizsgálatot,se a fejlődes neurológiát meg amiket kell.Csak vérvétele volt.Rajta van a záró jelentésén,hogy az elmaradt vizsgálatokra 1 hónaposan menjünk vissza.

5#Az én babám is tápszeres sajnos ezért is írom,hogy van "napirendje" mert az evések közt kb tényleg ugyan annyi idő telik el,utanna fent van egy órát kb aztán alszik,felkel ha éhes.


Eléggé aggódos vagyok.Remélem minden rendben a babámmal,és kívánom mindenkinek,hogy egészséges legyen a gyereke és mindenki. :)

2022. febr. 14. 19:00
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

"Egyébként a kórházban kellett legyen hallásvizsgálat"


Kellene... De nagyon könnyen elengedik, aztán járjon utána a szülő.

Nekünk pl azért nem volt, mert a szomszéd szobában covidos volt, és kontaktnak minősültünk. Csak a bcg-t kapta meg, azt is csak a gyerekorvos szorgalmazta, hogy azon a fél napon már nem múlik semmi, legalább a bcg legyen meg. Így voltunk bent 24 helyett 36 órát császár után.

A pku vizsgálatot is a körzeti gyerekorvos csinálta, és hallásvizsgálatra is külön vittük. Ott mondta a hölgy, hogy egyébként is az a divat, hogy mivel ezt alvás közben csinálják, simán "ellógják" a gyermekágyon, mert nem aludt a baba. Rajtunk kívül akkor 6an vártak újszülött kori hallásvizsgálatra.

2022. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7# a pku vizsgalat az micsoda?
2022. febr. 14. 20:18
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A pku az anyagcsere vizsgálat, amit szegedre kell küldeni. Vérmintából végzik
2022. febr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nehezen szívódott fel a magzatmáz a hallójáratból, kb 3 hós korában sikerült a hallásvizsgálat.
2022. febr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!