Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 honapos babának lehet...

1 honapos babának lehet mikroban melegíteni a tejet?

Figyelt kérdés
van kajamelegitonk, de lehetetlenseg kivarni míg felmelegiti a tejecsket. ezert gondoltam a mikrora. és cumisuvegben melegítsem, ha melegíthetem mikroban?
2013. máj. 4. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad, mert túlhevülhet, valamint a mikrózás megváltoztatja az anyagszerkezetet, tönkreteszi a vitaminokat, káros az egészségre. Forró vízben melegítsd!
2013. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én mindig mikróban melegítettem. De a kórházban is mikrózzák a csecsemősök amit lefejnek az anyukák.
2013. máj. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
semmiképp ne tedd mikróba.forró vízes tálban nagyon hamar felmelegszik.abba melegitsd
2013. máj. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlom a mikrót, ahogy előttem is írták a forró vizes tál a legjobb megoldás, én mindent úgy melegítek és nem sokkal időigényesebb :)
2013. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy kicsi, műanyag tálban 1,5-2 dl vizet forralásig melegítettem a mikróban, és aztán abba tettem a cumisüveget, így nagyon hamar felmelegedett.
2013. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is forró vízben melegítek, nem mikróban. Nagyon ritkán használom magunknak is.
2013. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én melegítettem mikróban. Annyi, hogy utána rázd fel, hogy egyenletes legyen mindenhol a hőmérséklet, és ellenőrizd,hogy nem túl forró-e. Ha nem melegíted túl, semmi baja nem lesz a vitaminoknak.
2013. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6 hétig voltam a babámmal a koraszülött osztályon. Ott kizárólag mikrózzák a tejet/tápszert.


Túl féltős anyuka révén még a sz.r is meghűlt bennem amikor egyik alkalommal mentem a tejkonyhába, hogy a nővért megkérjem hogy egy kicsit melegítse meg a cumisüvegben maradt tejcit mert nagyon hideg lett ( ott csak cumisüvegből engedték etetni a babámat, úgyhogy fejnem kellett amit ő megkapott üvegből...) és úgy már nem fogadta el a kicsikém.

Na szóval a nővérke fogta és bemikrózta. Én meg le voltam merevedve mert akkor tudatosult bennem minden amit a mikrózás ellenességről olvastam meg káros hatásokról, meg stb-ről, és akkor itt ahol vigyázniuk kellene az ÉN kincsemre aki olyan icipici kis törékeny emberke, itt káros dolgokkal bombázzák a szervezetét.


Több se kellett szóvá is tettem.... :-)


A nővérek, orvosok, főorvosok nyugtattak meg semmi gond, nincs semmilyen valóságalapja, ez csak hisztériakeltés, attól hogy 2-3-at forog a mikró még semmi káros dolog nem fogja érni a tejet, ráadásul ők sem alkalmaznák ha valóban a kicsik egészségét veszélyeztetné.


Úgyhogy én akkor megnyugodtam.

2013. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dehát hogy mondhatnak ilyet a csecsemősök, orvosok?? A mikrohullám, megöl(het?)i az egysejtű életet, így a jótékony bacikat is. Az anyatejet szerintem semmiképpen ne melegítsd mikróban. Ha muszáj mikrózni, akkor a vizet abban felforralhatod, és abba mehet a tápszer, de együtt már nem tenném be.

Első gyereknél 6 hónapos kora után én is a mikróban melegítettem sokszor a főzelékét, meg 1 éves korától a tehéntejet. De most a másodiknál már jobban átgondoltam, és inkább a forróvíz. Mint tudjuk, jobb félni...


[link]

2013. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!