Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozásról érthető, átfogó...

Hordozásról érthető, átfogó ismertető?

Figyelt kérdés
Márciusban fog születni az első babánk és szeretném hordozni, de egyáltalán nem vagyok képben a témával, és a neten is olyan sok az info, nem tudom, melyik forrás az, amelyik releváns és ahonnan érdemes kiindulni, ezért szeretnék kérni tőletek tippeket/ötleteket, ki(k)nek a cikkei, videói váltak be nektek?
2022. febr. 18. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképp beszélj egy hordozási tanácsadóval. Ő mindet személyesen be tudja mutatni. Van általában próbaba, amivel ki tudod próbálni. Szóval ez legyen az első lépés. Akkor benned ki fog alakulni valamelyik fajta felé egy szimpátia. Én azt szoktam mondani, hogy kell otthonra 2-3 fajta hordozó és kendő. Az egyik mindig mosásban van. Na meg nem mindig ugyanaz a fajta kényelmes. Bevásárláshoz a csatos hordozó vagy karikás kendő volt a kedvencem. Gyorsan feldobom magamra, de tovább van rajtam, olyankor a félcsatos hordozó. Normál esetben pedig a szövött kendő. Újszülött korban én még a rugalmas kendőt is szerettem. Vannak vékonyabbak és vastagabbak kendőből. Nyárra a len-pamut kendő nagyon nagy segítség. Kevésbé izzad bele az ember. A felhelyezését mindnek youtuberól tanultam meg játékbabákkal (angolul, németül beírva sok dolog van, de ha jól rémlik magyarul is). Sok sikert és jó babavárást❤️
2022. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Én nem mertem hozzáfogni, míg a tesóm meg nem mutatta. Ha nincs alkalmas ismerősöd, akkor a tanácsadó jó tipp lehet. A hordozós klubok nem tudom, működnek-e most.


Mi egyébként kibekkeltük egy sima baby tai-jal, de tényleg kényelmesebb lett volna, ha több és többféle van, olyan is, amit gyorsan is föl lehet venni. Lakásbeosztástól, babától is függ, mi a praktikus.

2022. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Én mindenképpen azt mondom, hogy várd meg amíg megszületik a babád. Az első gyerekem gyűlölte az egészet, több fajta hordozót próbáltunk de üvöltött bennük mint a sakál, egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt el benne nyugiban a több hónap próbálkozás alatt, a babakocsiból viszont 3 évesen alig lehetett kirobbantani (fizikai akadály mint pl feszes izomzat vagy csípő probléma nem volt, egyszerűen csak nem volt igénye a testi közelségre soha, valószínűleg ez zavarhatta).

A második gyereknél úgy voltam vele, hogy na tegyünk megint egy próbált, de fel voltam készülve a kudarcra. Erre ő meg a legelső csatos hordozót amit random megrendeltem imádja, 3 hetes kora óta használjuk, instant bealszik benne és a világ végére is elsétálhatok, a gyerek az igazak álmát alussza, rendesen horkol sokszor :D

Szóval ha egy valamit tanácsolhatok; várd meg amíg megszületik a babád, és akár vele együtt menjetek el tanácsadásra, vagy próbáljatok ki több fajta eszközt otthon, lehet bérelni is. A lényeg igazából, hogy egészséges legyen a hordozó, széles terpesszel és lehessen a kornak megfelelően állítani, ezen felül nem kell túlmisztifikálni szerintem, vagy beválik vagy nem.

2022. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek a hasznos tippeket! :)
2022. febr. 18. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:
A hordozós klub vagy hordozási tanácsadó felkeresése jó ötlet, próba nélkül kicsit lutri hordozó eszközt vásárolni. Amit semmiképp se tegyél: ne bababoltban vásárolj, mert ott mindenféle anatómiailag káros eszközt is eladnak úgy, mintha az jó lenne.
2022. febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy fb csoport: Babahordozás - kérdések és válaszok

Ebbe lépj be, vannak infók hordozókról, meg tudják nézni, hogy milyen a kötés stb.

2022. febr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Videokbol es hordozos csoportbol tanultam kendot kotni, aztan elmentem egy hordozasi tanacsadohoz egy rovid, 25 perces konzultaciora a hordozohazba, aki adott tovabbi tippeket, illetve kijavitotta az otthonrol megtanult kotesi format. A masodik gyereknel mar csak rovid ideig kendoztem, hamar attertunkaz Emeibaby kendos csatosra.
2022. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!