Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek túlzásokba estem...

Szerintetek túlzásokba estem most a vásárlással?

Figyelt kérdés

Adott egy 15 hònapos kisfiú. Egy ideje 86-os cuccokat hord, viszont most a gagyibb minősègekből pl Pepco, Sinsay sokmindent elraktam, mert szűkek. Alig maradt valami a szekrènyben, főleg a nem itthoni viseletből konkrètan 2-3 vállalhatò nadrág ès pulcsi maradt. Eldöntöttem vásárolok neki más anyukáktòl márkás ruházatot, mert hát egyre többet leszünk kint, beindul a jòidő, már ezerrel járkál is..

86-osbòl: 3 sportos együttes, 1 vèkony játszani valò kabát,5 ing (elegáns is, lezser is), 3 szèp nadrág, 1 melegìtő, 3 cipzáros/gombos felső/ szvetter, 7 nem otthoni felső (trikò, pulcsi), 1 softhshell kabát kantáros esőnadrággal.

92-es: 1 sportos együttes, 1 sportos pulcsi, 1 cipzáros felső, 1 szvetterke, 1 pulòver, 8 rövidujjú felső, 4 rövidnadrág. Ezekèrt fizettem 35 ezer forintot összesen a postaköltsègekkel. Sok ?? Első gyermek, talán mèg nem vagyok gyakorlott ebben, mikor, miből, mennyit vásároljak. Fèrjem szerint hülyesèg volt előre 92-eseket is vennem, de hát olyan szèp cuccok, s hamarosan úgy is fog kelleni szerintem. Nem jòl csináltam? Nem kellene csak mindig az adott mèretet nèznem? Ki hogyan vásárol, anyukák?


2022. febr. 19. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik ez soknak, főleg, ha ahogy írtad, alig maradt a szekrényben.

Leggings, felsők, ezekből 14-21 darab van, mert volt ebben a korban, mert volt hogy hármasával fogyott. A kabát is jó ha van több.

A méretet hogy tényleg jó lesz-e, nehéz előre belőni, de ha meg hirtelen kelleni fog, akkor jó lesz, hogy van nagyobb méret is.

2022. febr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsi, a második bekezdést javítottam, értelmetlen lett.

Szóval : nekünk ebben a korban kb 21 volt mindenből mert sokszor volt olyan nap, hogy 2-3 is fogyott...

2022. febr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én nézőpontomból igen,ugyanis én is ezt csináltam novemberben.

86-os volt a mérete,bevásároltam belőle mondván hogy meg volt a méret váltás jó sokáig jók lesznek.Vettem pár 92-est is.(2 melegítő szett,bodyk,1 pizsama,stb)

December végére,január elejére menni kellett vásárolni,mert a fiamra kicsik a 86/92-es nadrágok.Még nagy a 98-as,de a kisebb hordhatatlan.86-os body feszül,nyaka kint van,eltettem második gyereknek vagy később elajándékozom ha nem fog kelleni a lányomra majd.(március eleje a szülés,neki az még messze van)

Kabátkák 2x voltak rajta,azokat is eltettem.Rövid a 86-os ujja,92 meg csak-csak el van rajta a jobb időig.Bár felesleges mert végül overálT használ.😅


Szóval ja,én jól besz*ptam ilyen szempontból alig voltak a cuccok rajta egy hónapig,remélem nektek nincs ilyen gond.De én inkább mindig a nagyobból veszek legközelebb többet.Inkább bele kelljen nőni mint havonta a boltokat járni.😌

2022. febr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ja hogy te előre vetted,az okos! Ne hallgass rá.Hamarabb fog bele nőni,és túl nőni a kicsiken.

35.000 nem volt sok sem.Én 60+t hagytam ott csak az első alkalommal mondván,hogy tavaszig akkor nem kell venni másikat.. :|

2022. febr. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Én azon az elven vagyok, hogy mindig használt ruhát jó venni a gyereknek, ha megoldható. A turkálókat nagyon szeretem gyerekruháknál. Kb ez a készlet: body 20, póló 5+5 (rövid, hosszú), nadrág (10), pizsi 3-4, pulcsi 3-4, kabát 2, overál (vékony, vastag, nagyon vastag, vízhatlan vékony béléses, vízhatlan) 1 mindből, cipő (téli 1, tavaszi-őszi 2, szandál 1, papucs 1, gumicsizma 1). Emmellett van kb 10 harisnya, 5 pár zokni.

Egy méretnyi ruhát max 50.000 Ft-ért veszek. Az overálokért is maximum 5000 Ft-ot adok ki darabonként. Úgyis hamar kinövi vagy tönkreteszi egy gyerek. Szóval én emiatt nem veszek márkás ruhákat. Ebben dagonyázhat nyugodtan. Ha tönkremegy sem sírok. Azért van. Amúgy maximum 1 kicsit csinosabb szettet szeretek itthon tartani, mivel inkább a praktikus és kényelmes ruhák híve vagyok.

Én azon az elven voltam mindig, hogy előre vásárolok. Például terhesség alatt jártam a turkálókat folyamatosan. Ha láttam valami praktikusat, akkor 1 éves korig megvettem. Minden mérethez volt 2 db 65 Liter ikea Samla doboz. Abba minden benne volt a hálózsáktól kezdve a ruhákig 1-1 mérethez. Jobban szeretem, ha van otthon nagyobb méret, mint hogy később azonnal kelljen keresgélni. Na meg ismerősöktől is kaptam kinőtt ruhákat még terhesség alatt 3 éves korig. Szóval szépen gyűlt. Mivel nagy a padlás, így nem probléma nekünk tárolni.

Nekem a vásárlásnál szempont az állapot, kényelem, praktikusság és a kedvző ár. Más nem szokott érdekelni.

2022. febr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Anyagi helyzettől függ. Ha van pénzetek semmi gond nincs ezzel, ha a vásárlás után két hétig vajas kenyeret esztek akkor túlzás volt.
2022. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van pènzünk rá, de èn ritkán veszek új cuccokat, mert nagyon drága újonnan a Lindex, H&M, Zara stb márka ès ìgy nekem teljesen bevált fèl èves kora òta :) Köszönöm a válaszokat, hát remèlem sokáig jòk lesznek, most mèg a 92-esek bőven nagyok, kivève a Pepco ès ilyeneket, azokbòl már jò. Kìváncsi leszek, max tanulok belőle, most kicsit elkapott a gèpszìj :D
2022. febr. 20. 10:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Én általában az akciókat nézem, és mindig a nagyobb méreteket veszem. Most 11 hónapos a fiam, jelenleg 86-os a mérete, amiket most visel, mind ősszel vettem online akción, most nőtt bele. De tele a szekrény nyári ruhákkal, 86/92, azokat is brutálisan leárazva vettem még a télen, illetve rendszeresen járok turiba, etetéskor, stb. azokat a ruhákat adom rá, nem baj ha össze lesz mancsolva. Egyébként vab 3 évesre való pulcsija is, nagyon olcsó volt bakker, majd belenő, később pedig nem kell venni 😊 Nálunk ezt díjazza a férjem 😁
2022. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!