Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintete ígyis nagyon...

Szerintete ígyis nagyon felszoktatom?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám és kb 4 hetes koráig csak velem bírt elaludni, vagy kézben, de azóta nagyon ügyes baba és az elalvása már megy egyedül neki a kiságyba (eddig nem maradt meg ott). Nem kellek neki hozzá, csak néha be-be nézek és megcirogatom, adok neki puszit, érzi hogy ott vagyok és nagyon nyugisan elalszik egyedül. De a következő ébredés után nagyon nehezen alszik vissza, így magamhoz veszem és ugy alszunk tovább ketten reggelig. Szóval ezt a felszoktatom kérdést ugy értem, hogy ha elalszik egyedül az esti altatásnál, akkor elaludni utána is és próbálkozzak, vagy még jó ez így és később is hozzá tudom szoktatni?
2012. szept. 26. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem!!! Egy kisbabát nem lehet felszoktatni/elkapatni/ölbe szoktatni/elkényeztetni!

Ő még nagyon pici, és az anyukájára van a szüksége. Ameddig igényli, addig nyugodtan aludj vele, nem lesz gond.

2012. szept. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is nagyon igényli a közelségemet, de nem szeretném, ha velünk aludna éjjel. Ezért én úgy csinálom, hogy egyedül alszik el este, reggel viszont mindig fél7-kor kel, akkor mellénk veszem, és így alszunk még egy órát. Délután is együtt alszunk el a nagy ágyban, ha nekem dolgom van, csak akkor teszem be az ágyába, különben alszunk együtt. 7 hónapos
2012. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is mindig így csináltam.Az lett az eredménye,hogy még most is velem alszik a 2 éves lányom.
2012. szept. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a lányomnál volt az, hogy este egyedül aludt el az ágyában már nagyon kis kora óta, de az éjjeli szopi után nálunk maradt a nagy ágyban, mert lusta voltam megvárni míg elalszik, és nem akartam, hogy a bátyja esetleg felébredjen. Reméltem nem lesz belőle baj, és nem is lett, mert előbb-utóbb leszokott az éjjeli evésről és mivel este egyedül aludt el, ez így is maradt. :)
2012. szept. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, hozzászoktatod. Ráadásul veszélyes is.
2012. szept. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
miért veszélyes? Kb 1 méterrel arrébb fekszik tőlem, de a kezemmel elérem és tudom cirogatni, szorítja a kezem és egyből megnyugszik!
2012. szept. 27. 11:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt csináltam a kisfiammal, meg elkövettem egyéb dolgokat is, amiktől a szigorú anyucik sikítófrászt kapnak (nem hagytam sírni, első nyikkanásra ugrottam, sokat volt ölben stb stb). Kb 5 hónapos korától kezdve nem igényelte, hogy együtt aludjunk, onnantól kezdve a saját szobájában átalussza az éjszakát. Napközben is órákig eljátszik egyedül, szinte soha nem szokott kimondottan sírni, szerintem azért, mert tudja, hogy nem kell ahhoz üvöltenie, hogy törődjek vele. Nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba.

Nekem az a véleményem, hogy egy ilyen pici babának meg kell adni, amit kér, őt még nem lehet elkényeztetni, nem fog manipulálni, egy 6 hetes baba tulajdonképpen még ösztönlény. Nyugodtan aludj vele, ne aggódj, nem fog 18 évesen is az ágyadban aludni :)

2012. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!