Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérdezném, manapság van...

Kérdezném, manapság van valaki, aki semmilyen tornára nem hordja a babáját? Voltunk dévényesnél és fejlod.neurológián is. Konkrétan azt mondták jó az izomzata, nem kell torna. Mikor indult be a mozgásfejlődés így?

Figyelt kérdés
2022. febr. 20. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én semmilyen tornára nem hordtam, időben beindult a mozgásfejlődés is. Nálatok késik? Vagy miért kérdezed?
2022. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltunk tornán. Miért lettünk volna? Dévényesnél sem.


Az elejére már nem emlékszek, de 10 hónaposan ült ki, 11 hónaposan állt fel, és 14 hónaposan indult el stabilan.


Minden rendben volt vele. Kúszott, mászott szabályosan.


Kislány.


Hozzáteszem, nem fogtuk a kezét, nem vezetgettük, hagytuk saját ütemében fejlődni. Járássegítő, komp sem volt.

2022. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Rendesen fejlődött a gyerek, így mi sem vittük sehova. Gyerekorvos küldött tovább?
2022. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hordtam a 2 fiam.
2022. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

35 hétre született a babám és ezért kellett menni. De azt mondták jó az izomzata. Mindent fog csinálni, ahogy fejlődik.

Csak manapság mindenki tornára hordja a gyerekét úgy veszem észre. Ezért kérdeztem.

2022. febr. 20. 20:42
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Az elsővel soha semmin nem voltunk. 3.5 hónaposan hasra fordult, 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan mászni kezdett, kiült, felhúzta magát állásba minden bútor mellett. 7 hónaposan oldalazva lépegetett, de önállóan 11 hónaposan indult el. Ehhez a beszédfejlődése is brutál gyors volt. Szintén 11 hónaposan mondta ki az első szót. 1.5 évesen 2-3 szavas mondatokban beszélt, 2 évesen rendes összetett mondatokban.

A kicsi most 5 hónapos. Vele 4 alkalmat voltunk dévényen, mert a hasalás nem ment, volt egy kis feszesség a nyakában meg egy kis aszimetria a lapockáinál. 4 alkalom és rendszeres itthoni torna. Most már szépen hasal, hasra is fordul és próbálkozik a kúszással. Persze még nem megy neki, de látszik, hogy nagyon akarja már

2022. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Egyszer voltunk Dévényesnél 3 hónapos korában, mert a védőnő a születésétől kezdve állította, hogy márpedig feszes a gyerek. Amúgy semmi baja nem volt, a Dévényes megjegyezte, hogy valóban "erős", de hogy nincs szükség tornára. Szóval nem vittük.

Az első átfordulás, kúszás, mászás ilyesmi nem tudom, pontosan mikor volt, talán ilyen 4-5 hónapos kora környékén, azt tudom, hogy 6 hónaposan már aktívan kúszott és akkor is ült ki (akkor kezdtük a hozzátáplálást, ezt ezért tudom ilyen biztosan), és 10 hónaposan indult meg először, szóval már elég hamar fel is állt (talán 7-8 hónaposan? Kb).

Nem vezetgettük/állítottuk mi sem, teljesen magától csinált mindent. Mondjuk amíg tartott ez a mozgásfejlődés, addig nem is aludtunk kb semmit, de hát szerencsére hamar lezajlott, az a fél év meg, amire nem emlékszem emiatt, nem is hiányzik senkinek :D

2022. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Én senkit nem ismerek, aki tornára hordaná a gyerekét, pedig kisgyerekes környéken lakom sok anyuka ismerőssel.
2022. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Divat tornára járni, és túl komplikálni. Van olyan amikor kell, de mibe fogadunk hogy 10/7 esetben feleslegesen fejlesztgetnek?
2022. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mikor hordtam volna tornázni, ha nem muszáj! Örömmel élveztem volna inkább a "babázást", minthogy heti ötször itthon tornáztassam, heti háromszor átbumlizzak a városon és heti kétszer még fogadjam is a gyógytornászt itthon. Jó lett volna kihagyni. De még így is megkésett volt.

Viszont a testvére szerencsére normális ütemben fejlődött, így nem is jártunk sehova. Azon túl, hogy a testvére gyógytornásza ránézett, hogy biztosan rendben van-e, nem látta soha gyógytornász.

2022. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!