Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kellene aggódnom?

Szerintetek kellene aggódnom?

Figyelt kérdés
A babám lassan hat hónapos, és még mindig nem fordul az oldalára és hátról hasra sem. Mindkettőt csinálta már, kb. 1x-1x,de ennyi. Járunk Dévényeshez egy ideje, mert a hasalás és kinyomás sem ment neki. A hason fekvéssel már nincs baja és ki is nyomja magát, viszont alkaron támaszkodni ritkán szokott.

2021. nov. 28. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell aggódni. Nincs nagykönyvhöz kötve, hogy mit mikor kell csinálnia. Amikor ő ráérez, akkor csinálni fogja.
2021. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a tornásszal és a gyermekorvossal kell megbeszélni. Ők mit mondanak?

Nyilván nincs kővel vésve, hogy mikor csinálják a babák X vagy y dolgot, de van egy határ, amin belül "kell" nekik.

Lehet lassan beindul neki, talán, ha egyszer-egyszer megcsinálta, akkor képes rá, talán nehezen megy neki... kötött izomzat?


Más téren hogy fejlődik?


Kitartást kívánok!

2021. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagy nem. A "nagykonyvet" a babák nagyrésze alapján írták, tag intervallumok vannak megadva benne. Ez a "majd csinálja ha akarja" legnagyobb és legidegesítőbb közhely amivel lerazzak a valóban segítségre szorulokat.


Kerdezo az én kislányom 7 hónapos, én elvittem a szakszolgalathoz, mert nem kezdett el forogni. Ott ugyanúgy gyógytornát kap meg feladatokat otthonra. Ilyen életkorban meg más nincs. Nem tudom hogy társul e más elmaradás is a mozgasfejlodeshez, esetleg még neurologian vizsgálják meg.

2021. nov. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Teljesen normális babának tűnik. A válla, karjai voltak kötöttebbek, azért is ment nehezebben a hason kinyomás. Igaz, még most sem az igazi.


A gyógytornász azt mondta még belefér (hat hónapos koráig, ha jol emlékszem, ami két héten belül lesz). Csinálom itthon, amiket mutatott de semmi. A kislányom elég lustikának tűnik amúgy, ma is ott hagytam, hogy csinálja, nyújtózkodjon a tárgyakért, hátha átfordul, mert amikor egyszer megcsinálta, akkor is így volt. De nem, most csak engem nézett közben, emelgette a lábait és megvárta amíg a kezébe adom a játékot.

Amúgy nagyon cuki, egész hétvégén sokat "dumált". Körbe forog hason, illetve újabban tolat. Erre a gyógytornász azt mondta, hogy nem túl ideális.

2021. nov. 28. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!