Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni hogy az autizmus és a mutogatás hogyan függ össze? Az autista gyerekek miért nem mutogatnak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13 hónapos. MINDENT megért, amit mondunk neki ( néha én is elcsodálkozom, hogy miket). Minden kérését kifejezni valahogyan pl. Kinyútja a karját az autójára és berreg mellé, hogy autózzunk vagy odahozza a telefonomat és mondja hogy kukk ( hallgassuk meg a vuk zenéjét) . A klasszik mutogatás viszont nincs meg, és a védőnő riogat vele, hogy problémára utalhat….

Utánoz minket, 10 honapos kora óta integet, tapsol. 1 éves kora óta pedig 5-10 szavas szókincse van.



2022. febr. 21. 21:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, én autista vagyok, és mutogattam gyerekkoromban.
2022. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem igaz, csak téves elképzelés.

A védönö meg eleve nem ért ehhez, nem kell foglalkozni vele.

2022. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is hasonló a helyzet, pont 13 hónapos a kislányom. Csak a képeskönyvben mutogat mutatóujjal és a testrészeket, minden más tenyérrel jelez, hogy mit kér, merre menjünk...stb. Nálam a védőnő legyintett rá, hogy sok baba abszolút nem is mutogat mégis teljesen egészséges. Szóval ezek szerint ez is védőnője válogatja.

18 hónapos kortól lehet kitölteni az M-Chat tesztet, abban a korban azért már több mindent lehet látni.

2022. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Én autista vagyok. Mindig mutogattam. A védőnők szart sem érnek ilyen téren. És sajnos nem ők az egyetlenek. Nem elavult, sztereotipiákkal teli könyvekből kéne tájékozódni és akkor talán nem lenne annyi autista, aki felnőtt korában kap diagnózist, mert nem vették gyermekkorában észre a “szakemberek”. Magyarország ilyen téren is vagy 30 évvel le van maradva.


Egyébként utánozni is tudunk és időben beszélni is, méghozzá választékosan. Nem mindegyikünk fogyatékos.

2022. febr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is autista vagyok és mutogattam.

4-esnek igaza van, nagyon sok tájékozatlan ember van.

2022. febr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem a mutogatás hiánya a tünet, hanem az, ha mutogatás helyett odahúz téged. Egyébként 4, 5, maximálisan egyetértek.
2022. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém igazán aktívan 18 hónaposan kezdett mutogatni.Nálunk a védőnő a nagyon gyors mozgásfejlődésre vezette inkább vissza azt ,hogy ez a késett nála, ahogy a beszéd is.2 évesen pld szabályos bukfenceket csinált.Viszont épp csak megvolt a 10 kötelező szó, az is főleg hangutánzó.Nem autista amúgy.Teljesen rendben van csak valahogy így fejlődött:)
2022. febr. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam egy tankönyvben, hogy az autistáknak egy érdeklődési körük van és nem képesek empátiára. Ilyen hülyeségek után nem is csoda, ha nehezen döntik el ki autista és ki nem. Még sok orvos is dilettáns sajnos, nemhogy egy védőnő. Én ugyan nem vagyok autista, de elég sokat ismerek. Katasztrófa miket hisznek róluk az emberek.
2022. febr. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Hasonlóan vagyunk a 13hónapos lányommal

16 szavas tudatos szókincse van. Mindent megért és megérteti magát. De a mutogatás sehol.

Bár én sem mutogatok... tehát nincs honnan látnia. Most hogy beszóltak rá, elkezdtem mutatni ujjal a dolgokat a könyvbe. Mist már csinálja ő is, de nem tudatosan. Csak úgy csinál mint én, de ha kérdetem h hol a labda, nem mutat rá

Én nem aggódom túl

2022. febr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus megállapítása még szakemberek számára se teljesen evidens dolog. Az autizmus nem olyan egyértelmű eset, mint pl. a Down-kor. A védőnő csak az általa ismert, sztereotip viselkedéssel riogat. Jó eséllyel teljesen egészséges a babád.
2022. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!