Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon levagyok fogyva,...

Nagyon levagyok fogyva, milyen módon tudom visszaszedni az elveszett kilókat?

Figyelt kérdés
4 hónapos a babám, anyatejes, majdnem 8kg, én meg annyira le vagyok fogyva, és borzalmasan hullik a hajam, sohasem voltam kövér, de most mint egy anorexiás úgy nézek ki, akinek ilyen problémája van vagy volt, mit tudtatok csinálni, ja és enni eszek, sőt néha zabálok, mert mindig nagyon éhes vagyok, és napi 1x megyek wc-re is.Ezt azért írtam, hogy az emésztésem nem gyors!
2010. szept. 12. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyél! Én ebben az időszakban rengeteg szénhidrátot ettem. Őrülten kívántam a péksüteményeket, almás sütit sütöttem folyton. Szalonnát vacsoráztam, ilyenek.
2010. szept. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

En a helyedben kivizsgaltatnam Magamat, mert ez a hajhullas nem termeszetes dolog, s lehet egy belso betegseg elo jele is, de lehet, hogy csak vitamin hiany okozza.

A sokszori etkezes az termeszetes, mivel a babad szopik, s probalj inkabb sok gyumolcs leves enni, ami tartosabb es a folyadekot is potolod a szervezetednek.


De menj el orvoshoz es kerjel egy kivizsgalast!

2010. szept. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Ne ijesztgessük már szegényt.


4 hóval a szülés után még nagyon is jellemző a hajhullás majd kb két három hónap múlva múlik el.


Addig is edd amit megkivánsz és szedj multivitamint !

2010. szept. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A hajhullás teljesen normális szülés után még akár hónapokig is.

Én is nagyon lefogytam a szoptatástól, szintén mint te, úgy néztem ki, mint egy giliszta. 6 hós volt a babám, mikor elmentem kivizsgálásra: pajzsmirigy, vér, vizelet, széklet, nyaki, hasi uh, de teljesen rendben volt minden.

Semmi gond nem volt, csak a szoptatás alatt ötször annyit kellett volna ennem, és hát annyit én nem bírtam.

Szedjél valami vitamint, mást nem nagyon tudsz tenni.

2010. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En is azt tudom tanacsolni, hogy szedj vitamint. A hajhullas tenleg nem gond csak kellemetelen. Nekem is csomokba hullot a hajam sajnos, pedig csak 5 honapos koraig szoptattam a babam es csak reggel meg este mert nagyon keves tejem volt. 171 magass vagyok es lassan 51 kilo. 2 honapja nem szoptatok egyaltalan, megsem jonnek vissza a kilok a hajhyullas most kezdett abba maradni kb. 2 hete. A babam 8-kor alszik el es en este 9 fele meg zabalok egyet. Azt mondjak ha keso este eszel attol is hizol. Haaat nallam ez sem jon be. Mar lassan minden ebed melle sutit eszem, fagyit, szenhidratbol is van boven. Nekem mar semmi ruham nem jo, a nadragok lotyognek rajtam es egyelore nem tudok venni masikat. 59 kiloval kezdtem a terhessegem es 66-67 kiloval mentem szulni. 59 kiloval jottem ki a korhazbol es azota csak fogyok. A kihullott haj helyere no masik haj. Nekem tele van kis apro friss hajjal az egesz fejem. Igaz nagyon nem szep latvany, ugyhogy hamarosan hajvagas lesz, hogy utolerjek egymast.
2010. szept. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Van,akinél a szoptatás fogyással jár. Én is így voltam,pedig mindent ettem,vitamint szedtem. 170 magas vagyok a terhességet 47kg-al kezdtem. Felszedtem 15kg-t és 14 hónap múlva már 19 lement. 2 hete hagytam abba a szoptatást és nagyon remélem,hogy lassan legalább az eredeti súlyomat visszanyerem(jobb lenne több:-)).
2010. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 9 hónapos a babám,de még anyatejes.Én is rettenetesen lefogytam az utóbbi időbe.De én mondjuk fejek egésznap.Még anyatejleadó is lettem a 4 gyerekem mellett.Én is el fogok menni egy kivizsgálásra,mert ilyen hirtelen nem értem,hogy lehet lefogyni.Mikor bemntem szülni 82 kg voltam,most pedig 62 kg.

2010. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsi, hogy offolok, de rettenetesen irígykedem!!! Nekem csak felfelé jöttek a kilók szoptatás alatt :( Terhesség alatt 8 kg-ot híztam, ebből szülés után le is ment 7 kg, viszont a szoptatás alatt feljött 6!!!!! Hiába figyeltem oda az evésre ... Már két hónapja nem szopizik a kisfiam, azóta fogyókúrázom, de nem mozdulnak a kilóim. Én ezért vagyok totál elkeseredve, és tényleg irígylem azt, aki nagyon lefogyott! Bocs, még 1x
2010. szept. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A terhesség okozhat pajmirigyműködés zavart,ami fogyással jár,háziorvostól kérj beutalót, a vérvételből kiderül gyorsan. Hajhullás az velejárója a terhesség utáni szakasznak, elég sokáig eltarthat.
2010. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor marad a háziorvos!
2010. szept. 12. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!