Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a percentilis görbe nem...

Ha a percentilis görbe nem követi az ívet?

Figyelt kérdés
Ha a percentilis görbe nem követi az ívet akkor az mit jelenthet? Csak a súlynál. Tudom hogy minden baba más. Nem is aggódom, csak kíváncsi vagyok, érdekel hogy ez mennyire gyakori.
2022. febr. 28. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a gyerek nem úgy gyarapszik ahogy a nagy átlag. Mi mást kellene jelentenie?
2022. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lányom sem úgy gyarapszik.

A felső zöldben kezdtük, minden honapban 1 görbével lejjebb van. De ő a magassággal is így van.

3280gal született, ma 5hónapos és nincs 6kg

50cm-röl 60cm lett ezalatt.


Fiam majdnem ugyan ekkorán született, ő ilyenkor 5 honaposan 9kg és 72cm volt (most lesz 3éves).


Nekem a védőnő a fejemhez vágta, hogy éheztetem azertbnem hízik 🤦‍♀️

Egyébként ha jól fejlődik pint le kell tojni azt a görbét. Nem minden gyerek ugyan úgy fejlődik

2022. febr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg, ha két görbét metsz lefelé, akkor meg kell nézni.

Na ehhez képest lányom 60 %-on kezdett, volt a 97 percentilis görbén is (magasságra és súlyra egyaránt), majd ahogy nőtt, úgy ment át folyamatos növekedés mellett zuhanórepülésbe. Most 6 évesen 5 % alatti a súlya, magassága 34 %. Ennek ellenére makkegészséges. Én se voltam nagyobb.

2022. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is megy le-föl. Semmit nem mondott rá a védőnő.
2022. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De nem követi az ívet, hanem szinte egyenesen megy felfelé
2022. febr. 28. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!