Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Levalasztás? Jó "ötlet"...

Levalasztás? Jó "ötlet" lenne? Ki hogy Csinalta?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8,5 honapos. Kezdem a legelejetol..(kizarolag anyatejes volt 5-6 honapos koraig)

Egeszen 7 hetes koraig csak enni kelt fel ejjel 2x. Majd onnantol ataludta az ejjelt kb 5-6 honaposan koraig. Azota mintha kicsereltek volna. Van h 8-10x felkel felorankent felsir..jobb esetben csak 4x, es persze csak cicivel alszik vissza emiatt köztunk alszik ami nem a legjobb választás.

Kerdesem az lenne h ha esetleg adnek neki tapszert estere attol jobban aludna? Vagy fogzasnal (mert szerintem azert nyugos ejjel) mindegy mi?

Oke, de ha leakarom valasztani lassacskan es nem 2-3 eves koraig szoptatni akkor megis hogyan altassam vissza ejjel? Nem cumizik, az ujjat sem szopja..

Illetve ki hogy csinalta akinek a babaja ennyi idos volt?

Tanacstalan vagyok, kerem anyukak segitsetek! (2 fogacska kint van mar)


2022. febr. 28. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk jobban aludt, sőt akkor kezdte el átaludni az éjszakát amikor tápszert kapott estére cici helyett. Ekkor volt 8 hónapos, ezután magától leszokott a ciciről, abszolút nem kereste többet, teljesen fájdalommentes volt mindenki számára a folyamat. Hála az égnek nem kellett azon gondolkodnunk, hogy hogyan altassuk vissza cici nélkül, mert nem kelt fel már ezután semmikor (azóta 4 éves), de egyébként volt a szobájában egy hintaszék és ha a férjem kelt fel hozzá éjjel akkor ő abban hintázva altatta vissza mivel értelemszerűen nála szoptatás nem játszott.
2022. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak a ciciről való leválás sem segített a helyzeten. Nálatok a kezdődő szeparacios szorongás is közrejátszhat az éjszakai ébredésekhez.


De egyébként nagyon gyorsan alkalmazkodnak más módszerekhez is, csak hirtelen nehéz elképzelni, hogy másképp is visszaalszik.

2022. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Cicis babák nagy része ilyen.

Nekik a cici a cumi. Csak amíg a cumis gyerek egy idő után megtalálja és vissza dugja magának a cumit, nálatok ugye te kellesz hozzá.

Nekem mind két gyerek cumizott, a második nehezen fogadta el,de addig próbálkoztam még elfogadta és azota alszik.

2022. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk tapszeres volt 3 hónapos kortól mégis kelt 2.5 éves koráig míg ki nem bújtak a fogai meg nem lettek a nagymozgasok+ elindult a beszéd.1.5 éves koráig nagyon brutál 8-10 ébredés éjszakánként, utánna jobb lett.
2022. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hat igen ahogy latom megoszlanak a velemenyek 🙂 minden kisbaba mas

4es: te hogy altattad vissza?

2022. febr. 28. 22:28
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem cumizik, az ujjat sem szopja.."

Ugyanígy voltam a kicsivel. (Másik kettő cumizott.)

Én 7.5 hónaposan a 3.mellgyulladás után leválasztottam. (Az más kérdés, hogy itt le lettem hordva minden szarnak az ősanyák által.)

Hozzàtápláltam, este kapott vacsorát (gabonapépet), és átaludt néhány éjszakát.

Mivel belázasodtam, meguntam a kínlódást, Bromocriptin... Szóval drasztikusan.

Kb 3 napig kereste a cicit, utána nem érdekelte, elvolt a cumisüveggel.

Viszont elàrulom, most 3 és fél éves, még most is van, hogy kér hajnalban tejet...

2022. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6os:sajnos en is ateltem 3 mellgyulladast az elso 3-4 hónapban, szörnyű ! At tudom erezni az akkori helyzeted.

A bromocriptin az egy tej apaszto keszitmeny? Mert ha már ott tartanak esetleg leeht nekem is szukesegem lenne ra mert meg mindig nagyon sok tejem van..

2022. febr. 28. 22:37
 8/14 anonim ***** válasza:
Behoztuk a kiságyat az ágyunk mellé és beforditottuk úgy hogy elérjem,ha sírt akkor kis fenékpaskolgatasra megnyugodott általában.
2022. febr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A bromocriptin az egy tej apaszto keszitmeny?"

Az is, de termékenység elősegítésére is szokták szedni, szóval ha nincs tervben baba, akkor óvatosan mellette.

Meg elég sok mellékhatása lehet (itt is többen írták, hogy tapasztaltak), én elég parás vagyok ilyen téren, ha huzamosabb ideig kell szedni valamit, bàr szerencsére nekem nem volt bajom tőle.

Én kb 1 hónapig szedtem.

6-os voltam.

2022. febr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 🥰
2022. febr. 28. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!