Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisbabámon pattanássze...

3 hetes kisbabámon pattanásszerű kiütések jelentek meg először a homlokán, majd az egész arcán és fején, valamint már a nyakán, és a mellkasán is kezd lenni egy pár darab. Mi lehet ez? Valamire allergiás lehet, vagy talán tejkiütés?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A tejtől van teljesen ártalmatlan idővel elmúlik.
2010. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem ettél véletlenül epret vagy epres ételt?! vagy valami krém,olaj lehet?!
2010. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet tejkiütés is, de még a tisztulási folyamat is. Szerintem semmi gond nem lesz, de úgyis nemsokára mentek az 1. doki látogatásra, akkor megkérdezheted. De mondom, szerintem még tisztul a bőre. Gratulálok a babához :)
2010. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Minden tisztába tevésnél mosd meg a fenekét és ne használj nedves törlőkendőket.

Saját tapasztalatom.

Úgy vettem észre,h amikor én tettem tisztába a picit,mindig fürdettem,a párom meg törölte.

Azt mondták ,h tejkiütés és h ne igyak tejet...blá-blá-blá.

Nálunk csak ez volt a gond.

2010. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak kezdek aggódni, mert egyre több kiütés van rajta, és nagyon pirosak. Epret nem ettem, direkt figyeltem rá. Ha tejkiütés, akkor mikor fog kb. elmúlni? Hintőport tehetek rá, hogy hamarabb leszáradjanak a kiütések?
2010. szept. 12. 16:45
 6/14 anonim ***** válasza:

Ne tégy semmit,ha megakarod próbálni az én tanácsomat.

Fürdesd meg és ne kend be semmivel.1 nap után már elkezdenek visszahúzódni,de talán kell egy hét is ,h teljesen elmúljon.

Az én babámnak végül az egész testén volt.

3 hetes kórban kezdődött csak sajnos késve jöttem rá h mitől és így 1 hónapig szenvedtünk.

2010. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha tejkiütés, akkor eltarthat 1-2 hónapig és még véletlenül se tegyél rá semmit!
2010. szept. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt. három hetes korában kb 1-2 nap alatt tiszta "pattanás" lett. az anyatejben lévő hormonok miatt van. A doktornő azt tanácsolta, hogy kenjem azzal az alkohollal amivel aköldökét kezeltem, ha megszáradt, kenjem be a hintőporral amivel szintén a köldökét kezeltem. ezt reggel és este csináljam meg, és ha 3-4 nap alatt nem javul, akkor ír rá erősebb krémet. kb 3 nap alatt látványosan javult, és szinte teljesen el is múlt kb 1,5 hét alatt. most is van egy-egy darab, itt-ott előjön, de nem vészes. lehet hogy később megint előjönnek, nem veszélyesek , nem kell tőlük félni. most vagyunk 6 hetesek.

probáld meg, ha nem múlnak pár nap alatt , mutasd meg a dokinak.

2010. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Szia!Kozmetikus anyuka vagyok 2 és fél hónapos a babám!!!A kicsiknek ilyenkor kezd kiürülni az anyai hormon a szervezetükből ,ami eddig védte!Így a tejedet idegen anyagnak érzékeli!DE semmi baj!!!!El fog múlni!Kend anyatejjel és max 1 hét és totál elmúlik!
2010. szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó vagyok!!!!Hintőpor,alkohol tilos!Max gyógyszertári TEJKRÉM!De az anyatejjel többre haladsz!
2010. szept. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!