Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok az 5 hetes kislányom...

Nem tudok az 5 hetes kislányomnak jó anyukája lenni, mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Tervezett baba, a terhesség alatt rengeteget olvastam a gyereknevelésről. Ráadásul a legjobb barátnőméknél a három legkisebb testvére 16-17 éves korunkban született (tervezetten lett a 3. gyerek náluk, majd mikor ő fél éves volt, az anyukája terhes lett ikrekkel fogamzásgátló mellett). Nagyon sokat segítettünk mi is körülöttük. Volt, hogy a pár hetes, hónapos ikrekkel otthon maradtunk, amíg az anyukájuk a nagyobbikkal ment el sétálni, programozni kicsit, vagy pont fordítva, a nagyobbikra vigyáztunk, amíg az ikreket fürdette, etette, tornára vitte őket. Nem teher volt, vagy kötelező feladat, mert imádtunk velük lenni. Pelenkáztunk, etettünk, hisztit oldottunk meg, szóval volt ott minden...

Mikor már ovisok voltak, vittük őket tengerpartozni, nyaralni is. A mai napig szeretnek engem is (már iskolások).


Akkor valahogy minden jött magától, nem nagyon volt olyan helyzet, amikor kétségbeestünk volna. De ehhez az is hozzájárult, hogy a szülők ott lazák voltak mindig, nem volt pánik 1-1 sírásnál.


5 hetes a lányom, most úgy érzem magam, mint egy kis stresszgombóc. Mindenen aggódok, félek, ha sír, ha sokat alszik, ha kevesebbet eszik. Tartok attól, hogy lemarad, nem fejlődik rendesen.

A védőnőnk tündéri, a gyerekorvosunk egy barátnőm, így őket szoktam "zaklatni".

Nincs gond amúgy a babánkkal, mégis rettegek. Nem vagyok laza egyáltalán... Általában 8 körül szokott ébredni, ha fél 9-kor még alszik, már stresszelek és nézem, hogy a légzésfigyelő működik-e, vesz-e rendesen levegőt.

Itt olvastam valamelyik kérdésnél, hogy azért sírt sokat a baba, mert egy csigolyája elmozdult és senki nem vette észre. Rögtön én is röntgenre akartam vinni a lányomat, nehogy nálunk is ez legyen a sírások oka...

Terhesen is folyamatosan ultrahangra jártam, hogy biztos minden rendben van-e vele, azért választottam a császármetszést, hogy nehogy szülés közben történjen valami.


Az első 4 hétben itthon volt velünk a férjem, akkor ez a helyzet valamivel jobb volt, mert ő sokkal nyugodtabb, nem izgul túl semmit és engem is nyugtatott. De mióta a nap nagyobb részében egyedül vagyok a babával, sokszor érzem, hogy ez nekem sok, előre félek, hogy mi lesz később, ha elkezd kúszni, mászni.


Hogyan legyen lazább anyuka? Tudom, hogy ez neki sem lesz jó, nem akarok olyan anyuka lenni, aki a játszótéren is a gyerek s_ggében van nonstop, mindentől félti és sehová nem engedi senkivel.



2022. márc. 7. 10:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Szia. Velem is ez volt a helyzet. Mindent is csekkoltam a neten, könyvekben hogy ez oké-e nem karos, jól fejlődik? Eleget eszik? Eleget alszik? Keveset alszik? Nem fordul? Miért ébred ? Stbstb

Ebbe tényleg bele lehet bolondulni.

Ha ránézel a babára azt látod, hogy boldog? Kiegyensúlyozott? Ha igen akkor kar stresszelni. Meg nagyon pici, persze hogy félted. Nekem úgy sikerült elengedni a dolgokat , h ha jött a pánik vettem egy nagy levegőt vagy elmentünk sétálni. És nem olvasgattam fórumokat :D azt is meg kell érteni míg a húszas , maszas előtt h ha néha beveri magát nem a világ vége , így tanul meg majd esni. (Nyilván ki kell minden veszélyforrást iktatni)

2022. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A séta a másik dolog nálunk...

Megvettük a hiperszuper babakocsit, külföldről rendeltem hordozót, az egyik legbiztonságosabb autóshordozót vettük az autókhoz. Hogy majd milyen jó lesz minden nap menni valahová, jön majd a jó idő, napsütés és hogy a napi 2x1, vagy 2x2 óra séta biztosan meglesz és én biztos nem ülök itthon a babával majd.

Erre félek vele egyedül elindulni, vagy beülni valahová, mert mi lesz, ha pont akkor fog sírni, vagy ha elalszik és felébred, éhes lesz, nem tudom megnyugtatni, hogy vezessek át a városon egy hátul síró gyerekkel...

Pedig amúgy egyáltalán nem egy sírós baba, tényleg csak akkor van nyöszörgés, sírás, ha valami kényelmetlen neki, vagy éhes.

2022. márc. 7. 10:31
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Őszintén neked szakember segítsége kell. És ezt nem gúnnyal értem. Már akkor kellett volna amikor terhes voltál. Teljesen felfog őrölni ez a dolog. Mindenki aggódik, de azért császárt választani, mert hogy az a biztonságosabb nagyon meredek. Félre ne érts, szerintem mindenkinek joga van azt választani amit akar, de, hogy ezért ez nem normális. Keress fel pszichológust azonnal. Én terhesség alatt jártam el, mert beképzeltem, hogy beteg lesz a gyerek. Sikerült megoldani a problémát és most teljesen nyugodtan tudom nevelni a gyerekem. Egyáltalán nem szorongok. Fogadd meg, amit mondok és kitartás!
2022. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A császárt amúgy én nem bánom egyáltalán, mert így is nagyon jó szülésélményem volt, a kórházi napjaink is csodálatosak voltak bent hármasban. Nyugodtabb voltam így a terhesség alatt is. A műtét után is hamar regenerálódtam, szóval ezt nem kudarcként fogom fel.
2022. márc. 7. 10:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Először nem kell messzire menni. Menj egy kort csak a közelben aztán ha baj van gyorsan haza tudsz ugrani. Amugy szoptatod ? Mert ha nem akkor meg könnyebb a dolog. Ha meg sír séta közben, hat sír nem a te babát az első. Nekem is volt olyan h előbb ébredt , sirt. Gyorsan amennyire lehetett haza toltam. Ha meg beulsz esetleg valahova gondolom barátnővel. Ha sír kiveszed , ha éhes gyorsan elviszed megetetni. (Mondjuk beülni meg én sem mertem vele sehova. Talán ha nagyobb lesz. Meg majd ha Jön a teraszos idő )
2022. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy rossz szót nem szóltam a császárra. Sajnálom, hogy a kommentemből ezt olvastad csak ki.
2022. márc. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem ertem ezt a nem mersz setalni dolgot, ne legy mar ilyen tutyimutyi.

Mi az, hogy mi lesz ha felebred ? Ugyanaz mint otthon, nem a Himalajara mentek expediciora.

Neked valami segitseg kellene, mert ez nem normalis dolog. Akkor egesz nap bent ultok ?

2022. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Elvileg azért félsz, mert a legjobbat akarod a gyereknek, igaz? Hát, most a legrosszabbat nyujtod magadból neki. Mutasd meg neki a vilagot, ne az irrealis félelemben és rettegesben nőjön már fel.

Plusz, elviselni is szörnyű lehet téged, megfosztod a ferjedet a boldog baba korstaktól, mert átparázod az egészet.

A gyerekneveles célja az életre nevelés, az pedig burokban nem megy.

2022. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem szoptatom, tápszeres baba.



Nem olvastam ki semmi rosszat a válaszodból, 6-os. Csak tisztázni szerettem volna, hogy a császárt nem kényszernek éltem meg, vagy rossz dolognak.


Nem ülünk bent egész nap, mert kertes házban lakunk. Szóval a teraszra kimegyünk mindig, napközben ha jobb az idő, aludni is szokott kint (megfelelően felöltöztetve). Vagy ha a párom hazajön délután, utána is megyünk sétálni együtt néha. Hétvégén is.

De nincs meg az az aktív programozás, sétálás, ide megyünk, oda megyünk dolog egyelőre.

2022. márc. 7. 11:44
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
De ha jól alszik a levegőn merj elindulni vele :) főleg ha tapszeres nem nagy kunszt megetetni bárhol
2022. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!