Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy 5hós kislányom...

Létezik, hogy 5hós kislányom egyik tápot sem eszi meg, nem izlik neki? Nem tudom mi lesz, lassan kezdenénk a hozzátáplálást, de az nem lesz elég neki a tejem meg fogytán. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 21:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A habarásos témához: Én úgy csináltam habarást, hogy tápszer(tej helyett)+rizsliszt. Így már kaphatta 1 éves kora előtt is.
2010. szept. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

8:29 A tej amit abotban árulnak nem 2,5%-os hanem vgay 1,5% vagy 2,8% illetve 3,6%

adj hálát az Istennek,hogy túlélte eddig a tejterhelésed a gyerke. Majd később jön a nemulass, majd gondolj a helytelen táplálásodra.

Ne javasolj ilyet.

Régen amikor nem ovltak ilyen tápszerek anyáink orizás, rizsnyákot adtak. Illetve az akkori Robébi tápszetrt erről ennyit.

Mit képezlünk rólad? Hogy nem könyvből és nem védőnővel illetve gyerkorvossal konzultálva eteted a gyereked és is ártasz neki. S azáltal,ohgy így bnévtelenül propagálod a helytelent ártasz másoknnka is.



Ha kedves kérdező nem eszi a kcisd a tápszert kezd el a hozzá táplálást. Elég nagíy hozzáá. Úgy ahogay tnaácsoalátk előttem helyesen.. s n kérdezz nézz utánas mit lehet még:)

2010. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
értem..tehát a gyerekem nyomorék lesz,igaz már 5 éves,és makk egészséges,véleményem leírtam ennyi.
2010. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Ezt nem mnodtam,hogy nyomorék lesz . Miért kell kiforgatni amit mondok. De lehet később aqsztmás lesz, lehet vese problémása, cukorbetegsége stb ami olyan betegség, ohgy kezdetben nem fáj. Nem mnodm,hogy 100%-hogy beteg lesz. De hogy nem használtál neki az biztos., Mert 6 hónaposan még olyan éretlen az emésztő rendszer, ohgy a tehéntej allergizáló tejfehérjéét átengedi teljes egészében. Ezzel tönkre teszi a bélbolyhokat és jönnek az allergiák. Ha szerencséd volt és nem beteg, nem lett allergiád akkor meg később kialakuló krónikus betegséget alapozhattál meg a korai terheléssel. Csak ezt mondod. A tudatlanság és butaság nagy már bocs ezt kel rád mondjam. Mert itt fennen hangoztatod a tiédnek semmi baja hát adjon a más is kis tejet a gyerekének. De honnan tudod,hogy pl a Kérdező gyerek is túlélni? Mert képzeld csecsemő korban bele is lehet halni.


Csak azt mondom minden gyerek más és nem hiába tiltják a tej adását az orvok és védőnők.

2010. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat,tejet nyilván nem fogok neki adni még semmiképp,én allergiás vagyok(pollen)majd 1éves korától kap max.

Holnap elkezdjük az almát,de gondolom az még több idő amíg ki tudom váltani legalább egy étkezést,mit gondoltok közben mehet a tejpép estére?Mert esténként már nagyon neccesen elég csak a tejem.de csak sír,mem kell neki a táp.

2010. szept. 13. 19:15
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!Adj neki nyugodtan estére pépet. Főleg ha örömmel lefogadja.

A többit meg szépen a www.babafalva.hu oldalon is találsz hozzá iránymutatást táblázatot:)


Sok sikert:)

2010. szept. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyan később kezdődött ez, de a lényegen nem változtat:

A Sinlac tejmentes, és 4 hótól adható, az én kislányom egy ideig csak azt ette. Mostmár megeszi a rendes tápszert, de majdnem 3 hónapig nem evett.

Akik azt írták, nem kell feltétlenül a tápszer: A lányom a 3 hónap alatt mindössze 30 dkg-ot gyarapodott, ami 7-10 hónap között még a gyerekorvos szerint is kevés, mindez a tápszer hiánya miatt.

Másfél éves korig mindenképp kell nekik.

Vagy ahogy írták már, a tejpépet megpróbálhatod.

2010. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, milyen tápszert próbáltatok. Gondolom HA-sat. Azt nagyon sok baba nem akarja elfogadni a keserű íze miatt (ezt nem is csodálom, bűn rossz). Megpróbálhatnád ízesíteni valamivel, vagy eleve ízesített tápszert adni neki.
2010. szept. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
igen HA-s volt mindegyik,de cukrot nem akartam még adni neki
2010. szept. 15. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!