Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy 5hós kislányom...

Létezik, hogy 5hós kislányom egyik tápot sem eszi meg, nem izlik neki? Nem tudom mi lesz, lassan kezdenénk a hozzátáplálást, de az nem lesz elég neki a tejem meg fogytán. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 21:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell mindenáron a tápszer...

Ha meg hozzátáplálsz, akkor már eleve kevesebbet fog szopni, így lesz majd olyan is hogy úgy be lesz durranva a melled, hogy csodálkozni fogsz.

Ha nem eszi meg a tápszert, adhatsz tejpépet vagy sinlacot is, mindegyik pótolja az ásványi anyagokat és vitaminokat, amik az anyatejben is benne vannak.

2010. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Hippet kieklendezte a babám, a bebát ette meg, de azt se szívesen. Még volt vmi, amit nem evett meg, de nem emlékszem a nevére. a hipp viszont szerintem büdös és rosszízű, szal nem csoda. Ha nem lesz más, megeszi ám szegény. Max nem olyan sokat. A táp előbb eltelíti. Megszokja. Eddig csak 1 ízt ismert.
2010. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
de miért adsz neki "tápot"adj neki forralt tejet,azt már ihat..szigorúan forralva és fokozatosan bevezetve,és mostmár amugy is kell neki más étel is lassan.
2010. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Forralt tej 5 hósan?? Jesszus! Ki vagy te? Nár olvastam ma egy hasonló választ! habarást 6 hósnak, meg hogy nem kell mixelni, mert elrágja a 6 hós. Az is te voltál?

Következmények nélkül könnyen írsz ilyet! És ha valaki tényleg elhiszi és kipróbálja a gyerekén??

2010. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Bár nem én vagyok az a bizonyos válaszoló, de a habarás nem hülyeség. Nekem a védőnőm mondta éppen pár napja, hogy liszttel sűríthetem a 6 HÓNAPOS lányom főzelékeit!! Igen! Be kell vezetni a glutént 6 hós korban. Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam!
2010. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szia! A tejpépet kellene kipróbálni, a hozzátáplálás elkezdése viszont jó, mert utána kevesebb tápszer kell a Babádnak, ha már ki tudsz váltani egy étkezést. Nekünk a gyerekorvos Milupa vaníliás és natúr HA-pépet írt fel, mert szintén gyötrődés volt az evés. Minimális mennyiságű tápszert evett a kisfiam. Ezzel kiváltottuk az uzsonnát, mert vacsorára volt még annyi tejem, meg fejtem, hogy azzal jóllakott. Ha meg bevezeted már neki az almát, barackot, lehet azzal is keverni a tejpépet. Mindenképp kell neki a tejalapú étkezés, legalább 500-600 ml naponta. Jó lenne, ha a tápszert is enné, mert a tejpéppel nem lehet teljesen helyetettesíteni, de azért 1 vagy 2 étkezést lehet vele pótolni. Ezt szokták szeretni a babák. Amúgy ha 6 hónapos lesz a Babád, és nincs allergiás a családban, mehet a nem HA-s tápszer is, az azért sokkal jobb, mint a HA-s. A kisfiam 3 hónapja a MIlupa Milumil 2-es tápszert issza, és ez az első tápszer, amit szeret, és reggel-este 270-270 ml megiszik belőle. Előtte azért mindenképp konzultálj a gyerekorvossal is. Üdv, 9 és fél hónapos kisfiú anyukája
2010. szept. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

tegnap 22:35


A habarás tejjel készül alapból. Azért nem vezetjük be

A glutént úgy tudod bevezetni,ohgy meghinted liszttel a főzelékeit, illetve önmagával habarod.

De ált ahogy a jó nép érti az tejjel, tejföllel készül ( a habarás)

2010. szept. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%

szerinted mikor még nem létezett tápszer te mit adtak a gyerekeknek ha az édesanyának nem volt teje???forralt tejet bizony..Dobozos 2,5% tejet forralsz 5 percig,kihűtöd,átszűröd és kész!Ez nem tehéntej,ettől nem lesz baja..az enyém is ezt itta,és láááám semmi baja,sőt jóllakott vele,egészséges mint a makk,most 2,5 éves.

A másik meg,hogy nem kellett súlyos 10 ezreket tápszerre költeni.Már bocs,de én nem "könyvből nevelt"anyuka vagyok...

és nem kell ilyeneket írni hogy"és ha valaki kipróbálja a babáján??"mit gondolsz te rólam komolyan mondom!!!

2010. szept. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen létezik ilyen!!!Az én lányom 6,5 honapós de már vagy 2 honapja h egyáltalán nem akarja meginni a tápszert.Probáltam már több félét is de egyik sem jőt be neki.A doki azt mondja semmit nem szabad erőltetni, ha nem akarja akkor nem, amugy is elég nagy már ahoz h ne csak tápszert kapjon.Számomra is gond volt ez, de most csak reggel iszik tápszert és tízoraira mindig tejpépet kap.Összesen egy nap kb. 300ml tejalapú, de nem tudok mit csinálni egyebet.Én nem aggodom ez miatt.nem eröltethetem ha nem akarja
2010. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tegnap 22.35 vagyok, igazad van, összekevertem a habarást a rántással. Bocsi, jóra gondoltam, csak rosszat írtam.
2010. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!