Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós anyatejes kislányom nem...

8 hós anyatejes kislányom nem hajlandó szopni mióta egyebet is eszik. Mit tegyek? Felgyorsítsam a hozzátáplálást? Erőltessem a szopizást?

Figyelt kérdés

5 hósan kezdtem el kóstoltatni, h a nyári friss gyümölcsökből kaphasson, 6 hósan kapott először zöldséget. Mostanra mindenféle főzeléket kap és csirkehusit. Mióta eszik, nem akar szopni és ez nagyon aggaszt.

Amikor leülünk enni, ha nem visszük ki üvölt a kiságyban, ha kivisszük kinézi a szánkból az ételt. Kap olyankor pár szem kölesgolyót, de már nem kell neki. Azt enné amit mi. Csak úgy evickél érte!


2010. okt. 14. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen probald meg a szopizast, hatha csak atmeneti a dolog. 1 eves korig viszont tejalapunak kell lenni a taplalkozasnak, igy ha nem akar szopizni, akkor tapszert kell, hogy igyon, legalabb reggel es este. A pontos mennyiseget nem tudom. Az en lanyom 9,5 hosan fordult el a cicitol, es 1 eves korig tapszert kellett adnom neki. A fiam szinten 8 honapos, reggel es este szopizik meg, meg neha napkozbeni elalvasok elott a komfort kedveert. O is nagyon palyazik a mi eteleinre. :-) Szerencsere mar nem kell sokaig erre varnia. Amugy, ha olyan a ti eteletek, nyugodtan kostoltasd meg vele. En csak kenyerhejat adok ilyenkor neki, mert meg ragni nem tud.Azzal is ovatos vagyok, mert mar volt, hogy az egesz odatapadt a szajpadlasara...
2010. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez történt, egy darabig erőltettem Én is még a szopit, de nem sok sikerrel. Ráadásul, mivel egyre kevesebb szopizásra tudtam "rávenni" kislányom, a tejem is szép lassan elfogyott. Bő két hónap alatt teljesen leválasztotta magát (6 hónapos korától számítva), és már nem is volt mit szopizni a végén. Nyugi, ez nem tragédia, csak arra figyelj, hogy tejtermékeket kapjon, illetve babatejet midnenképpen legalább kétszer egy nap. Kislányom már 20 hónapos, 8 hónapos kora óta babatejet iszik cumisüvegből (most már bögréből) reggel és este, 2,5-2,5 decit. Semmi baja, egészséges, jól fejlődő kismanó. Nem "halt bele", hogy nem szopizott tovább 7-8 hónapos koránál. Én hiába akartam. Amúgy Ő is már nagyon korán kinézte a kaját a szánkból, elég korán el is kezdtem adni neki, amit Mi eszünk. 1 évesen már mindent evett, amit Mi.
2010. okt. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"1 évesen már mindent evett, amit Mi."


Azért nagyon remélem, akkoriban nem szalonnáztatok, nem főztél túl fűszeresen, nem ettetek magvakat és aprómagvas gyümölcsöket sem (pl eperrel véletlenül sem próbálkoztál), és a pattogatott kukoricának sem volt nagy divatja.

2010. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jézus... mi baja lehetne 1 évesen attól, amit a szülők is esznek? Nem ehet szamócát??? Enyém már 6 hós kora óta ette, soha semmi baja nem volt. De még csak beteg sem. És narancsot, mandarint evett már 3 hósan. Most 13 hós, már azt eszi, amit mi. Persze ésszerű keretek között, pl. csípőset nem kap, de egyébként mindent. És semmi gond nem volt. Ja, paradicsomot egészben rágcsál el 8 hós kora óta, kérte, szereti. Szerintem nincsenek szabályok, mindenki látja, mire van szüksége a gyermekének. Ki kell próbálni, aztán figyelni, ha nincs baja, mehet. Szerintem sem világvége, ha nem akar már szopizni, nálunk is így volt. Persze érzelmileg egy nagy váltás, de az is nagy élmény, ahogy a pici elkezd maga dönteni a legalapvetőbb őt érintő dolgokról. Ezt késleltetni, visszafogni szerintem nagy hiba. Tök jól csinálod, hagyd, hogy ő irányítsa, végül róla szól.
2010. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mert létezik ám olyan is, hogy allergia, ami fulladásos tüneteket okozhat. Ezért nem ajánlott bizonyos ételeket adni egy/másfél év alatt.

A szamóca magvai is okozhatnak fulladást.

2010. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11:46 legalább ne reklámoznád, hogy csak ennyi eszed van...
2010. okt. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tudod, kedves 11:46, volt egy ismerősöm, aki ugyanígy nyomta a gyereknek egy éves kora előtt az epret, mint te. Ó, imádja, csak úgy gyűri, no meg "ő kérte"! És vigyorgott a marhája, amikor szólni mertünk, hogy baj LEHET belőle. Egészen a következő eperuzsiig. Akkor ugyanis a gyerek BEFULLADT az epertől. Második alkalommal jött ugyanis ki az allergiás reakció. Okosanyu elintézte a kölöknek egy életre az epermentesítést.

Persze hidd csak azt, hogy te zseniális vagy, mert történetesen ÉPPEN szerencséd volt. Felelős anya viszont nem a szerencsében bízik, hanem a józan észben.

De nyomjad a kölöknek a magvakat is. Ilyen okosszülők gyerekeinek életét próbálják egyébként a gyerekkórházak ügyeletein megmenteni, csak, hogy tudd...

2010. okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

11.46

Nem lehet, hogy ÉPPEN az általad említett esetben nem volt szerencséjük. Nem állítottam, hogy ez nem fordul elő, de bizonyítottan többször fordul elő olyan esetekben, amikor későn szembesül a szervezet bizonyos anyagokkal.

2010. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11:02, Te egy akkor p..szt vagy, hogy ilyet még rajzolni sem lehet. Második voltam. Csak hogy megnyugtassalak, nem, nem ettünk sem szalonnát, sem apró magvas gyümölcsöket. Vérlázító a stílusod, a lekezelő, hülyének néző hangnemed. Leszel szíves nem itt kiélni a nyamvadt frusztrációidat. Jesszus, remélem nincs gyereked....
2010. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22: 48 Mintha te tűnnél frusztráltnak. Egyébként 4 gyerekem van. Mondjuk tény, hogy nem azért, mert te engedélyezted...
2010. okt. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!