Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszerűen nem hajlandó...

Egyszerűen nem hajlandó napközben aludni, egyáltalán, semmit, mit tegyek? Már teljesen kivagyok! Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

4 hónapos. Éjjel jól alszik, de nappal... Egy szemhunyásnyit sem. Nulla percet. Helyette üvölt. Üvölt a kiságyban, a babakocsiban, a nagyágyon, a játszószőnyegen, még az ölemben is. Egyedül azt viseli, ha sétálok vele a lakásban, de a 7,5 kilóját egyre nehezebben cipelem, pláne órákon keresztül. Próbáltam simogatással, sírni hagyással, babakocsizással, összebújással, semmi. Már hetek óta. Mit tegyek? Van még remény, hogy valaha jobb lesz? Tudom, hogy aludnia kéne még legalább kétszer, mert így nem feljlődik, még olyat is olvastam, hogy butább is lesz, mint azok a gyerekek, akik jól alszanak, mert alvás közben fejlőidk az agyuk vagy valami ilyesmi.

Mit tegyek? Lehet egyáltan tenni valami ilyen esetben? Annyira tehetetlennek és bénának érzem magam, hogy miközben a többi anyuka rá tudja venni a babáját, hogy rendesen aludjon, én csak tönkreteszem, mert nekem nem megy!


2010. szept. 13. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem már annyira ezen görcsölsz, hogy tuti attól nem alszik a gyereked. Mikor aludni kellene, akkor neked már görcsben a gyomrod, ideges vagy. Nem?

Hagyd békén a gyereket, figyelgesd egy néhány napig, mikor álmosodik, akkor még fáraszd egy kicsit, vagy vedd a válladra, ne alvós pózban, és sétáljatok, énekelj neki. Hátha így elpilled és le tudod tenni.

Nálunk is így volt, csak az enyém 2,5 hónapos !!! korában csinálta ezt egy hétig. Na, azóta se sokat alszik nappal, ennyi az alvásigénye és kész!

2010. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4 hónaposan nálunk is ez volt.Ami nekünk bevált és a mai napig működik(5 hónapos): Kaja után beszélgetünk ,játszunk.Mikor látom,hogy kezd fáradni,kb.fél-1 óra múlva,beteszem a kiságyba,hogy nézegesse a forgóját.Amikor ott is nyűglődni kezd,akkor viszek be tejet,tápot vagy teát(ami épp van)és azt szépen az ágyban fekve iszogatja.10-30ml és már alszik is.Tudom ,nem a legjobb szokás,de legalább így tud pihenni.Egy próbát megér!Majd írd meg egyáltalán tetszik-e a dolog,és ha igen,akkor,hogy bevált-e!Sok sikert!
2010. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 16 hónapos, 16 hónapja egyetlen éjszakát nem aludtam végig. A fél karomat adnám egy éjszakáért. És nap közben 1 órát alszik. Ne légy elégedetlen más ezért a fél életét adná:-) és fog még változni!
2010. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem egy alvóbajnok, ilyen idős korában ő sem aludt nappal semmit. (az éjszakát átaludta, és kész)

5 hónapos korában elégeltem meg, akkor azt mondtam nem érdekel, de napi kétszer aludni fogsz. Próbáltam délelőtt is és délután is valamikor, amikor láttam hogy álmos, altatni. Először a suttogó felvesz letesz módszerét alkalmaztam, az bejött. De lehet, hogy amúgy is elkezdett volna már aludni. Így annyit tudtam elérni, hogy nem rendszeresen kétszer, de legalább egyszer aludt napközben.

Kb. 1 hónapja állt be az, hogy tízórai körül alszik 1-1,5 órát (pl most is), aztán legtöbbször ebéd után is, de ezt nem mindig. Most 9,5 hónapos.


Próbáld figyelni, hogy mikor ásít, és próbáld altatni, ahogy szoktad. (én büfipózban rázogatom, még néha most is, nálunk ez vált be. Először fél-1 órát töltöttem ezzel, most már csak egy perc és félig alszik, akkor teszem a kiságyba.) Ha eddig nem aludt el úgy, hogy betetted a kiságyba, akkor szerintem most se próbálkozz még ezzel. Próbáld meg altatni.

Egyébként meg vannak olyan babák, akiknek nincs olyan nagy alvásigényük, de ha nálatok is sírás van (mint nálunk volt) akkor valszeg a túlpörgéstől sír, mert nem tud elaludni magától. Neked kell segítened, ezt sajnos ki kell tapasztalni, hogy tudod segíteni.....

2010. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya. Csak a fiad nem szeret nappal aludni. Még nem tudja, mi a jó. :-) Majd 30 évesen visszasírja a jó,délutáni alvások lehetőségét... :-)


Az én fiam (6 hónapos) csak egyszer ébred éjjel 10 percre enni, egyébként átalussza az éjszakát. Napközben azonban a maximum, amit alszik, az 2x30 perc, de inkább kevesebbet. Neki ennyi az igénye. De ettől nem fejlődik lassabban, ez hülyeség. Nincs átlag baba, sem két egyforma baba.


Ha a te babád nappal nemalvós, akkor ez van, ezt dobta a gép. Ne próbáld altatni, amikor nem álmos, mert amint tapasztalod, nem fog menni. Ölben van el? Kösd magadra, és lesz két szabad kezed. Főleg ha hátra kötöd, meg se érzed a súlyát, ez nem olyan, mint a hátizsák. Minél közelebb van hozzád a súlyközéppontja, annál kevésbé terheli le a válladat,a gerincedet. (Épp tegnap másztam az én 7,6 kilósommal a hátamon órákat felfelé a Magas-Tátárban, és meg se éreztem, igaz, én már szokva vagyok hozzá, mert hónapok óta csinálom.)


A letéve sokat síró gyerekeknél azonban mindig gondolni kell a refluxra is. A visszaáramló gyomofolyadék ha kimarja a nyelőcsövet, az pokolian tud fájni, nem csoda, ha a refluxos babák inkább függőlegesben szeretnek lenni, még altatni is megemelt fejrészű ágyban kell őket.


Esettanulmányok, tapasztalatok a nehezen felismert refluxról: [link]

2010. szept. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szia, mi is 4 hósak vagyunk, és volt próbálkozás nem alvásra, mert persze érdekes most neki még a pelenkacsücsök is.:-)

Nálunk délelőtt 2*30 perces szendergések vannak, majd délután van egy hosszabb 2 órás alvás, úgy értem el, hogy az ebéd utáni szopi után NINCS játék, csak böfi és megy az ágyikójába. Nézelődik, nézi a forgóját és nála van az alvósrongya, kb 25-30 perc és alszik, persze addig itt vagyok mellette, de nem beszélgetük. 1 hét alatt megszokta, ha ez kimarad na akkor nyűglődés van és szenvedés estig...

nekünk van egy fajta nyekergése ami az álmosságot jelzi, jaj nekem ha akkor nem teszem le,mert pl.:vendégek vannak, mert különben jön a nyügi, ja és 3 hete elkezdte a szemét dörzsölni ha álmos.:-)

Mégvalami: nálunk most van az hogy jár a keze lába de mint a gép, szerintem ez is bezavar neki, ezért szoktam hasra tenni.

2010. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12:55 vagyok, ha már túlpörög akkor, cicire rakom és amikor elszendergett a cicit kihúzom és gyorsan be a cumi, akkor a karomba elalszik és berakom az ágyába.
2010. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

12:02vel mélyésgesen együtt érzek.Annyi a különbség,hogy az enyém még 14 hónapos.De mi sem aludtunk még át egy éjszakát sem.

Kérdezőnek:Nem lehet,hogy nem veszed észre,mikor fáradt és aztán túl pörög?Olyankor már lehetetlen elaltatni.Mármint ezt nem bántásból írom,hogy nem veszed észre,de nem lehet benne a pakliban?

2010. szept. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vidd ki a friss levegőre sétálni, naponta 2szer legalább 1-1 órára. Ha nemis alszik el, legalább elnézelődik és csendben van.

Nálunk ez vált be.

2010. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia Az én kicsim sem aludt nappal születésétől kezdve. Mindenki azt mondta ilyen nincs. Hát kérem van! Először én is görcsöltem rajta, majd bediliztem, aztán beletörődtem. Ha nem, hát nem.

Napi 2-3 alkalommal jó nagy séta, levegőztök legalább, elnézelődik, te pedig mesélj neki arról, mit lát. Aztán eszik, majd összebújás. Nem kell hogy alvásra kényszerítsd. Mi elterültünk a nagyágyon, képeskönyvet nézegettünk már 2-3 hónaposan meséltem neki. Aztán egyszer csak vagy elszenderült, vagy csak mutogatott. Az éjszakát viszont végigalussza.


Azzal nem értek egyet, hogy butább lesz a gyerek! Ez kb olyan, mint hogy a tápszertől felfúvódik meg nagyfejű lesz hablaty duma.

A lányom 15 hónaposan már 40 szót használ rendszeresen!!! és szinte naponta lep meg egy egy újabbal. Már két három szót is összekapcsol (baba biji kaki = hozzam a bilit, kakilnia kell). 10 hónapos kora óta pedig egyedül jár. Tehát egyáltalán nem buta, nincs elmaradva, sőt :)


Nagy levegő, vegyél kemény lapú leporellókat amiket széttéphet (előbb utóbb azt fogja amíg kicsi) és amikor kezd picit fáradni akkor bújás, pihizés és sok mese és sok dalolás.

2010. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!