Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája sem alszik nappal?...

Más babája sem alszik nappal? Egyszerűen fél óránál tovább nem alszik, és szinte semmit nem tudok csinálni vagy pl aludni. Csak akkor alszik amikor sétálunk.

Figyelt kérdés
este - től ig alszik, én már totál hulla vagyok, a szívem is össze-vissza ver.
2011. máj. 13. 12:47
 1/7 A kérdező kommentje:
9-10 től hajnal 5ig!
2011. máj. 13. 12:48
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Az én lányom este 9-fél 10-körül alszik el, és alszik reggel 6-fél 7-ig.

Utána olyan 8-körül megint alszik egyet (kb. 2 órát), majd ebéd előtt még egyet (1-1,5 órát). Ebéd után nézelődik, de utána ismét alszik 1-1,5 órát. És még estefelé is szokott szundítani egy fél órát, általában fürdés előtt.

11 hetes amúgy

2011. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Eleinte az én lányom is csak séta közben aludt. Aztán amikor láttam, hogy nyűglődni kezd napközben itthon, akkor betettem a kiságyba, kicsit cirógattam stb. Szóval hozzászoktattam valahogy, hogy napközben a kiságyban aludjon, ha fárad (igyekeztem mindig ugyanabban az időszakban, ez általéában de. fél 10 körül). Nem tudom, hogy otthon tologatod-e napközben a babakocsiban, hogy elaludjon esetleg... ha nem, akkor (saját tapasztalat) ezután se tedd, mert ha hozzászokik, nehezen szoktatod le róla. Szóval amit már írtam (nekünk bevált): napközbeni alvásra szoktatni.
2011. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok megint

Jah, még valami. Mi az alvást összekapcsoltuk a cumival (napközben, ha ébren van, nincs cumi). Szóval valahogy így néz ki a dolog: babó kiságyba betesz + cumi + textil pelus (rongyinak, szereti elalvás közben gyűrögetni) --> lassan elalszik. Ha nyöszörög akkor sem veszem fel, hanem csak megcirógatom meg kicsit beszélek hozzá.

Remélem, segítettem.

2011. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam volt ilyen. Órákig altattam, és mire leértem a nappaliba, már fent volt. Én cicin altattam, és állítólag már az is beleszámít az alvásidőbe, amit a cicin tölt. De másképp nem ment, már én is kész idegbeteg voltam tőle. Próbáltam mindenfélét. Majd megérik rá, ne aggódj. Mennyi idős? A fiam 8 hónapos korától alszik mint egy angyal, napi kétszer 1,5 órát. Előtte nagyon keserves volt. Kitartás! Nekem volt még mellette egy 3 éves is.

A lányom 6 hónaposan kezdett rendesen napirend szerint aludni.

2011. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mekkora a babád? Ez fontos tudni mert így könnyebb lenne tanácsot adni.

Annyit mindenesetre tudok mondani, h ha hajnal 5-kor kel, ne kezdj el vele játszani, mert akkor persze , h nem akar tovább aludni, nálunk is volt egy idő amikor ezt csinálta, úgy fél éves kor körül,de én nem beszéltem hozzá, és nem játszottam vele, pár hét elteltével megtanulta, h aludni kell. Ennek eredményeként reggelente 7-8 körül ébred, és 7 előtt nem is veszem ki az ágyából, ha fel is sír, nem megyek be hozzá csak akkor ha már nagyon visít, de általában 2-3 perc sírdogálás után rájön, h még aludni kell.Szerintem ez szoktatás kérdése.

2011. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2 és fél hónapos.

Nem szoktam kivenni, általában még félálomban kicsit szopizik és visszaalszik, de nagyon nagyon nehezen.

És csak 1-1,5 órát utána már felkel.Hiába hagyom az ágyban. Pedig látszik rajta hogy álmos.

Azért szerintem egy ekkora babának d.u is kéne szundítania 1-2 órát. Nem?

2011. máj. 13. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!