Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év 8 hónapos nem beszél!...

1 év 8 hónapos nem beszél! Mennyire gond?

Figyelt kérdés

Sajnos családi össztüz alatt vagyunk emiatt, mert mindenki a családban 1,6 évesen már mondatokban beszélt. Állítólag. Mindenki jön a nagy segítséggel, aggódással. Szavai: Anya, mama, dedé (cumi). Amúgy nagyon okos, minden testrészét megmutatja, mutatja hogy kéri az elemet a játékába beszerelni, stb. Stabilan megy, fut, motorozik. Jól eszik, sokat játszik. Ha kérdezi valaki hol van Anya, Apa odajön és megmutat minket. A mesét is megmutatja melyiket akarja. Ha kérdezzük, hogy a melyiket akarja, amelyiket nem, arra nemmel bólogat. Evésnél is ha kérdezzük mit akar enni, bólogatással jelzi mit akar és mit nem.

Agyunkra megy a környezetünk. A játszóra nem tudunk lemenni, hogy ne hallanánk, látnánk a sok kamu sajnálkozó, valójában kárörvendö anyát. Szomszédunk is kamuból mondja, hogy jaj csak nincs nagy baj, amikor az ö fia 1 év 4 hónaposan kezdett menni. A mi fiunk meg 10 hónaposan. Szellemi fogyatékosan kezelik! Pedig nincs orvosi baja!

Szerintetek? Mit tudunk tenni? Halolaj kapszulára mondják, hogy beindítja a beszédet.


2022. márc. 14. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem 2 éves korig nincs gáz.
2022. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem gond, raer meg!

Sajnos mindig van olyan ember, akinek a gyereke mar 1,5 evesen folyekonyan beszelt, szobatiszta volt es mar a szorzotablat is tudta :D


Nem kell ezeket felvenni. Persze van, hogy egy 1,5 eves tenyleg beszel, akar mondatokban, de nem minden gyerek egyforma!

Halolaj, persze, beszedinditasra :D Kerdezo, kerlek, ne csinald ezt magaddal. Szard le a kornyezeted, nem vagytok semmirol se lemaradva. Ha meg kesobb valamiben megis keses jelentkezik, akkor is ezt orvosnak kell jelezni, nem a szomszednak.

2022. márc. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy túl is tolod kicsit. A szomszéd nem feltétlenül akár rosszat, csak rávilágított arra, hogy nem minden gyerek fejlődik egyenlően.


A játszótéren meg miért kárörvendene bármilyen anyuka egy másik gyerekek, csak mert az nem beszél? Sok gyerek alig beszél ennyi idősen.


Az unokahúgom is pont 1 év 8 hónapos, és kb. ugyanannyit mond, apa, anya, papa, mama, soha sehol nem kezelte még senki szellemi fogyatékosnak, eszembe sem jutott, hogy ennyi idősen probléma lenne, hogy nem mond több szót, mert amúgy minden rendben vele.


Nyugodjál le, a családot meg állítsd le.

2022. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A lanyom 2,5 eves es csak nehany szot mond ... Ergo nem beszel !

A védőnő azt mondta 3 eves koraig ne panikoljunk, de most par heten belul visszuk ot logopedushoz beszedinditasra vagyis hogy mérje mar fel hogy most mi van, engem kicsit aggaszt, bar mivel szavakat mond, igx akkora bsj nem lehet !

Mi is allandoan ezt hallgattuk anyostol es anyamtol hogy mar reg beszelnie kene meg ti az o koraba mar beszeltetek bla bla


Szerintem meg se halld oket !!!


Vedonod mit mond ?

Vidd el te is egy altalanos felmérésre azert hogy megnyugodj!

2022. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem gond. 2 évesen kell 20 szó, mondat nem. Azt meg ne hidd el, hogy a családban mindenki mondatokban beszélt ennyi idősen. Van aki igen, de az ritka. Halolaj abszolút nem indítja be (de csak az összehasonlítás miatt én két és fél éves korában adtam). Szerintem ez csak neked jön le így, hogy fogyatékosnak nézik. Rá vagy pörögve a témára, felhozod nekik, aztán valahogyan reagálniuk kell. Értelmes ember nem várja egy másfél évestől, hogy, beszéljen. Nem kell semmit tenned, de az ő érdekében jó lenne ha hagynád a saját tempójában fejlődni. Majd ha két és fél évesen sem beszél, akkor vidd el felmérésre.
2022. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam két és fél évesen kezdett szótagokkal kommunikálni majd hirtelen mondatokban beszélt.


A lányom 2 év 2 hónapos és most kezdett mondatokat is használni.


Tudom, hogy borzasztó nehéz ezeket elengedni a füled mellett, de csak akkor fordulj segítségért, hogyha te magad érzed, hogy valami nem oké. A fiamnál a 2 és fél év volt nálam a vízválasztó, de mint kiderült, hogy abszolút nincs gond, simán későn beszél, pedig anyós mondta, hogy a fia már másfél évesen mennyit beszélt 🤷

2022. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém két éves már elmúlt, de csak szavai vannak. Cica, tej, nem, apa, anya, holvagy (ez nála egy szónak számít, mert így mondja a bújócskát), leesett. Például az igent még nem hallottam tőle.
2022. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezen aggódnod. Én nagyon korán kezdtem beszélni (11 hónaposan, 15 hónaposan mondatokat mondtam), de olyan beszédhibás voltam, hogy anyumon és a tesóimon kívül senki nem értett meg 6 éves koromig. 10 éve koromra rendeződött ez. Szóval itt egy példa, hogy a korán beszélő gyerek sem mindig a legtökéletesebb. Bátyám 2,5 évesen szólalt meg. Ő addig semmit nem mondott. Akkor viszont 2-3 szavas mondatokat helyesen. Láthatod, hogy testvérek között is vannak különbségek. Sőt, mekkora. Nem kell aggódni. Ha 3 éves korában nem beszél kell csak szakemberhez fordulni. Addig teljesen felesleges.
2022. márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Tesóm 3 éves koráig nem beszélt. Semmi baja
2022. márc. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2 éves kortól vannak beszedindito foglalkozasok, ha addig nem lesz meg a kb 20 szó akkor érdemes elvinni. Addig hagyd békén, es ne stresszelj ezen. En ugy érzem mintha téged zavarna ez, hogy még nem beszél, pedig teljesen normális, es semennyire nem fugg össze azzal, hogy később mennyire fog szépen beszélni az h 18 vagy 28 hónaposan kezdte egy gyerek, ezzel max "menőznek" az anyukák.
2022. márc. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!