Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy itassam így a babámat?

Hogy itassam így a babámat?

Figyelt kérdés

6 hónapos, eddig csak anyatejes volt, most elkezdtük a hozzátáplálást. Még nem cél az étkezés minél előbbi kiváltása, de azért 1-2 hónapon belül nem bánnám.

Eleinte nagyon bukós baba volt, ez javult olyan 4-5 hónapos korára, viszont ha a tejnél hígabb italt ivott, azt azonnal visszabukta. Próbáltam almalevet, vizet, édeskömény teát, és nem csak hogy visszajön neki, de 1-2 órával később a félig emésztett tejből is szép adagok buknak vissza sajnos. Egyszerűen nem marad benne a folyadék, de a tejjel és a tápszerrel nincs gond.


FOg ez még változni? Ha már főzeléket is eszik majd, akkor illene már innia is. Kicsit aggódóm.


2010. szept. 13. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg anyatejet is fogyaszt, addig nem szükséges plusz folyadék. Ha nem fogadja el az még nem gond, de azért próbálgathatod kinálni neki.

Az én lányom sem fogadta el ilyenkor a vizet, sőt adtam neki mindenféle gyümölcslét, azt sem. Pedig már evett sokmindent, de még mellette szopizott. Amikor már csak reggel-este szopizott, akkor már lement egy-két korty víz. Csak akkor kezdett el normálisan inni, amikor már nem szopizott többet. (vagyis leválasztotta magát és tápszert kapott helyette)

Ne aggódj, ha szüksége lesz több folyadékra biztos el fogja fogadni.

2010. szept. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok még. Nekem is szokott bukni még mindig (14 hónapos) amikor túl sok vizet iszik, mert nagyon szeret játszani a poharával. Ilyenkor sűrűn visszajön a kajával együtt. Ezért szerintem nálatok is az lehet a baj hogy többet iszik mint amennyire szüksége van.
2010. szept. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
OKé, köszi! :) Végülis tényleg nem az a gond, hogy nem fogadja el, mindent szívesen megiszik, csak egyszerűen vissza is jön neki.
2010. szept. 13. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy offolok. Én csak nagyon átérzem a problémádat, és sokat gondolkodom, mi lesz később, amikor nem lesz tejci. Nekünk még a tejci is csobog vissza szegénykémből.. Ti mit csináltatok? Engem a hozzátáplálással vigasztalnak (sőt, kötelező lesz a 4. hónaptól). Jobb lett a hozzátáplálás után? 12 hetes Babamama
2010. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet kapni bébi rostos leveket (elég drágák) viszont az sűrű,talán az jobban megmaradna a pociban..
2010. szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!