Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem figyel rám a védőnő?...

Miért nem figyel rám a védőnő? Többi lent

Figyelt kérdés

Tisztázzuk le eléggé aggódós anyuka vagyok,de én vagyok vele egész nap!

Ma voltunk a védőnőnél és kérte töltsük ki a 2hónapos státuszra a papírt.Vasárnap lesz 2hónapos.Ugye lehet választani,hogy valamit sokat ritkán vagy egyátalán nem csinálja.

Sok pipát a ritkánhoz raktam és mondta,hogy az nem jó mert akkor valami mentális baj van.És akkor átvettük megint a kérdéseket és mintha gyözködni próbált volna engem meg a párom,hogy ezt bíztos csinálja már stb stb...Ugyhogy kb átírtuk az egészet.

Pl nagyon szépen emeli a fejét hason fekve és sokáig tartja de felemelt fejjel nem forgatja jobbra balra.Erre bepipáltatta,hogy sokat csinálja.Közeli tárgyra arcra figyel?Igen ritkán erre bepipálta,hogy gyakran.Beszédhangra felfigyel ha az arcát nem látja?Nem.Erre bepipáltatta,hogy ritkán.Háton fekve kezét észreveszi?Szerintem nem.Mégis arra ment,hogy néha.Ahogy olvastam a kérdéseket mit kéne tudjon nagyon elkeseredtem mert sok dologra nem és néha a válasz.Félek,hogy azt mondta a védőnő,hogy mentális vagy szellemi dolog az :( Valakinek volt még így? :/


2022. márc. 16. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Miert engedted, hogy változtasson? Amúgy meg ha aggódsz, akkor ott a gyerekorvos, őt kell kérdezni
2022. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk ha minden teljesen rossz akkor sem érdekli a védőnőt. Lehet nálatok valaki ellenőrzi és egy szint alatt elküldik fejlesztésre, ilyesmi, a védőnő meg látta, hogy normális a babád, nem kell vinni sehova. Én nem aggódnék, nem kell komolyan venni ennyire azt a kérdőívet és ha ez megnyugtat egy fogyatékos gyereken se látszik semmi 2 hónaposan.
2022. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Először is: szard le a védőnőt, mivel ő is ezt teszi. Nem is értem őt. Másodszor: Minden baba más. Nem csinálják ugyanazt. Nálunk nincs is ilyen lap. Logikusan, mivel minden gyerek mindent máskor csinál. Egy példa: van aki 10 hónaposan jár, van aki 18 hónaposan.

Bőven jó ez a helyzet. A gyerekorvossal beszélj inkább, ha kétségeid vannak.

2022. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen státusz lapnak mindenhol kéne lennie, benne van a gyerek aktájában. Igen mindenki máskor csinalja, de elvaras azért van. Ritkan, gyakran vagy néha csinálja. Később ugyanez az ugrásra, tapsra stb.
2022. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk többször volt, hogy valamire azt mondtam, neem, ilyent még nem csinál a gyerek. Aztán a védőnő odamutatott rá, hogy nézzem csak, most is épp azt csinálja. Én valami sokkal bonyolultabbra gondoltam mindig.
2022. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig így volt. A legdurvább az 1 éves státuszon volt, mi szerint figyel a nevére és szavakat mond, pedig mondtam neki hogy nem hallgat a nevére és nem is gagyog, csak visít. Erre ő szólt a gyereknek és tök véletlenül odafigyelt meg kicsit hümmögött és állította a védőnő, hogy ez a gyerek mindent tud. Aztán másfél évesen mikor vittem a gyerekorvoshoz, hogy még mindig nem szól egy szót sem, még mindig nem hallgat a nevére, csak nézett rám, hogy pedig már az 1 éves státuszon csinálta.... nem győztem neki megmagyrázni, hogy a védőnő volt a hülye és küldjön vizsgálatra minket. Aztán később kiderült, hogy a gyerek autista.... Na erről ennyit.
2022. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 6os es milyen jelek voltak?
2022. márc. 16. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!