Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3.5 hónapos babám elvileg...

3.5 hónapos babám elvileg refluxos. .tegnap voltunk orvosnál..csendes reflux, 2 hónapja sír etetés közben, csapkod, rángatja a fejét Van köztünk olyan akinek szintén sírt evés közben a babája?

Figyelt kérdés

Nem bukik nagyokat, evést leszámítva sokat vigyorog és nem sír

Csuklás gyakori az szokta zavarni, előfordul hogy 3 órával az etetés után is jön vissza neki étel

Nutriton sűrítőt ajánlott az orvos. Arra lennék kíváncsi, mikor fog elmúlni az evés közbeni sírás



2022. márc. 18. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is ez volt, először refluxra próbálta kezelni a gyerekorvos, de aztán kiderült, hogy nem reflux, hanem pylorus stenosis. Az tipikusan kb 1 hónapos kortól okoz tünetet. Hasi UH mutatja ki. Nektek volt hasi UH? Kisfiú vagy kislány? (Fiúknál gyakoribb ez a betegség)
2022. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi Uh :( először a háziorvoshoz mentünk még februárban, beküldött a korházba, volt vérvétel -vizelet, minden rendben volt, látta a doktornő, hogy 1 hét alatt semmit nem hízott de hazaküldött minket, utána kerestem egy dévényest, maszírozza az arcát de nem segített,

Az ő javaslatára kerestem magán gyerekorvost aki a videó és az elmondásom alapján refluxra gondolt

Se a háziorvos se a védőnő nem vesz komolyan, háziorvos ennyit mond kb hogy első baba, védőnő annyit de hát régen mikor anyatejes volt milyen sokat evett.

Rémálom minden etetés :(

2022. márc. 18. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk refluxos, de csak a rengeteg bukás/csuklás volt a jele.

A hozzatáplálassal (4 hónaposan kezdtük emiatt) javult a helyzet.

Evésnél sosem sírt.

Most 6 hós

2022. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csináltassatok egy hasi UH-t,mert más szervi ok is lehet a háttérben. Széklete van rendszeresen?
2022. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk szoptatás közben sírás, fejrázás volt, meg bukáskor sírás. Hivatalosan refluxot nem diagnosztizáltak, tejmentes diétára (amit én tartok) elmúlt.


Ahll én néztem utána, azt írták, a tápszersűrítő statisztikailag nem használ, a sima refluxot csendessé teheti csak. A szoptatás jobb rá, mint a tápszer, ha meg tudod oldani. Lehetőleg többször kevés. Meg hogy gyakran tejallergia okozza.

2022. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jövő héten kell jeleznem az orvosnál hogy javult -e a helyzetünk, szoptatni mar nemtudok sajnos, cicin kezdte a csapkodást, majd szépen lassan tapszeres lett, míg anyatejes volt nem volt magától szeklete se puki, napi6x!is szelcsöveztük, brutal tele volt gázokkal, volt hogy az egész széklete habos, buborékos volt, ahogy tapszeres lett rendeződött ez a dolog azóta van szeklete magától

Elöször fejforgatas volt ahogy a cumisüvegből evett, majd csapkodás sírás

Remélem mielöbb kiderül mi okozza ezt nála :(

2022. márc. 19. 13:18
 7/8 anonim válasza:
Sikerült rájönni az okára? 3 hetes babámnál pár napja ugyanez a helyzet :(
2022. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia, nem, sajnos nem jöttünk rá :(

Teljesen elutasítja már a cumisüveget

Először bevált hogy álmában etetem, de ahogy nőtt úgy ébredt fel rá egyre jobban, konkrétan most már beteszem a szájába az üveget és vigyorog, nem hajlandó szívni sem

Most múlt 6 hónapos

Emiatt 3 hósan kezdtük a hozzátáplálást

Most már csak este próbálkozok tápszerrel, majd amit meghagy tejpépet csinálok

Hajnalban 90%ban megtudom etetni tápszerrel

Egész nap gyumolcsoket, fozeleket eszik..

Nehéz így mindennap, annyira szeretném ha tudna inni.de sem csőrös itatóból, sem pohárból sem cumisüvegből nem megy :(

Neked még nagyon pici a baba , nem tudom mit lehetne tenni sajnos :(

Mi rengeteg orvosnál jártunk, 20 féle tápszer, 6 féle cumisüveg, ilyen olyan sűrítők semmi nem segített

2022. jún. 7. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!