Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak heti egyszer adhatok...

Ha csak heti egyszer adhatok a babának sóskát, spenótot, akkor hogyan kóstoltassam 2-3 napon keresztül?

Figyelt kérdés

2022. márc. 3. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ezek ,,règi" szokàsok. Nem muszàj egyiket sem betartani. Ha ìzlik neki kaphat gyakrabban is, de ùj ìzt sem kell feltetlenül napokig pròbalgatni. Ha allergiàra hajlamos, (csalàdban előfordult vagy voltak mar tünetei), akkor kell alaposabban odafigyelni.
2022. márc. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

1


A spenót veszélyes gyakrabban.



Az 1-szer az egy adagra vonatkozik


1-1,5 dl-t jelent.

Kóstoláskor 1 kanàl majd 2 kanál stb megy.

Olyankor mellette a már bevezetett ételt adod, főleg, ha mennyiséget eszik màr.


Nekem a lányom mondjuk 7 hónapig nem váltott ki étkezést ( 1 éves kora utánig!)

Max 30 g-ot evett meg.

Idegességemben mértem màr.

Mindent bevezettünk..

Megkóstolt mindent.. és ennyi.


Fiam pedig az első kóstoláskor meg akarta volna enni az egész barackot.. almát édesburgonyàt. Bàrmit.


Lànyom most is madàrétkű (3,5 éves)

Fiam egyik kedvence a brokkoli pàrolva a mai napig. (2 éves)

2022. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyeneket a bevezetésnél ugyanúgy 2 napig adom, mint minden mást, és utána csak heti egyszer. Ha rendszeresen minden másnap kapna, az (gondolom) baj lenne, de ha egy alkalommal kétszer is kap egy héten, abból túl nagy gond csak nem lesz.
2022. márc. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Oxálsavról hallottál már? Spenót, sóska, mángold, rebarbara heti 1x maximum.


Ha többször adod, árthat.


Mondom én, aki gyermekkorában a szőlődombon mosatlanul kilószámra legelte a vadsóskát meg a szőlőkacsot. XD...


De babának tényleg ne adj sokat. Árt neki. Mint a máj, azt is 1x lehet egy héten.

2022. márc. 9. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!