Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák! Ti hogyan...

Ikres anyukák! Ti hogyan boldogultok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ikreim 3.5 hónaposak. Döcögőek a hétköznapjaink, úgy érzem, nem tudom megadni nekik sokszor, amit szeretnének, nem tudom kitalálni, hogy mire lenne szükségük. Sokszor sír a másik baba, amíg az egyiket etetem, és olyankor egyrészt a szívem szakad meg, másrészt borzasztó frusztráló egész nap a sírást hallgatni.

Evési problémával is küzdünk, sokszor nem akarnak enni (cseréltünk tápszert, cumisüveget, Dévényre is járunk arcizom probléma miatt) csak minimális adagot. Háziorvos és a védőnő tud róla, gyarapszanak egyébként, de engem szétvet az ideg, mert én is ezt csináltam 3 hónapos korom óta, anyukám mindig szenvedett velem, és ő is sírt felettem, hogy nem eszek. Tudom, éppen emiatt kéne ezt elengednem...

A hasalás is problémás, nem akarnak, sírnak.

Az alvásuk hála istennek rendben van, napközben és éjjel is alszanak eleget.

Általában lendületes vagyok, és túl tudok lépni ezeken, de sokszor teljesen össze omlok, hogy nem megy ez nekem...

Tudtok valamit tanácsolni, vagy csak az idő múlásával javul majd a helyzet?



2022. febr. 16. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom tanácsolni hogy nyugii... biztos nagyon ügyes vagy!

S igen, ezek tipikus problémák, nekem is hányszor volt idegrohamom, jó ég, de én úgy voltam vele, hogy ha egészségesek, akkor minden más apróság (1 évesen mondták ki, hogy egészségben megmaradnak).


Gyere az Ikres anyukák csopiba Fb-n, ott célirányosan kérdezhetsz sorstársaktól.

2022. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

Ez az én kérdésem volt. Most sokat javult a helyzet mióta dévényes kezeli őket és szigorúan ragaszkodom a napirendhez. Máshogy nem sikerült.

2022. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek! 🥰

Tartjuk a szoros napi rendet, de hát amikor megmakacsolják magukat, nincs mit tenni 🙈

Benne vagyok a csoportban, de mondom hátha ez más felület, mások is tudnak tippeket adni. A csoportban is tettem már fel evéssel kapcsolatos kérdést, de sajnos nem segített. Illetve egy ideig jobb volt a helyzet, de most megint rosszabb, és nem tudom, mi változott...

2022. febr. 17. 08:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Evéssel kapcsolatban sajnos nem tudok mit mondani... Nekem az egyikük tejfehérje allergiás, ő neocate tápszert eszik, a másik pedig beba sensiduot. De jó evők mindketten. Esetleg a Kiskanálkommandó dietetikusát keresd fel, ő talán tud segíteni.

[link]

2022. febr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kitartóan egyszerre etettem őket. Vagy hordozó vagy babahinta vagy körbe párnáztam őket. Ha rendbe van a gyarapodás ne idegeskedj. Ha jolertem alszanak rendesen, akkor addig te is pihenj, kiapcsolj ki.
2022. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, most vettük észre, hogy bújik a fogacska... Szóval ez magyarázná a dolgokat. Vettünk Anaftin babyt, azzal egész jól ettek.

Sajnos a hordozó és tarsaiban etetés nem jön be, mert olyan brutálisan forgatják össze vissza a fejüket, hogy örülök, ha benne tudom tartani a szájukban 😅 próbálkoztam már vele többször, de mindig kudarc lett a vége.

Köszönöm a kiskanál kommandós ötletet!

2022. febr. 18. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!