Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átlagos vagy tènyleg ügyes a...

Átlagos vagy tènyleg ügyes a fiam?

Figyelt kérdés
Nincs tapasztalatom, első gyermek, most a hò vègèn lesz 16 hònapos, nekem fogalmam sincs milyen az átlag. Nem Mo.-on èlünk, itt nincs, aki felmèrje miket tud, a kutya sem kèrdezi. Gyògypedagògus a barátnőm ès ő rendszeresen "kiakad", ha küldök ròla videòt, milyen ügyes. Most pl. egy hete az a heppje, hogy hátra felè lèpeget, illetve nèpzenère táncol, tapsol ès körbe is forog maga körül. Már règòta letolat az ágyròl, fel is mászik mindenre, bemászik a nagy teherautòjába ès megfordul benne, beleül. Kockát, kört beletalálja a formabedòba, a mágneses halakat kihalássza a bottal egyedül, 4 kockábòl tornyot rak, poharakat nagyság szerint rakja. Megmutatja a pelust, fülèt, szemèt, haját, zokni, cipő, sapka stb. Segìt vetkőzni, öltözni. A könyvben a traktort, házikòt, kanalat stb megmutatja, szinte mindent megèrt. Pár hangutanzò szò megy ès pl aja, baba, adja, pár ilyen szavacska ès halandzsa. Kanállal is tud enni, a villával is rászúr a falatra, s be is rakja a szájába. Magic cup pohárbòl iszik, kèt kèzzel fogja fogantyú nèlkül. Eleven kisfiú, állandòan megy.

#kisfiú #finommotorika #Ügyessèg #Fejlettsèg
2022. márc. 21. 09:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
Nem mindegy?
2022. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
83%
Ügyes, az én fiam is ilyen.
2022. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nekem nem, mert szülèsnèl gondok voltak, de letudták annyival, hogy enyhe oxigènhiány, semmi gond, ha nem indulna be a mozgása jelezzem, de minden rendben lezajlott, mászott is sokat. Ha ez tènyleg jònak számìt, akkor 1. megnyugszok vègleg 2. ha nem tudtál válaszolni neked nem mindegy, hogy nekem nem mindegy? Görgess tovább.
2022. márc. 21. 09:56
 4/23 A kérdező kommentje:
Másrèszt meg a barátnőm tudja az előzmènyeket ès nem tudom csak pròbál mindig nyugtatni, hogy rendben van a gyerek ès kicsit túloz is nekem emiatt vagy tènyleg extra ügyes, ahogy ő szokta mondani.... Sokat segìtett nekünk, itthoni tornával, trükkökkel hoztam rendbe az enyhe nyaki ferdesègèt a fiamnak, de azèrt nem merek rákèrdezni, hogy figyu már most azèrt dìcsèred állandòan, mert barátnők vagyunk ès nyugtatsz vagy tènyleg ìgy is van..
2022. márc. 21. 10:00
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Átlagos,ügyes kisfiad van

Barátnőd nyugtat,hogy megnyugodj

Mindent tud,amit ebben a korban tudniuk kell,szépen fejlődik

Nincs ok az aggodalomra

2022. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem kötekedés tényleg, de ha átlagos vagy ügyesebb akkor is megnyugodhatsz, logikátlan a gondolatmeneted. Ha azt kérdezted volna, h átlag alatti vagy átlagos annak lenne értelne, de ezt szerintem te is tudod....
2022. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Az "ügyessége" megfelel a korának. De semmi extra, a barátnőd meg illedelmes. Én is mindig megdicsérem az ismerősök gyerekét, mert úgy szokás. Nem kell ezért még a MENSA tagságot kérvényezned neki.
2022. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Derjaderja ***** válasza:
67%

Szerintem ügyes, találékony értelmes gyerek. Ezek nem extra dolgok, de összességében egy belevaló kissrác képét mutatják.

A kisfiam most lesz áprilisban 16 hónapos, ő szalad, kismotorozik lejtőn fel-le, táncol, páros lábbal ugrik egy kicsit, állva lépcsőzik egyedül kapaszkodva vagy mászva rég 9ta (de itt nálunk lépcső az egész ház). Létrát mászik. A felnőtt széket az etetőszékhez tolja és belemegy.

Ő is mutogat könyvből pl lámpát, zoknit, de még olyat nem is tanítottam neki hogy traktor. Fot9kon megtalálja a családtagokat. Most kezdik érdekelni a könyvek. Ő is segít mindenben ahogy tud. Építeni nem szokott.

Egy-egy sz9t mond.


A lányom ilyen korában tanult kapaszkodás nélkül állni, meg egyer-egyet lépni. De mondatokban beszélt, egydzerű dalokat énekelt.


Mindegyikük nagyon más. Nem ugyanazokban a dolokban ügyesebbek mint az átlag.

2022. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Az én 16 hónaposom hasonló, ugyanezeket tudja. Nekem természetesen ő a legügyesebb. Neked meg a tied :)
2022. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
Átlagos.
2022. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!