Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átlagos vagy tènyleg ügyes a...

Átlagos vagy tènyleg ügyes a fiam?

Figyelt kérdés
Nincs tapasztalatom, első gyermek, most a hò vègèn lesz 16 hònapos, nekem fogalmam sincs milyen az átlag. Nem Mo.-on èlünk, itt nincs, aki felmèrje miket tud, a kutya sem kèrdezi. Gyògypedagògus a barátnőm ès ő rendszeresen "kiakad", ha küldök ròla videòt, milyen ügyes. Most pl. egy hete az a heppje, hogy hátra felè lèpeget, illetve nèpzenère táncol, tapsol ès körbe is forog maga körül. Már règòta letolat az ágyròl, fel is mászik mindenre, bemászik a nagy teherautòjába ès megfordul benne, beleül. Kockát, kört beletalálja a formabedòba, a mágneses halakat kihalássza a bottal egyedül, 4 kockábòl tornyot rak, poharakat nagyság szerint rakja. Megmutatja a pelust, fülèt, szemèt, haját, zokni, cipő, sapka stb. Segìt vetkőzni, öltözni. A könyvben a traktort, házikòt, kanalat stb megmutatja, szinte mindent megèrt. Pár hangutanzò szò megy ès pl aja, baba, adja, pár ilyen szavacska ès halandzsa. Kanállal is tud enni, a villával is rászúr a falatra, s be is rakja a szájába. Magic cup pohárbòl iszik, kèt kèzzel fogja fogantyú nèlkül. Eleven kisfiú, állandòan megy.

#kisfiú #finommotorika #Ügyessèg #Fejlettsèg
2022. márc. 21. 09:40
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a válaszokat. Nekem nem baj, ha "csak" átlagos, csak ne legyen következmènye annak az oxigènhiánynak, mindig ott motoszkál ez bennem. De ha már eddig nem mutatkozott, akkor ugye már minden rendben vele? Vagy mikor derül ez ki biztosra? A doki sem mondd semmit, csak hovy fejlődik, ahogy kell, ennyi. Nekünk nincs kismotorunk, az jò dolog? Bevallom mèg picinek gondoltam ehhez, nem hogy felborul vele stb. Nyilván minden gyermek más, persze. Itteni anyuka barátnőm kisfia ès az enyèm közt 3 hèt van, de teljesen más a kèt gyermek, az övè mèg nem indult el sem, nem mutogat, már szegèny aggòdik, de èn is nyugtatom őt, úgy tudom 18 hònapos koráig van ideje. Olvasgat az ember mindent már, talán jobb lenne nem olvasgatni :/
2022. márc. 21. 14:51
 12/23 anonim ***** válasza:

Később, viselkedés, tanulási probléma lehet. Nem feltétlenül.

Lányomnak egyedül a járás késett a felálláshoz képest, rengeteget tornáztattuk, nincs rajta a papíron,hogy kapott oxigénhiányt, de ő is teljesen lila volt mikor kiemelték. Olyan volt mint egy rongybaba. Ő elakadt kitolásnál nyakán a zsínórral ami visszrántotta,leesett a szívhang.

oxigéninkubátorban volt 4 napig.


Sni-s.

2022. márc. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Ugyanez törtènt nálunk is, de csak szülès után kellett az oxigèn, aztán elvileg rendbejött. A kisfiam egy èves szülinapja után 2 hèttel elkezdett totál stabilan, egyedül járni. Sokat mászott, 7 hònapos kora òta. Hát remèlem nem lesz semmi baj. Remèlem rám fog ütni, èn nagyon könnyen tanultam, jegyeztem meg verseket stb.
2022. márc. 21. 15:55
 14/23 anonim ***** válasza:

Nálunk is minden rendben volt a mozgásfejlődésben. Fejlődésneurológiára is jártunk 1 éves korig.

8 hónaposan felállt, de csak 18 hónapos indult el. Még időn belül, csak túl nagy a 2 közti hézag.

A fejletlen idegrendszer mellett figyelemhiány, kevert specifikus fejlődési zavar, és beszédértési probléma áll fent. Leginkább 3 éves kortól volt leginkább szembetűnő sok minden.

2022. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leìrtad. Minden jòt kìvánok!
2022. márc. 21. 16:21
 16/23 A kérdező kommentje:
Mik voltak ezek a szembetűnő jelek, mikre figyeljek? Köszi, ha megosztod ezt is velem!
2022. márc. 21. 16:23
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha nem baj később privátban. Most épp vacsorát készítek.
2022. márc. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Átlagosan ügyes, de nem kirívó.
2022. márc. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ügyes, az biztos hogy semmiben nincs elmaradva. A kanállal villával evesben kifejezetten ügyes szerintem az ritkán megy még ebben a korban.
2022. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az én fiam 10 hónapos kora óta iszik a magic cup pohárból, pont ahogy a tiéd, fogó nélkül. Na és?
2022. márc. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!