Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyi idos volt a...

Kinek mennyi idos volt a babája mikor levalasztotta, illetve hogy csinálta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 9hónapos kizarolag anyatejes baba(5honapos koraig utana HT) es szeretnem lassan leszoktatni a cicirol.

Az lenne kerdesem ki hogy csinalta?

A bokkeno nalunk az h ejjel nagyon sokszor felkel es csak cicivel alszik vissza..(pedig o egy nagyonn jo alvo baba volt..most meg mintha kicsereltek volna)

Van, hogy 10-15x is felsir...felorankent es ebbe egy kicsit kezdek belefaradni

Napkozben is meg 2-3x van cici attol fugg mennyire van etvagya más etelekhez.

Ugy latom rajta , hogy elegge ragaszkodik a cicikhez tehat magatol biztos nm fogja elhagyni..

Ki hogy csinalta? Es ha esetleg sikerül ejjel hogy altassam vissza? Ezen nagyon sokat agyalok..

Es tapszerbol milyet adjak neki ? Soha nem ivott meg 1ml sem.

Köszönöm a segítségeket elore is :)


2022. márc. 23. 21:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%

Ez szeparacios szorongás lesz, szerintem. Elmúlik :)

Amúgy tanácsot adni sajna nem tudok. De ha mondod neki, hogy bibis a cicid? És majd szépen lassan megérti. És mindig csak 1 cicizést hagyjatok el.

2022. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Próbálkozz cumival.

Tápszerben a beba és a milumil a legjobb.

2022. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Vartam, hogy magatol hagyja el, 9 honaposan meg annyira pici, miert nem varsz egy par honapot meg, mig egy eves nem lesz aztan nem kell tapszerrel kinlodni
2022. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
2 evesen valasztottam le, leragasztottam, mert mashogy nem akarta elfogadni. A te esetedben szerintem konnyebb lesz, mert kisebb, csak atszoktatod a tapszerre cumisuveggel.
2022. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2es:Utalja a cumit egybol kikopi es csak jatszik vele.

1: remelem h csak szepa 😀elegge hisztis tud lenni mikor mar szeretne cicizni, olyankor bujik oda hozzam es szedi le a felsomet. Szerintem nem ertene még meg h bibis csak tovabb hisztizne 😅

De azert köszönöm

2022. márc. 23. 22:00
 6/21 A kérdező kommentje:

En varok egy par hónapot de elkell kezdeni valamikor a leszoktatast. Nyilván ez nem egyik naprol a masikra fog tortenni

Csak tapasztalatokra lennek kíváncsi

2022. márc. 23. 22:02
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én még szoptatok, de már totyogót, illetve kérdés volt, hogy egészségügyi okokból el kell-e választanom, ezért olvastam a témában. Az elválasztás ideális esetben fokozatos dolog, tehát mindig egy-egy alkalmat veszel el, ami a legkevésbé hiányzik, ilyenkor megfogyatkoznak a nappali szopik és általában az éjjeliek ill. az elalváshoz való marad utoljára. A gyengéd elválasztás sokszor hetekbe telik. Nyilván altatásnál, főleg, ha nem fogadja el a cumisüveget, más módját kell találnod a megnyugtatásnak, pl. ringatás, összebújva simogatás. Itt attól függ, mi válik be nektek. A drasztikus elválasztást sehol sem javasolják (mától nem lesz cici, pont), mert ez mindenképp törés egy ennyi idős babánál (neki még hiába magyarázod, miért nincs, az én 1,5 évesem pl. kezdi már érteni, mikor nincs, és el is fogadja). Nálunk bevált, hogy fix helye van a szoptatásnak (az ágy), és nappal már csak du-i elalváshoz kap meg az abból való ébredéshez, máshol néha rákérdez, de simán megbeszéljük hogy majd otthon, az ágyban, alváshoz.


Az éjjeli ébredésnek ebben a korban nagyon sok oka lehet, leggyakrabban a mozgásfejlődésen,fogzáson kívül az 1 éves kor felé jelentkező szepa első hulláma miatt ébredhet ennyit. Ebben az esetben, mmint ha szepa miatt ébred, gyakran rosszabb lesz az elválasztás után a helyzet. Nálunk voltak nagyon gyakran kelős időszakok, valahogy átvészeltük, de mindig volt oka: tényleg fogzott, tényleg nagymozgás előtt volt, tényleg szeparációs szorongott és a wc-re nem mehettem el nélküle. Nálunk az együttalvás keretében cicin visszaalvás tehermentesített engem (8 hónaposan, addig mellettünk kiságyban volt), bevallom, én nem bírtam volna minden alkalommal, da akár éjjelente 4x visszaringatni a tizenkilós kis testét.


Szóval az olvasottak alapján jó esetben hosszú folyamat a leválasztás, és azalatt lehet, a gyakori ébredések oka is megszűnik. A leghasznosabb infókért pedig szerintem a Szoptatási tanácsadás kérdezz-felelk fb csoportját lenne érdemes felkeresned.

2022. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Az jutott még eszembe, hogy nem lehet, hogy a foga is jön? Az én lányom akkor ébredt sokat éjjel.

2022. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%
Van egy olyan fb csoport hogy szoptatás 1 éven túl, anyukák azt tárgyalják benne, hogy választják el a 3-6 éves gyerekeiket…
2022. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
A ragtapasz egy jól bevált ősi módszer. Hopp bibis, nincs, elfogyott. Igaz ez a nehezebb dió. Viszont ezt a döntést neked és magadert kell meghoznod, szóval csak a belső hangra hallgass.
2022. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!