Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfázott 4 hónapos kisfiam...

Megfázott 4 hónapos kisfiam és nagyon hörög tele van a kis orra, köhög, de nem lázas. Milyen gyógyszert adjak neki? Orrszívó -porszívóval kilehet tiszítani már az orrát?

Figyelt kérdés
Vagy elég csak a sterimart az orrba fújni?Anyukám azt mondta ne szivogassam mert bevérzik az orra.
2010. szept. 14. 06:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Orrszívót igen is használj, mert ők még nem tudják kifújni az orrukat és a váladék könnyen rámehet a fülükre. Előtte használd a sterimart és utána egy 5-10 perc múlva használd az orrszívót. Szerintem ha nem javul a helyzet én inkább elvinném orvoshoz. Picike még.
2010. szept. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Szia, én gyereorvos asszisztens vagyok, és tapasztalatom szerint segítek:


Az orrszívó egy fantasztikus dolog (és is azt használok az ikreimnél). Ne félj, nem vérzik be, csak ne állítsd a legerösebb szívófokra. Gyönyörüen kitisztítod a fiacskád orrát.3x naponta elég ha kiszívod, és utána kezeld a sterimar-el. Az nedvesíti az orr nyálkahártyát, és fertötlenitö hatása van.Figyeld a gyereked állapotát, ha nem lázasodik be nem kell ennél több kezelés egyelöre. Ha netánbelázasodna 38,5 °C-nál adj neki lácsillapító kúpot(nurofen). 3x naponta és várj egy két napot. Lehet hogy csak vírusos megbetegedés, és azt csak ezekkel a gyógyszerekkel kezelik. Ha rosszabbodik a helyzet, akkor föltétlenül menj orvoshoz.


Remélem tudtam segíteni, Jobbulást!

2010. szept. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Cebion cseppet adhatsz neki(C vitamin, napi 10 csepp), és homeopátiás Coryzalia (3x1 szem összetörve, pici vízben feloldva), és napi 1 ampulla Oscillococcinum (szintén pici vízben feloldva). És az orrszívás úgy, ahogy előttem az asszisztens leírta. :)
2010. szept. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2010. szept. 14. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!