Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kislányomnak mindig...

7 hónapos kislányomnak mindig kijön az ekcéma a hátán, sajnos érzékeny fehér bőrű, hiába kenem, mindent próbáltunk. Lesz neki később ennek következménye? Olvastam ilyet hogy asztma stb.

Figyelt kérdés
2022. márc. 25. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem következménye, hanem összefügghet vele. Hogy érzékeny.

De az ekcéma az 3-4 éves korra általában lényegesen enyhül. Az asztmatikus tünetek pedig kisiskolás korra enyhülnek.

Nekünk sajnos mindkettőben van tapasztalatunk.

2022. márc. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A doki mit mondott?
2022. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
50-50%
2022. márc. 25. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyerekeimnel nem enyhult, hanem rajottunk, hogy a gluten okozza, es kozvetetten a tejfeherje es a fruktoz is, a fruktoz kozvetlenul is. Kap bolti gyumolcspureket, lisztes dolgokat?
2022. márc. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kihagytuk 2 hetet a glutent, meg a tejterméket is és akkor se lett jobb. Doki szerint nem étel okozza, hanem érzékeny simán a bőre, nyáron enyhül neki, télen száraz idobe előjön. Remelem hogy később teljesen eltűnik
2022. márc. 25. 22:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma kapott joghurtot, nem lett jobb de rosszabb se. Szóval nem jutunk semerre. Szteroidos krémmel nem szeretném kenni, most kísérletezünk a különböző krémekkel. Csak arra voltam kiváncsi, hogy ebből később lesz-e gondja neki
2022. márc. 25. 22:29
 7/9 anonim ***** válasza:
6-8 het, mire kiurul az allergen, 2 het edeskeves. Nalunk is jobban kijon hideg idoben. Az ekcema eleg osszetett dolog, a kulso behatas csak egy a sok tenyezotol, amitol fugg, hogy mikor jon ki. Az immunrendszer es foleg a belrendszer nemtul jo allapotara is utal sajnos. Letezik persze atopias verzioja, akkor viszont valamilyen mososzervagy oblito, popsitorlo is okozhatja.
2022. márc. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ellent kell, hogy mondjak az 1-a válaszolóval.

Nekem egyáltalán nem enyhültek, sem az asztma sem az ekcéma,sőt. Mai napig ősztől tavaszig kínoz az allergiás asztma, lányomat szintén.

7 éves lányomnak pedig szintén egyre rosszabb mindkettő.

2022. márc. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne félj a szteroidtól. Ezek a helyi krémek csak pici hatóanyagot tartalmaznak. Ez egész más, mintha tablettában szedi valaki. Ha gyulladtan hagyod, sokkal rosszabb. Nekünk a bőrgyógyász mondta ezt.


Az én fiamon kb heti 1x jön így ki a gyulladás, azonnal bekenem szteroidos krémmel és elmúlik. Ha nem kenem rá, csak rondább lesz és akkor is csak a szteroid ra múlik el, de napokig kell kenni. A folyamatos hidratálás fontos, de ha mégis begyullad, akkor nem elég.


Részben a tej okozza, de a tejmentes diéta mellett is előjön néha, étrendtől függetlenül.


Ami az asztmát illeti, nem az ekcémáa okozza, csak jelzi a hajlamot. De amiatt ne aggódj, nagyon jó gyógyszerek vannak már rá.

2022. márc. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!