Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spenót vs sóska - hogyan...

Spenót vs sóska - hogyan különböztethetem meg őket?

Figyelt kérdés

A friss zöldségre gondolok. Én eddig bébispenótot vettem a fiamnak, de most anyósom bevásárolt egy fél kiló, friss, piaci valamit - ami közel nem hasonlít arra a spenótra, amit én eddig vettem. GYanus, hogy nem spenót, de akkor mi lehet, sóska?


Köszönöm a segítséget, mert a google-n lévő képek nem segítettek.


2010. szept. 14. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Ha nem spenót, akkor sóska :)

De ugyanúgy kell elkezdeni megfőzni mindkettőt, és az ízén úgyis érzed, aztán majd úgy folytatod a főzését, ahogy szoktad.

2010. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, csak az eladó azt mondta, hogy spenót, én meg eddig csak bébispenótot vettem. Gőzöm nincs hogy néz ki a normális spenót. Még akkár lehet is az, de gyanus.

A bébispenót kerek levelű, ez meg olyan 3 irányba mutató :)

2010. szept. 14. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:

A sóskalevél ovális. [link]

A spenót hasonló. [link]

A sóskát ha megkóstolod, savanyú.

2010. szept. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyet kaptál? Mert ez rucola saláta.

2010. szept. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy 3 irányba mutató? Olyat még nem láttam. A spenót alapból is kerek levelű, nem csak a bébi spenót, a sóska meg hosszúkás levelű, a torma szintén olyan, csak nagyobb és kicsit tépett a széle. Szerintem kóstold meg, bár nem tudom, hogy ízre mennyire van köztük különbség... Próba, cseresznye! :)
2010. szept. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, kertészmérnök anyukaként: sóska nyersen is savanykás, spenót nem. Levélformájából és színéből nehéz következtetni, mert ezerféle formája lehet fajtától, termesztési módtól és tárolástól függően.
2010. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Akkor ezek szerint kénytelen leszek megkóstolni nyersen :).
2010. szept. 14. 12:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem rukola szerencsére. De hasonló, csak szélesebb és nincs annyi ága, csak 3 (ezért írtam, hogy 3 irányba mutat :) )
2010. szept. 14. 12:54
 9/9 anonim válasza:
Az utolsó választ megerősíteném: A sóska nyersen savanyú, a spenót meg keserű.
2014. jún. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!