Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás: sóska, spenót?

Hozzátáplálás: sóska, spenót?

Figyelt kérdés
Hol veszed, hogy csinálod a kezdeteknél? Mirelitből hogyan lehet?
2011. jan. 19. 12:48
 1/5 Szilágyi anyuka ***** válasza:
Én még csak spenótot csináltam a babának. Mirelit leveles spenótot vettem. Forrásban levő vízbe beleteszed, megfő 10 perc alatt. Én krumplival szoktam készíteni és még teszek bele neki egy kis csirke mellet, és a végén botmixerrel turmixolom.
2011. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk mondjuk a nagyi kertjében terem a spenót, de mi úgy szoktuk, hogy leforrázzuk, felaprítjuk éles késsel és megy a mélyhűtőbe (turmixolni is lehet, de úgy nem túl guszta az állaga).

Felhasználáskor kivesszük, pici vegetás-fokhagymás vízben feltesszük, van aki tejet rak bele, én tejfölt szoktam, és a végén keményítővel sűrítem.

Babának mehet a fokhagyma, 1 krumpli + 1-2 ek. aprított spenót, a végén turmix.

Sóskát a magas oxálsav-tartalma miatt csak 10 hósan kezdtem el adni a fiamnak, azt is krumplival + tejföllel, és kevés nyírfacukorral.

Most 13 hós, mindkettőt szereti, már úgy készítem neki mint nekünk, csak a sóskát nem sima cukorral, hanem mézzel édesítem. Nagyon fincsi!

2011. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A mirelitből hogyan vágsz le kis darabot?
2011. jan. 19. 13:03
 4/5 Szilágyi anyuka ***** válasza:
Kis golyócska alakúak,nem kell belőle vágni,csak beledobok a vízbe kb. 6 spenót golyót.
2011. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem Apa fűrészkéssel levág belőle egy kockát a fagyos sóskából.
2011. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!